Menu

Navigácia

 • Program PRETESTOVANIE

   

  Program PRETESTOVANIE nielen pre záujemcov o štúdium na našom gymnáziu ale pre všetkých, ktorí si chcú otestovať svoje  vedomosti, zručnosti a schopnosti pripravili Študijný fond, n.o., Združenie a zamestnanci BGMH aj v tomto roku.

  4 soboty, 4-krát prijímacie skúšky so spätnou väzbou

  Program začína v sobotu 25. januára 2020. Informácie o programe nájdete pod ikonkou Zainteresované strany - Študijný fond - program PRETESTOVANIE.

   

   Prihlasovací formulár nájdete  tu.

 • Pomáhame....


  Dňa 23.12. 2019, len jeden deň pred štedrým večerom, sme obdarovali matky s deťmi v núdzi v sociálnom zariadení Lúč. Toto centrum je veľmi atypické od iných práve tým, že ponúka celoročnú dennú starostlivosť hendikepovaným a týraným matkám s deťmi, ktoré vyžadujú neustálu asistenciu pri každodennej starostlivosti a výchove detí. Vedie ich k zodpovednosti, poriadku a pripravuje ich na potenciálny život mimo sociálneho zariadenia.
  Osobne sme sa rozprávali s riaditeľkou centra Z. Žákovou. Veľmi pani Zuzanu obdivujeme, za prácu, ktorú pre týchto ľudí denno-denne s tímom spolupracovníkov vykonáva. Potvrdila nám, že Vianoce bývajú najsmutnejším obdobím v sociálnom zariadení, keďže deti si pod stromčekom často nič nenájdu, a to zhoršuje psychický stav matiek ešte viac. No vďaka koláčom od cukrárne Monarch a zbierke jej zamestnancov (oblečenie, knihy a hračky), hračkám, nálepkám, zápisníkom od hračkárstva Bubliboom a v neposlednom rade aj vďaka nádherným ružiam od kvetinárstva Victor boli tieto Vianoce pre matky s deťmi krajšie a radostnejšie.
  Do centra sme prišli nabalení, plní radosti z obdarovania a zobrali sme i svojich mladších súrodencov. Chceli sme im ukázať, aké životné situácie život prináša. Rozprávali sme sa o tom, že všetci si zaslúžime rovnaký prístup a príležitosť žiť dobrý život. O čom inom sú Vianoce, keď nie o pomoci si navzájom? Zážitky z poznania tohto zariadenia a ľudí v ňom sa naozaj vyplatili a zarezonovali v nás na veľmi dlhú dobu.

  Winklerová M., Jambrichová A., Pavelka M.

  Ďakujeme menovaným žiakom za úžasný  čin a prejav empatie.

 • PF 2020

  Milí  priatelia,

  aj  počas týchto Vianoc budú padať hviezdy.  Môžete si priať čo len chcete. Aj keby ste žiadnu hviezdu padať nevideli, je len na Vás aké ciele si stanovíte a čo pre ich dosiahnutie urobíte.

  My Vám želáme príjemné prežitie sviatkov a všetko najlepšie do nového roku 2020, veľa zdravia, šťastia, úspechov, správnu cestu   a každému aspoň jednu  hviezdičku.

  Toto všetko a omnoho viac Vám  praje rodina žiakov, zamestnancov a rodičov BGMH

 • Gbasácke nemčinárske potulky

   

  Ešte na jeseň nás naše túlavé nemčinárske kroky zaviedli do Bratislavy. Najskôr sme sa vybrali do Goetheho Inštitútu, kde sme si pozreli virtuálnu výstavu VR Bauhaus venovanú 100. výročiu architektonického slohu Bauhaus, ktorý sa pre svoj strohý dizajn, jednoduchosť a efektívnosť aj dnes teší veľkej obľube a uznaniu. Exkluzívne (pôvodne mal byť už v Prahe) sme ešte dostali možnosť pozrieť si k nemu aj krátky dokumentárny film v angličtine a nemčine, v ktorom sme sa viac dozvedeli o tomto medzinárodnom kultúrnom fenoméne, symbole funkcionalizmu v dizajne a architektúre a najvýznamnejšej umeleckej škole na svete.

  Potom sme navštívili výstavy Laca Terena a Arnolda Petra Weisza Kubínčana – Umelcova (ťažká) batožina v Slovenskej národnej galérii v Bratislave. Silný príbeh a neľahký osud Arnolda Petra Weisza Kubínčana v nás mimoriadne zarezonoval a prinútil nás zamyslieť sa nad jeho stále aktuálnym odkazom.

  Ďalším cieľom nášho nemčinárskeho putovania bola Banská Bystrica. Po prehliadke historického centra sme si v Galérii Dominika Skuteckého  popri obdivovaní malieb tohto umelca precvičili rôznymi formami zážitkového učenia aj svoje nemecké jazykové zručnosti.  Ako milovníkov funkcionalizmu nás zaujala aj výstava maliarovho syna, úspešného architekta prvej polovice 20. storočia, Alexandra Skuteckého, ktorý tragicky zahynul počas SNP. Pred budovou galérie, vily Dominika Skuteckého, sme si všimli takzvané „Stolpersteine“ - spomienkové kamene na pamiatku obetí nacizmu. Cestou domov sme mysleli na citát z Auschwitzu od Georga Santayanu: „The one who does not remember history is bound to live throuh it again“...

