Piatok 18. 8. 2017

Partners

Keď nás prestávky lákajú von

Udalosti v šk. r. 2016/2017

Zrnká múdrosti a Pranostiky

.

Zrnká múdrosti

„Jedlo je pokrmom tela, vzdelanie pokrmom ducha.“ Seneca

"Učiteľ ti môže otvoriť dvere, ale vstúpiť do nich musíš ty sám." (neznámy autor)

"Učivu rozumiete dokonale vtedy, ak ste ho schopní vysvetliť aj vlastnej babke." (Albert Einstein)

Pranostiky na leto

Ak je zlé leto, bude pekná jeseň.

Horúce leto, studená zima,nijaké leto, nijaká zima.

Svätý Prokop /4.7/  seje huby.

Keď na Sedem spáčov /tiež deň Siedmich bratov, 15. 7/ prší, potom za sedem týždňov prší.

Ak je na Vavrinca/10.8/ slnce, budú medu plné hrnce.

Think Positively

Chcete podporiť našich žiakov?

Tlačivo na stiahnutie pre Študijný fond: Vyhlasenie.pdf

Tlačivo na stiahnutie pre ZRPŠ: Vyhlasenie.pdf

Welcome to our school

The quality of our school has been increasing steadily with good prospects for further growth in the professional as well as the personal profiles of our graduates.

• A je to tu - zas máme  prázdniny. Je čas  bilancovať i zaslúžene oddychovať.   Štúdium na hodinách a  následné umiestnenia žiakov na  popredých miestach  v súťažiach takmer v každom predmete dokazujú, že žiaci vedia byť cieľavedomí,  snaživí, majú svoje záujmy pri ktorých   sa obohacujú o nové vedomosti a rozvíjajú svoju osobnosť.  Odborná podpora učiteľov a  usmerňovanie  prinášajú skvelé výsledky.

• Ďakujeme  všetkým, ktorí prišli na našu záhradnú slávnosť a   prispeli svojou  dobrou náladou k skvelej atmosfére.

•  Oslavovať sa dá rôznymi spôsobmi, napríklad aj športom- tak ako  pri Behu MIlana Hodžu. Gratulujeme všetkým účastníkom, že v sebe objavili  športového ducha a užili si radosť z pohybu.

• Úspešná škola je ako vývar: Asi nebude chutiť, ak tam nedáte soľ, alebo ak jej dáte priveľa...

Celý rozhovor  s  riaditeľom  našej školy - pánom  Vasilom Dorovským pre  spoločnosť Eductech, - neziskovú organizáciu, ktorá sa zameriava na vzdelávanie, výchovu a tvorbu hodnôt si môžete  prečíťa po kliknutí na nasledujúci link: http://www.eductech.sk/novinky/gbas/

• Koniec školského roka sa na všetkých školách už tradične nesie v duchu rôznych výletov. Ani naši druháci sa nedali zahanbiť a vybrali sa na turistickú prechádzku do Vlkolínca, kde poobdivovali malebné dreveničky. Z Vlkolínca prešli popri minizoo svižným krokom do Hrabova, kde si úspešne otestovali svoje schopnosti a odvahu      v lanovom parku Tarzánia. Bolo im super a už sa tešia na ďalší výlet o rok v júni.

• V stredu, 28. 6. bol na pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave slávnostne zavŕšený prvý rok fungovania projektu Create & Control, ktorý založili a vedú dve naše  študentky, Michaela Knošková a Adriána Repáňová. Stredoškoláci v ňom vedú vlastnú fiktívnu krajinu a riešia zadané úlohy, počas celého roka sa taktiež zúčastňujú Žilinských summitov, kde riešia dané problémy a učia sa riadeniu vlastného štátu. Projekt vedie mladých ľudí k tomu, aby získali praktické skúsenosti s fungovaním štátu a jeho inštitúcií a naučili sa komunikovať o verejných veciach. Nad projektom prevzal záštitu slovenský europoslanec Ivan Štefanec (KDH,EĽS), ktorý úspešným tímom odovzdal vecné ceny a víťazov pozval na návštevu sídla Európskeho parlamentu v Štrasburgu.  Do prvého ročníka projektu Create & Control sa zapojilo celkovo 85 študentov z celého Slovenska, ktorí vytvorili 10 krajín. Zvíťazila vláda fiktívnej krajiny Asfar s číslom 8 z Bilingválneho gymnázia Milana Hodžu v Sučanoch.

• Tento rok nám  Viedeň otvorila aj svoju  letnú náruč a umožnila nám obdivovať krásy jej zámkov, fontán, rozkvitnutých záhrad. V rámci exkurzie nám dopriala aj    pohľad  na kvalitné umenie  a technické výdobytky doby.

•  Prázdniny si treba zaslúžiť -  napríklad skvelou  odpoveďou  pri maturitnej skúške  zo slovenského a anglického jazyka.

Všetkým maturantom prajeme  veľa šťastia.

• Dňa 23.6. 2017 sa uskutočnil alternatívny výchovno-vzdelávací program spojený s výstupom na malofatranský Malý Kriváň  organizovaný obcou Sučany pri príležitosti dní Milana Hodžu.

• Gratulujeme Katke  Kandríkovej a Jurajovi Michalecovi