Navigácia

Nedeľa 18. 2. 2018

PartnersChcete podporiť našich žiakov?

 

Tlačivo na stiahnutie pre ZRPŠ: Vyhlasenie.pdf

 

 

 

Zima v akcii

Udalosti v šk. r. 2017/2018

Zrnká múdrosti a Pranostiky

              

Zrnká múdrosti     

Ideály sú ako hviezdy; nemožno ich dosiahnuť, ale možno sa podľa nich orientovať. (Carl Schurz)

Máme radi ľudí, ktorí povedia priamo, čo si myslia. Za predpokladu, že si myslia to isté čo aj my. (Mark Twain)

Niektorí ľudia si myslia, že múdre je len to, čo robíme s vážnou tvárou. (Georg Christoph Lichtenberg)

Zlí objavitelia sú tí, ktorí si myslia, že neexistuje zem, keď vidia len more. (Francis Bacon)

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma. (Will Rogers)

Pranostiky na zimu

 • Ak je február mierny, rok bude biedny.
 • Ak je prvý fašiangový deň pekný, budú pekné aj prvé jariny.
 • Ak je únor veľmi mierny, je jarný čas potom biedny.
 • Březen bez vody, duben bez trávy.
 • Koľko dní pred Gregorom vyletia včely, toľko týždňov bude chladno /12.3/
 • Keď Jozef kožuch odkladá, bude dobrá úroda./19.3/

Hádanky

 1. Zlatým lúčom napísala na chotár, zobuďte sa, kamaráti, prišla... 
 2. Sestra čierna, brat biely, každý vládne svetu chvíľu. ....
 3. V ktorom mesiaci ľudia najmenej jedia? ...

 

odpovede:1 jar, 2. deň a noc,3. február

 

Think Positively

 

 

 

Welcome to our school

The quality of our school has been increasing steadily with good prospects for further growth in the professional as well as the personal profiles of our graduates. 

Novinky

 • Každoročná februárova tradícia -Valentínsky ples sa uskutočnila tento týždeň. Ďakujeme študentskej spoločnosti i ostatným spoluorganizátorom sa výbornú akciu. Niekedy netreba veľa slov, fotky s nefalšovanou radosťou v tvári i srdci žiakov povedia viac.

 • Gratulujeme Zuzke Nikodemovej a Sabine Kubicovej ku krásnym výsledkom a želáme veľa úspechov našim žiakom v rôznych súťažiach i slovenským športovcom na olympijskom poli!

 • Je neuveriteľné, ako rýchlo čas uteká. Pred týždňom sme my, druháci, ešte brázdili vybielené svahy lyžiarskeho strediska Roháče-Spálená a dnes opäť v škole (aj v realite) a s plným nasadením odpovedáme na všetky zvedavé otázky učiteľov, žiakov a rodičov, ktoré by sme mohli zhrnúť do jednej jedinej: Ako by ste opísali váš lyžiarsky kurz?

  Odpoveď by znela asi takto: Vďaka skvelým inštruktorom sme sa naučili a vylepšili jazdu na lyžiach a snowboarde. Vychutnali sme si nezabudnuteľný lyžiarsky zážitok. Vďaka trpezlivým a chápavým učiteľom sme mohli okúsiť pravú chatársku atmosféru pri večerných programoch, na ktorých sa radi zúčastňovali. A vďaka najlepším spolužiakom sme odišli so svalovicou brucha (od smiechu), vtipnými príbehmi vo vrecku, ktoré len tak skoro nezabudneme, deficitom spánku po prerozprávaných nociach a skvelým pocitom, že sme zažili lyžiarsky výcvik, na ktorý budeme s príjemným úsmevom ešte dlho spomínať.

 • Žiaci tretieho a štvrtého ročníka BGMH reprezentovali školu ako účinkujúci na plese obce, v ktorej naša škola pôsobí, v sobotu 19.1.2018.: Katarína Pirháčová, Michal Kvaššay, Miriama Sokoláková, Michael Dobrota, Aneta Benediková, Tomáš Buchel, Sára Vdovičíková, Martin Sušienka.
  Ďakujeme za príjemný umelecký zážitok a šírenie dobrého mena školy.