   

 • Gbasácke adventné putovanie juhozápadným Poľskom

  Wroclaw, Vroclav, Breslau, Vratislav - štyri názvy v rôznych jazykoch jedného z najstarších poľských
  miest, historického hlavného mesta Sliezka a štvrtého najväčšieho poľského mesta. Mesta
  s prívlastkom poľské Benátky. Pri prechádzke krásnym stredovekým centrom s gotickými kostolmi
  a nádhernou radnicou sa nám ani nechce veriť, že na konci 2. svetovej vojny ležalo 70 percent mesta
  v troskách. Hľadáme symbol mesta a protikomunistického odporu - trpazlíkov. Lezú po lampách,
  oddychujú na lavičke, hrajú na hudobných nástrojoch... Po prvej dvadsiatke ich už prestávame počítať
  a ponoríme sa radšej do rozprávkovej atmosféry malebných vianočných trhov, ktoré patria
  k najkrajším, aké sme doteraz zažili.
  Unavení po dlhom putovaní a spoznávaní odchádzame do hotela, aby sme na druhých deň po
  výdatnom spánku a chutných raňajkách pokračovali prehliadkou dreveného Kostola mieru zo 17.
  storočia v neďalekej Swidnici. Do tejto najväčšej hrázdenej stavby Európy, zapísanej do zoznamu
  svetového dedičstva UNESCO, ktorá nás vo vnútri prekvapila bohatou barokovou výzdobou, sa zmestí
  až 7000 ľudí.
  Domov sa vraciame plní dojmov a množstva zážitkov.

 • Návšteva Europarlamentu v Bruseli

  Začiatkom decembra sa naši tretiaci Filip KužmaJakub Kašjak zúčastnili exkurzie do Europarlamentu. Spolu s ostatnými študentmi z najlepších škôl na Slovensku sa oboznámili s prácou europoslancov, pozreli si naživo diskusiu v parlamente, ale i aktívne debatovali s jedným so zástupcov Slovenska Eugenom Jurzycom.

 • Mikuláš

  Vraj sme boli všetci dobrí a zaslúžili  sme  sladkú odmenu. Poniektorím sa však ušlo  aj kúsok uhlia.

  Želáme všetkým priaznivcom školy  príjemný adventný čas.

 • SCIENCE SLAM

  Zaujímavá prednáška spojená s diskusiou o popularizácii vedy. Odborníci z rôznych oblastí  majú za cieľ nielen informovať,   ale najmä  ukázať vedu v inom svetle a  pobavit. 

  Ďakujeme  predstaviteľom Masarykovej univerzity  za túto  príležitosť rozšíriť si naše obzory a získať iný uhol pohľadu.

 • Tvorivé písanie

  Tvorivé písanie prináša ovocie v podobe ocenení aj mimo nášho okresu, blahoželáme dievčatám!

 • Mediálna exkurzia do Bratislavy

  Dňa 29.11. sa pani učiteľka Ďaďová a žiaci 5. ročníka navštevujúci predmet Mediálna komunikácia zúčastnili exkurzie do Bratislavy, ktorej cieľom bola návšteva Denníka N. Tu ich oboznámili s jeho vznikom, postupným vývojom, terajšími cieľmi a dôležitými míľnikmi šéfredaktor Matúš Kostolný i Vladimír Šnidl. Následne navštívili priestory TV Markíza, kde ich Michal Kovačič previedol procesom tvorby, obsahom a súčasnou situáciou v rámci jeho relácie Na telo.
                                                                                                  Tomáš Buchel

 • ŠACH - krajské kolo

  Gratulujeme  Sofii Anne Cíbikovej k 1.  miestu na krajskom kole školských majstrovstiev v zrýchlenom šachu a  želáme veľa úspechov v kole celoslovenskom

 • Červené stužky – kampaň boja proti AIDS

  Trinásty ročník celoslovenskej kampane Červené stužky, do ktorého sa naša škola pravidelne zapája viacerými aktivitami, je na konci, a preto je čas bilancovať.   

  Aj v tomto školskom roku sme pripravili v priestoroch školy florbalový turnaj spojený s aktivitou Športom pre Červené stužky, ktorý bol rozdelený do dvoch dní – 19. a 20. 11. 2019.   Záujem súťažiť prejavilo v neskorých poobedných a večerných hodinách mimo vyučovania až 36 žiakov,  ktorí boli rozdelení do piatich tímov podľa jednotlivých ročníkov. Veľkú bojovnosť ukázali najmä druháci, ale víťazstvo  o putovný pohár nakoniec patrilo najstarším piatakom.

  Ďalšia aktivita súvisela s vytvorením Živej Červenej stužky 29. 11. 2019. Od fotenia nás neodradilo ani nepriaznivé počasie, aj preto sme akciu presunuli z priestorov školskej záhrady do telocvične. Do červených farieb sa oblieklo viac ako 50 žiakov, a to nám chýbali v škole žiaci prvého ročníka a poniektorí to nestihli L!

