• Kurz ochrany života a zdravia 2024

18. 6. 2024

V dňoch 5. - 7.6.2024 sa žiaci 3.ročníka zúčastnili pobytového Kurzu ochrany života a zdravia v Ružomberku. Program bol vskutku pestrý. Nielenže sa zúčastnení poučili o identifikácií jedovatých/ liečivých rastlín v teréne, otrave jedlom, evakuácií, signáloch varovania, ale dostali možnosť vyskúšať si základy horolezectva a zlaňovania, určovania svetových strán podľa prírodných javov či precvičovania poskytnutia prvej pomoci na figurínach. Vo večerných hodinách nechýbali kartové, spoločenské ani loptové hry či spievanie pri „táboráku.“ Celodennú túru na Babiu horu v nasledujúci deň vystriedala návšteva Vlkolínca a ani sme sa nenazdali a pobytu bol koniec. Pevne verím, že nikto z prítomných by neodmietol možnosť pobyt si zopakovať.

• Gratulujeme

17. 6. 2024

„Rečníci, ktorí hovoria o tom, čo ich naučil život, nikdy nestratia pozornosť poslucháčov.“

Dale Carnegie

Podpolianske osvetové stredisko Zvolen udelilo v celoslovenskom kole súťaže v rétorike Štúrov Zvolen našej žiačke Natálii Ferenčákovej 3. miesto. Bola to veru výzva predniesť v silnej konkurencii z celého Slovenska úvahu na tému Odliv mladých ľudí zo Slovenska a v stanovenom čase pripraviť a predniesť krátky prejav na vyžrebovanú tému. No Natália to zvládla bravúrne.

Blahoželáme.

• Putovný pohár po roku opäť v Sučanoch

23. 5. 2024

Po ročnej pauze sa tímu SUVAR, zložený s reprezentantov Bilingválneho gymnázia Milana Hodžu a Gymnázia Varšavská cesta v Žiline, podarilo vyhrať Finále slovenskej debatnej ligy. Gratulácie si zaslúžia aj naši debatéri z tímu ZVARSA, ktorí skončili na druhom mieste a od víťazstva ich delila len jedna debata. Obdiv však patrí aj tímom SUČANY 3 a HRONSUZA. Oba totiž s vyššie zmienenými finalistami postúpili do vyraďovacích kôl a tvorili tak až polovicu tímov, ktoré mali titul na dosah.

Veríme, že vysoký počet sučianskych reprezentantov v tohtoročnom Finále slovenskej debatnej ligy bude precedensom úspechov aj v budúcej sezóne.

• Gratulujeme

22. 5. 2024

V súťaži Sila slova sa žiačka Leila Reginová z II. B triedy zúčastnila kategórie Kresba filmového plagátu a žiačka Martina Trnovská z III.C získala 2. miesto v špeciálnej kategórií - Vlastná tvorba bez vystúpenia.

Blahoželáme

• Zistiť viac