 • Bilingválne gymnázium Milana Hodžu


  vyhlasuje

  pri príležitosti 140. výročia narodenia Dr. Milana Hodžu
  pre žiakov stredných škôl

  pod záštitou predsedu vlády SR

  14. ročník súťaže

  HODŽOVA ESEJ 2018

  na tému:

  „To sa už snáď tajiť nedá, že je vzdelanosť prvou podmienkou, aby jednotlivec a aby krajina vzrastať a kvitnúť mohla.“

  Milan Hodža: Slovenský týždenník, 1905

  Je vzdelanosť spoločne s ďalšími podmienkami hnacou silou aj pre mravný a šťastný život spoločnosti? Skúmajme kriticky dejiny spoločenských formácií a ich zmeny na cestách, rovinu ľudskosti, odvahy, dobroty, morálky a múdrosti z odkazu našich predkov.

 • Gratulujeme víťazkám Sabine Kubicovej a Emme Janovcovej!

 • Skúsenosťou k úspechu-to je slogan neziskovej vzdelávacej organizácie JA Slovensko. A týmto heslom sa i riadi. Poskytuje nadštandardné podnikateľské, ekonomické a finančné vzdelávanie.

  I niekoľko študentov tretieho ročníka sa rozhodlo zapísať sa na voliteľný predmet Aplikovaná ekonómia, kde sme si založili študentskú akciovú spoločnosť, práve pod záštitou tejto organizácie.

  GBAS Company, JA Firma funguje na našej škole už pár mesiacov.

  A čo sme zatiaľ stihli?

  Nejakú chvíľu nám zabralo vymyslieť názov, logo, zorganizovať a zaregistrovať sa. Akcie sa predali až neuveriteľne rýchlo, a vzhľadom na ich obmedzený počet sme nemohli nič robiť. Ale čo ďalej?

 • Zvládnutie základného tanečného repertoára a osvojenie si spoločenskej etikety žiakov II. ročníka vyvrcholilo dňa 12. januára v priestoroch Gymnázia Viliama Paulinyho – Tótha v Martine. Po zvládnutí základných krokov a figúr spoločenských tancov ako waltz, valčík, tango, slowfoxtrot, polka, cha-cha-cha, rumba, jive, salsa, mambo, polka po vedením profesionálnej lektorky prišiel na rad študentský tanečný ples – „Venček“. Na slávnostné ukončenie tanečného kurzu boli pozvaní aj rodičia a triedni učitelia, pred ktorými žiaci odprezentovali získané zručnosti z kurzu. Program bol bohatý. Rodičovský a učiteľský tanec vystriedali súťaž tanečných párov a dámska i pánska volenka. Celý večer až do noci vládla v sále príjemná atmosféra a zábava.

 • Skvelý nápad ako pomôcť psíkom a iným zvieratám , jednoduchá realizácia , ale najmä ochota a zamyslenie sa nad tým, ako sa správame nielen voči ľuďom , ale aj zvieratám. Je bežným javom, že deti si nájdu pod stromčekom milé šteniatko, ale za týždeň je už vyhodené ako nepotrebná vec. Aj preto prebieha na škole Vianočná burza na pomoc útulku Túlavé šťastie. Každý mohol prispieť niečím na predaj za symbolické ceny a niečo si aj kúpiť či pre seba alebo pre svojich blízkych.

 • Dňa 11. decembra sme navštívili Materskú školu Zvonček v Sučanoch. Privítali nás veselí predškoláci. Už od rána nás čakali, vedeli odkiaľ prichádzame a tešili sa na nás. Ihneď sme sa spolu skamarátili a vydali sa hľadať poklad a riešiť úlohy potrebné k jeho získaniu. Popasovali sme sa s bludiskami, pexesom, skladačkami, drobci sa pritom učili nové anglické slovíčka. Všeličo nám o sebe prezradili, veľa sme sa spolu nasmiali. V závere stretnutia naši noví kamaráti poklad získali a s medailami na hrudi nám ďakovali za návštevu. Veríme, že bola jednou z mnohých...

Novinky

Kontakt

 • Bilingválne gymnázium Milana Hodžu
  Komenského 215 Sučany
 • +421 43 4 293 474

  RNDr. Vasil Dorovský
  riaditeľ školy
  0910 945 956

  RNDr. Ľubica Bošanská
  zástupkyňa
  0911 348 411

  Ing. Martina Lojdová
  zastupkyňa pre TEČ
  0911 348 415


  sekretariát riaditeľa školy
  0911 348 424Fotogaléria