Streda 26. 9. 2018

Partners

Zrnká múdrosti a Pranostiky

Výroky J. A.Komenského

„Ten, kto nemiluje knihu, nemiluje múdrosť. Ten, kto nemiluje múdrosť, stáva sa hlupákom.“

„Život činný je opravdivý život. Záhaľka je hrobom človeka zaživa.“

„S pomocou kníh sa mnohí stávajú učenými i mimo školy. Bez kníh ale nebýva učený nikto ani v škole.“

„Umenie vládnuť sa nezakladá na sile, či opatrnosti, ale na múdrosti.“

„Človek sa môže stať človekom iba výchovou.“

„Jediným učiteľom hodným toho mena je ten, ktorý vzbudzuje ducha slobodného premýšľania a rozvíja cit osobnej zodpovednosti.“ citučiteliaškola a učenie

• Okolo druhého dňa červenca veje polnočný vietor osem dní.
  • Za peknou jeseňou nasleduje tuhá zima
  • Panny Márie narodenie, lastovičiek rozlúčenie
  • Na sv. Václava býva blata záplava
  • Ak sa osy v septembri tlačia do príbytkov, prorokujú tuhú zimu.
  • Keď je po sv. Anne, hneď si sedliak klobúk nahne.
  • Ak je október veľmi zelený, bude potom január hodne studený.

September -Adaptačný program 1.r. KOŽaZ -3,4r.

Chcete podporiť našich žiakov?

Tlačivo na stiahnutie pre ZRPŠ: Vyhlasenie.pdf

Excursion to Great Britain

Welcome to our school

The quality of our school has been increasing steadily with good prospects for further growth in the professional as well as the personal profiles of our graduates.

• Počas dní 17. 9 – 19. 9. 2018 sa 87 žiakov 3. ročníka zúčastnilo kurzu ochrany života a zdravia

v krásnom hornooravskom prostredí priamo pod Babou horou, v stredisku chaty Slaná voda. Prvý deň kurz pozostával z vyučovacieho dňa, kde sa žiaci učili strieľať zo vzduchovky, spoznávali okolitú flóru, preverovali si schopnosti v oblasti dopravnej výchovy, učili sa správne poskytnúť prvú pomoc zraneným a vytvoriť provizórne pomôcky na ich transport a spoznávali aj pravidlá menej známej hry frisbee.

Druhý vyučovací deň bol zameraný na výstup na hraničný a zároveň najsevernejší bod Slovenska, a to priamo na klenot Oravských Beskýd - Babiu horu. Čaro výstupu znásobilo teplé slnečné počasie, ktoré umožňovalo výhľady na vzdialené Západné Tatry, Choč i Malú Fatru.Tretí deň zavŕšila návšteva aquaparku v Oraviciach, kde si žiaci okrem zdokonaľovania plaveckej techniky mohli užiť aj relax po predchádzajúcom náročnom dni.

• Významný link- dôležité dátumy, po kliknutí na link začne stiahovanie súboru s údajmi

• Adaptačný týždeň pre našich prvákov je za nami. Žiaci prvého ročníka sa v dňoch 4. - 7. 9. 2018 zúčastnili rôznych aktivít a výletov, ktoré prispeli k lepšiemu spoznaniu školy, okolia a seba navzájom. Spoznávali sme spolu obec Sučany, za kultúrou sme sa vybrali do Martina, za históriou do Strečna.

Prváci sa ďalej oboznámili s budovou školy, jej zákutiami a vypočuli si niekoľko odborných prednášok. Starší žiaci im porozprávali o živote v škole, školských akciách, aktivitách a krúžkoch. Strávili sme spolu štyri pekné dni, počasie nám tiež prialo, žiaci sa navzájom spoznali, vznikli nové kamarátstva.

• Srdečne vítame nových žiakov i učiteľov.

Ďakujeme p. Makovickej a p. Paulíkovi za ich predchádzajúcu aktívnu prácu.

Celému kolektívu žiakov i zamestnancom želáme veľa energie, študijných, pracovných i osobných úspechov.

• Želáme všetkým krásne leto a veľa oddychu

• Tak je to tu - dnes sa zazelenali stoly v našich triedach a žiaci po slávnostnom otvorení maturitných skúšok prezentujú svoje vedomosti nadobudnuté počas štyroch rokov štúdia z predmetov slovenský jazyk a literatúra a anglický jazyk a literatúra pred maturitnými komisiami.

Želáme maturantom veľa šťastia a pohodu pri odpovediach.

Gratulujeme maturantom k úspešnému absolvovaniu maturitných skúšok zo SJL a AJL.

• Opäť v rámci programu JA Slovensko sa naša študentka Rebeka Reiselová mohla 31. mája 2018zúčastniť workshop-u Dni kariéry - CAREER DAY v AT&T.

Zamestnanci spoločnosti AT&T sa venovali stredoškolákom a pomáhali im nájsť tú správnu cestu k úspešnej kariére

Dňa 20.júna 2018 päť našich študentiek vďaka programu JA Slovensko - Aplikovaná ekonómia, tieňovalo pracovný deň zamestnancov IBM

Priamo zo stoličky manažéra tak zažili biznis deň v praxi. Ako môžete vidieť, bol to veľmi zaujímavý deň a naplnil očakávanie našich študentiek. Dúfam, že informácie, ktoré získali, im pomôžu pri ich ďalšom rozvoji.

• Vyhodnotenie 14. ročníka literárnej súťaže Hodžova esej 2018

1.miesto Aneta Uherčíková (Bilingválne gymnázium Milana Hodžu, Sučany)

Veronika Paulovičová (Gymnázium bilingválne, Žilina)

3.miesto Karolína Kollárová (Gymnázium, Bratislava)

cena starostu obce Sučany - Dagmar Budd (Gymnázium V. B. Nedožerského, Prievidza)

cena riaditeľa Ústavu politických vied SAV v Bratislave-Lukáš Melicher (Gymnázium, Turzovka)

cena mesta Martin - Tomáš Košárek (Bilingválne gymnázium Milana Hodžu, Sučany)

• Po roku fungovania nášho dramatického krúžku sme 13. 06. 2018 zažili prvú spoločnú premiéru. Po tom, ako sme sa naučili základy hereckého prejavu, scénického pohybu a tanca, začali sme pracovať na diele, ktorým by sme sa predviedli verejnosti. Hra Astát je výsledkom ročného spoločného vymýšľania, písania, nacvičovania, skorého vstávania na nulté a dlhých poobedných nácvikoch v škole, režisérskeho kričania, stresu a únavy. Ale v konečnom dôsledku nám to všetkým stálo za to. Napriek očakávaným, ale aj tak nepríjemným technickým komplikáciam, vystúpenie pred početným publikom dopadlo úspešne, herci si mohli vychutnať standing ovation, diváci zas pripravenú recepciu. Ďakujeme všetkým, ktorí nás prišli podporiť a tešíme sa na Vás na ďalších podobných akciach. A ak ste premiéru Astátu náhodou zmeškali, tak neváhajte prísť na reprízu, ktorá je plánovaná na jeseň.