  Vyvrcholenie kampane sme si pripomenuli pripínaním červených stužiek s možnosťou vyplniť kvíz zameraný na otázky súvisiace s chorobou AIDS  a s informáciami o kampani.

  Na základe podporených aktivít môžeme konštatovať, že trinásty ročník kampane Červené stužky považujeme za úspešný a chceme  v aktivitách podobného druhu  pokračovať aj v ďalšom ročníku. Už teraz sa na to veľmi tešíme, pretože je to pre všetkých zainteresovaných veľmi povzbudivá a milá skúsenosť!

  Všetkým zúčastneným a podporovateľom kampane patrí veľké  ĎAKUJEM!

  Daniela Mičáňová

 • Významné ocenenie

  Pri príležitosti  Dňa študentov bol  Šimon  Pekar ocenený Pamätným  listom sv. Gorazda, ktorý udeľuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR ako najvyššie rezortné ocenenie pre žiakov a študentov. Gratulujeme!

 • International Model European Parliament

  Filip Kužma sa v  dňoch 9.-16.11. zúčastnil ako Vedúci slovenskej delegácie na Päťdesiatom Medzinárodnom zasadnutí Modelového Európskeho Parlamentu. Slovenská republika obsadila prvé miesto spomedzi 30 delegácií a Filip bol ako jeden z najlepších delegátov v jeho výbore navrhnutý na Prezidenta výboru pre nasledujúcu konferenciu.

  Gratulujeme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy!

   

   

   

 • Plavecký kurz

  Ešte ubehol len týždeň od imatrikulácie prvákov a už plávajú ako ryby vo vode. Posledný  novembrový týždeň absolvujú plavecký výcvik pod vedením  odborných inštriktorov na plavárni v Žiline.

 • Fyzikálny náboj

  Naši žiaci sa  súťaží nielen  aktívne zúčastňujú, ale  ich aj  organizujú. Príkladom je aj  ďalší ročník Fyzikálneho náboja  na pôde  našej školy, ktorý prebehol 22.11.2019. 

  Všetkým  zúčastneným i organizátorom ďakujeme a   výhercom  blahoželáme.

 • Open Day

  Vážení rodičia a milí účastníci Dňa otvorených dverí v Bilingválnom gymnáziu Milana Hodžu!

  Ďakujeme vám za návštevu nášho gymnázia. Sme radi, že ste si našli čas a cestu do Sučian a veríme, že ste si vytvorili predstavu o vyučovaní a učení sa v anglickom jazyku z našich krátkych hodín a dostali odpovede na vaše otázky.

  Ak sme splnili vaše očakávania, napíšte nám v spätnej väzbe. O tom, čo vám chýbalo, nám napíšte tiež.

  Tešíme sa na ďalšie stretnutia s vami.

   

  Uchádzačom o štúdium  želáme veľa úspecho pri prijímacích skúškach.

  organizačný tím

                                                                  

 • Stužková slávnosť

  Piataci mali  v predvečer sviatku Dňa študentov jeden zo svojich veľkých  dní - stužkovú. Prezentovali sa kvalitným programom, na ktorom nechýbalo ani vystúpenie v  krásnych slovenských  krojoch. Aj keď sa  po ukončení štúdia rozletia do celého sveta, vždy si spomenú  kde sú ich korene.

 • 17ty november

  Dátum 17ty november je  významný aj na našej škole. Sviatok študentov si pripopmíname  každoročne. Udalosti spred  30tich rokov  symbolisky  spájame  s privítaním  nových študentov, prvákov, na imatrikulačnej  slávnosti. Úvodná  časť podujatia v réžii Žiackej  školskej rady predstavila  členov a činnosť rady  a   priblížila  dôležité momenty Nežnej revolúcie . Po nej  žiaci 3tieho a 1rocníka  predviedli kultúrny program, ktorý spolu pripravovali . Týmto oficiálne vítame  prvákov na BGMH, alias  GBAS a želáme im  krásne a úspešne štúdium.

 • ,,Ako začať podnikať"

  Dňa 13.11. nás navštívil lektor finančného vzdelávania Ladislav Smoroň zo Združenia mladých podnikateľov Slovenska. Cieľom prednášky bolo predstavenie možných rizík, výhod podnikania, realizácia podnikateľského plánu, ale aj základy financovania podnikateľskej činnosti. V mnohých z nás zanechal inšpiratívne myšlienky a ukázal, že podnikať môže každý, kto je odhodlaný a má chuť na svojom nápade pracovať.

    

strana:

Novinky

Kontakt

 • Bilingválne gymnázium Milana Hodžu
  Komenského 215 Sučany
 • +421 43 4 293 474

  Ing. Martina Lojdová
  riaditeľka školy
  0911 348 415

  RNDr. Ľubica Bošanská
  zástupkyňa pre teoretické vyučovanie
  0911 348 411

  Ing. Jozef Ristvej
  zástupca riaditeľa pre technicko- ekonomické činnosti

  sekretariát riaditeľa školy
  0911 348 424Fotogaléria