Navigácia

Utorok 12. 12. 2017

PartnersAktivity

Udalosti v šk. r. 2017/2018

Zrnká múdrosti a Pranostiky

Pranostiky na zimu

Studená zima a mnoho snehu  prinášajú pekné jaro

Dlhá zima,  krátke leto

Na peknú zimu nepristavuj stodolu.

.

Na zamyslenie

Je zrejmé že dáta budú určovať smer budúcnosti.

Trendy sú dôležité. Dôležitejšie však je, kam ich posuniete.  P. Gažík, O2

Zrnká múdrosti     

Daj každému dňu príležitosť, aby sa mohol stať tým najkrajším dňom v tvojom živote.

Mark Twain

 

Šťasným alebo nešťastným sa nestávame životnými okolnostmi, ale svojím postojom k životu.

                                         Khan

 

Správanie je zrkadlo, v ktorom každý ukazuje svoju podobu.

                                   J. W. Goethe

 

Priateľstvo násobením radosti a delením žiaľu zdokonaľuje šťastie a zmierňuje trápenie.

                                        Cicero

 

 

 

Think Positively

                

Chcete podporiť našich žiakov?

Tlačivo na stiahnutie pre Študijný fond: Vyhlasenie.pdf

Tlačivo na stiahnutie pre ZRPŠ: Vyhlasenie.pdf

 

 

 

Welcome to our school

The quality of our school has been increasing steadily with good prospects for further growth in the professional as well as the personal profiles of our graduates. 

Novinky

 • Gratulujeme študentkám

  Študentky Michaela Knošková a Adriána Repáňová boli oceňené v rámci Medzinárodného dňa ľudských práv pani ombudsmankou, ochranykňou ľudských práv Máriou Patakyovou. Dievčatá vymysleli edukačný projekt Create & Control čím zareagovali na šírenie populistických a extrémistických prúdov v spoločnosti, najmä v radoch ich rovesníkov. Snažia sa šíriť osvetu o ľudských právach a priblížili žiakom, ako funguje štát, orgány verejnej správy a Európska únia. Ombudsmanka ocenila, že si študentky uvedomili, že jednoduché riešenia, ktoré ponúkajú populisti a extrémisti, nie sú správnou voľbou.

 • Milí žiaci, rodičia,

  Združenie rodičov a priateľov školy, o.z. a Študijný fond, n.o. v spolupráci s Bilingválnym gymnáziom Milana Hodžu pripravilo pre záujemcov program PRETESTOVANIE.

  Viac informácií o programe nájdete pod ikonkou "Zainteresované strany" - "Študijný fond" pod lištou "Program PRETESTOVANIE".

  Na program sa prihlásite vyplnením formulára kliknite tu a jeho odoslaním Vás zaradíme do programu. Spätnú väzbu dostanete obratom mailom na Vami uvedenú adresu.

  Tešíme sa na stretnutie.

 • Tento týždeň bol bežným vyučovacím týždňom a predsa bol trošku iný. Na našej akademickej pôde sme privítali kolegov z Gymnázia z Olomouca. Navštívili mnoho vyučovacích hodín, zažili atmosféru v triedach i mimo nich, mali možnosť spoznať naše know-how. Ďakujeme za možnosť výmeny názorov a skúseností v oblasti bilingválneho vzdelávania.

 • Gratulujeme našim žiačkam Dominike Tomčíkovej k 1 miestu a Sofii Anne Cibíkovej k 2. miestu na krajskom kolle škôl a želáme veľa úspechov pri reprezentácii na celoslovenskom kole,

 • Na našej škole organizoval fyzikálny krúžok už v poradí druhý ročník fyzikálnej súťaže Náboj pre základné školy z regiónu. Súťaže sa zúčastnilo osem základoškolských tímov, ktoré si spolu s učiteľmi, prípravu a účasť na sučianskom Náboji mimoriadne užili.

 • Gratulujeme Zuzane Kardošovej, ktorej Ministerstvo školstva vedy, výskumu a športu udelilo pamätný list sv. Gorazda za úspešný školský rok na BGMH a výborné športové výsledky.

 • Ďakujeme všetkým návštevníkom podujatia Deň otvorených dverí, budúcim uchádzačom o štúdium želáme veľa šťastia a úspechov. Pri peknom počasí by vás vítali takéto výhľady, ale veríme, že ponúknutý program vám to viac než vynahradil.

 • Počas neskorých popoludní v dňoch 9. 11. a 14. 11. 2017 žila škola florbalovým turnajom, do ktorého sa zapojilo 39 žiakov nášho gymnázia. Rozdelení boli do piatich skupín podľa ročníkov. Štrnásť odohratých zápasov prinieslo konečného víťaza, ktorým sa stalo družstvo reprezentujúce 3. ročník. Poradie však vôbec nebolo dôležité, pretože zvíťazili všetci, ktorí sa rozhodli vymeniť pohodlie za aktívny pohyb. Pre všetkých zainteresovaných to bola výnimočná udalosť. Veríme, že turnaj pre „Červené stužky“ si nájde svoje stále miesto medzi aktivitami aj v budúcnosti.

 • Prvé regionálne turnaje sú za nami a nám neostáva iné, len zhodnotiť, že sučianski debatéri vykročili do debatnej sezóny v plnej paráde.

  Na západoslovenskom turnaji v Bratislave sa v náročnej konkurencii podarilo našim druhákom v tíme SučanyZápad2 (zloženie Šimon Pekár, Filip Chobor a Andrej Mokriš) obsadiť 2. miesto v súťaži tímov.

  Na stredoslovenskom turnaji sme zopakovali výborné výsledky z minulej sezóny a v súťaži rečníkov sme obsadili prvých deväť priečok. Najlepším rečníkom sa stal Filip Pastorek, ktorý spolu s Christianom Alexandrom Filtom a Katarínou Kandrikovou v tíme Sučany2 vyhral aj súťaž tímov. Gratulácie patria aj debatérom zo Sučany7 (Aneta Benedigová, Lucia Žídeková a Jakub Arbet), Sučany3 (Barbara Bačová, Simona Stasová a Rudolf Antálek a našim prvákom z tímu Sučany9 (Zuzana Hudáčová, Martin Dam a Timotej Kopča), ktorí sa všetky umiestnili medzi najlepšími piatimi tímami turnaja.

 • V štvrtok 16.11.2017 sa u nás v škole po dlhšej pauze uskutočnil Speaker's corner. Organizovali ho žiaci v rámci projektu Euroscola a venoval sa problematike migračnej krízy. Vystúpili na ňom 6 rečníkov z radov žiakov, ale aj učiteľov. Reči boli veľmi dobre štrukturované a bolo vidieť, že žiaci BGMH sa v téme aktuálne pohybujú. Ešte raz by sme chceli poďakovať všetkým rečníkom za ich príspevky a dúfame, že Speaker's corner sa bude organizovať častejšie.

Novinky

Kontakt

 • Bilingválne gymnázium Milana Hodžu
  Komenského 215 Sučany
 • +421 43 4 293 474

  RNDr. Vasil Dorovský
  riaditeľ školy
  0910 945 956

  RNDr. Ľubica Bošanská
  zástupkyňa
  0911 348 411

  Ing. Martina Lojdová
  zastupkyňa pre TEČ
  0911 348 415


  sekretariát riaditeľa školy
  0911 348 424Fotogaléria