Žiacka rada

Čo je to Žiacka rada?

Čo je to ŽŠR?

Žiacka školská rada je každoročne volená organizácia pri gymnáziu. Žiaci v jednotlivých triedach zvolia svojho triedneho zástupcu, a títo zástupcovia tvoria ŽŠR. Predseda je následne volený spomedzi členov na otváracom stretnutí.

Hlavnou náplňou práce ŽŠR je reprezentovať a obhajovať názory študentov na dianie v škole. Zároveň organizuje a drží patronát nad takmer všetkými akciami pre študentov (napr. Halloween, Mikuláš,...). Poskytuje tiež finančnú podporu pre krúžky. Z peňazí, ktoré jej boli pridelené, sa snaží zlepšiť školský život študentov z každej stránky.

ŽŠR je financovaná z časti z peňazí darovaných rodičmi prostredníctvom ZRPŠ, no istý obnos dostáva aj z každoročne venovaných 2% z daní. Keďže výsledná suma zvyčajne nebýva zanedbateľná, ŽŠR zostavuje presný rozpočet a všetky finančné požiadavky sa musia schváliť.

Zasadnutia bývajú vždy v utorok o 7.10, v miestnosti č. 2.11. Okrem členov Žiackej rady sa ich však môže zúčastniť každý žiak školy či učiteľ – či už, aby sa dozvedeli, čím sa ŽŠR práve zaoberá, alebo aby sami svojím názorom či nápadom prispeli k lepšiemu študentskému životu na gymnáziu. Zúčastnení študenti totiž tvoria čosi ako ,,Študentský parlament“, teda môžu voľne vstupovať do diskusie a ich stanovisko má rovnakú váhu ako tie členov. Jediný rozdiel je, že hlasovať o záležitostiach môžu len členovi ŽŠR.

No v prvom rade je ŽŠR organizáciou žiakov pre žiakov a poskytuje možnosť realizovať najrozličnejšie nápady na zlepšenie života nás všetkých na gymnáziu. Snažíme sa prichádzať s niečím novým, ale zároveň i udržiavať tradície školy. Ak máte akúkoľvek výhradu, pripomienku či myšlienku, ktorá by stála za zrealizovanie, radi vás uvidíme na našom najbližšom stretnutí.

Vaša Žiacka školská rada