Sobota 21. 7. 2018

Partners

Zrnká múdrosti a Pranostiky

Citáty

Život  uteká ako prázdniny. Najprv pomaly a potom stále rýchlejšie.

In  summer, the song sings itself.

Every summer has its own story.

Uprostred zimy som v sebe objavil večné leto.

• Okolo druhého dňa červenca veje polnočný vietor osem dní.
  • Margita tančí s ľanom.
  • Koľko mračien na Jakuba, toľko snehu v zime.
  • Keď je po sv. Anne, hneď si sedliak klobúk nahne.
  • V júli do košele obleč sa, v decembri po uši odej sa.
  • Vavrinec ukazuje aká jeseň nastupuje.
  • Ak má Filip v sprievode hromy, blíži sa dážď a veľa sa urodí.

Think Positively

Chcete podporiť našich žiakov?

Tlačivo na stiahnutie pre ZRPŠ: Vyhlasenie.pdf

Excursion to Great Britain

Welcome to our school

The quality of our school has been increasing steadily with good prospects for further growth in the professional as well as the personal profiles of our graduates.

• "Ľudia čakajú celý týždeň na piatok, celý rok na leto a celý život na šťastie.Lenže šťastie nepríde, nikto vám ho nedá a nič vám ho neprinesie. Šťastie je umenie, ktoré si musíte osvojiť. A možete začať tým, že prestanete na čokoľvek čakať a začnete sa cítiť šťastný tu a teraz."

Želáme všetkým priaznivcom školy a návštevníkom našej stránky príjemné osvojovanie si umenia šťastia.

• Želáme všetkým krásne leto a veľa oddychu

• Tak je to tu - dnes sa zazelenali stoly v našich triedach a žiaci po slávnostnom otvorení maturitných skúšok prezentujú svoje vedomosti nadobudnuté počas štyroch rokov štúdia z predmetov slovenský jazyk a literatúra a anglický jazyk a literatúra pred maturitnými komisiami.

Želáme maturantom veľa šťastia a pohodu pri odpovediach.

Gratulujeme maturantom k úspešnému absolvovaniu maturitných skúšok zo SJL a AJL.

• Opäť v rámci programu JA Slovensko sa naša študentka Rebeka Reiselová mohla 31. mája 2018zúčastniť workshop-u Dni kariéry - CAREER DAY v AT&T.

Zamestnanci spoločnosti AT&T sa venovali stredoškolákom a pomáhali im nájsť tú správnu cestu k úspešnej kariére

Dňa 20.júna 2018 päť našich študentiek vďaka programu JA Slovensko - Aplikovaná ekonómia, tieňovalo pracovný deň zamestnancov IBM

Priamo zo stoličky manažéra tak zažili biznis deň v praxi. Ako môžete vidieť, bol to veľmi zaujímavý deň a naplnil očakávanie našich študentiek. Dúfam, že informácie, ktoré získali, im pomôžu pri ich ďalšom rozvoji.

• Vyhodnotenie 14. ročníka literárnej súťaže Hodžova esej 2018

1.miesto Aneta Uherčíková (Bilingválne gymnázium Milana Hodžu, Sučany)

Veronika Paulovičová (Gymnázium bilingválne, Žilina)

3.miesto Karolína Kollárová (Gymnázium, Bratislava)

cena starostu obce Sučany - Dagmar Budd (Gymnázium V. B. Nedožerského, Prievidza)

cena riaditeľa Ústavu politických vied SAV v Bratislave-Lukáš Melicher (Gymnázium, Turzovka)

cena mesta Martin - Tomáš Košárek (Bilingválne gymnázium Milana Hodžu, Sučany)

• Po roku fungovania nášho dramatického krúžku sme 13. 06. 2018 zažili prvú spoločnú premiéru. Po tom, ako sme sa naučili základy hereckého prejavu, scénického pohybu a tanca, začali sme pracovať na diele, ktorým by sme sa predviedli verejnosti. Hra Astát je výsledkom ročného spoločného vymýšľania, písania, nacvičovania, skorého vstávania na nulté a dlhých poobedných nácvikoch v škole, režisérskeho kričania, stresu a únavy. Ale v konečnom dôsledku nám to všetkým stálo za to. Napriek očakávaným, ale aj tak nepríjemným technickým komplikáciam, vystúpenie pred početným publikom dopadlo úspešne, herci si mohli vychutnať standing ovation, diváci zas pripravenú recepciu. Ďakujeme všetkým, ktorí nás prišli podporiť a tešíme sa na Vás na ďalších podobných akciach. A ak ste premiéru Astátu náhodou zmeškali, tak neváhajte prísť na reprízu, ktorá je plánovaná na jeseň.

• Nadšenci fyzikálnej a fyzickej aktivity sa rozhodli koniec školského roka osláviť výletom. Išli objavovať krásy Slovenska. Ich kondičku preverili Hrebienok a Štrbské pleso a ich oči pobláznili optické klamy v Tricklandii. Aj napriek nepriazni počasia si odniesli skvelé zážitky a originálne fotky, ktoré im môžu všetci závidieť.

• V piatok 8.6.2018 sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v Ultimate Frisbee pre stredné školy kde náš tím obsadil výborne 5 miesto.