• Sárova Bystrica 2022

• Dňa 25. októbra 2022 sa konalo regionálne kolo súťaže v moderovaní Sárova Bystrica v Žiline. Do súťaže sa zapojili i žiaci našej školy a boli veľmi úspešní. Magdaléna Rošťák získala 1. miesto a postupuje z prvého miesta do krajského kola.

Blahoželáme, Magdaléne budeme držať palce v krajskom kole.

• Erasmus+

• Naši žiaci v termíne od 02.10.2022 do 08.10.2022 privítali kamarátov z Gymnázia Olomouc-Hejčín, ktorí spoločne participujú na projekte Erasmus+ názvom Něco jsme ztratili, neco získali a stále se máme rádi...

Celý projekt je plne financovaný z prostriedkov EÚ.

• Škultétyho rečňovanky

• Dňa 7. októbra 2022 sa uskutočnilo v Hontiansko-novohradskej knižnici A. H. Škultétyho vo Veľkom Krtíši slávnostné vyhodnotenie XXXI. ročníka celoslovenskej súťaže vo vlastnej literárnej tvorbe „Škultétyho rečňovanky“.

Odbornou porotou boli ocenené literárne práce našich žiakov:

1.miesto v III. vekovej kategórii poézia získala Zaira Záremská,
              Cenu Literárneho informačného centra v III. vekovej kategórii próza získal Branislav Lukáč.

Víťazné práce vyšli v Zborníku ocenených prác.

Blahoželáme a tešíme sa na ďalšiu tvorbu.

• Noc výskumníkov

• Posledný septembrový deň sme sa my, 25-členná skupina GBASákov, zúčastnili v Žiline vedeckého podujatia Noc výskumníkov 2022. Každý si našiel to svoje a mohol sa pýtať odborníkov z rôznych odborov: od matematiky cez chémiu a informatiku až po robotiku a poľnohospodárstvo. Vyskúšali sme si pozorovanie pod mikroskopom, termokameru, 3D tlač, súťaž robotov a veľa ďalších zaujímavých vynálezov, s ktorými sa študenti len tak bežne nestretnú.

Ďakujeme pani Babíkovej a všetkým vedcom, ktorí nám dali príležitosť ozvláštniť si školský rok aj takýmto podujatím.