• ZRPŠ

• Vážení rodičia, vitajte v ZRPŠ!

Prvá vec, na ktorú Vás chceme v dobrom pripraviť je, že na Bilingválnom gymnáziu Milana Hodžu v Sučanoch sa stretnete s väčšou snahou rodičov spolupracovať s vedením školy pri vytváraní lepších podmienok pre štúdium a osobnostný rozvoj našich detí.

Snažíme sa spolu s pedagógmi, okrem vzdelania, vštepiť budúcim dospelým zmysel pre zodpovednosť, spoločenskú aktivitu a angažovanosť.

Na Vašu otázku AKO? ponúkame  krátky výpočet  aktivít, ktoré sú hradené plne alebo ako spoluúčasť z rozpočtu ZRPŠ:

• príspevok na koncerty, divadelné predstavenia a iné podujatia
          • plavecký a lyžiarsky výcvik
          • školské  i mimoškolské súťaže
          • finančné alebo vecné ocenenia za umiestnenie na olympiádach a za výborný prospech
          • jednorazové prospechové štipendium pre maturantov
          • príspevok na skvalitňovanie prostredia školy (záhrada, sociálne zariadenia a pod.)

Ako sa stať aktívnym členom ZRPŠ?

Zaplatením členského príspevku v stanovenej výške najneskôr do 20. 10. 2020 na šk. rok 2020/2021 na účet:

SK 47 1111 0000 0068 6065 6007

Výška členského príspevku pre šk. rok 2020/2021 je 130 €

Členský príspevok je potrebné uhradiť do 20.10.2020

Zaujímavou je možnosť uhradiť do konca šk. roka 2020/2021 zvýhodnený členský príspevok na celé obdobie štúdia podľa ročníka, ktorý žiak navštevuje:

1.ročník:

400 €

2.ročník:

300 €

3.ročník:

200 €

4.ročník:

100 €

Príklad:

Rodič žiaka 2.ročníka zaplatí do 20.10 2020 sumu 130€  ako príspevok na šk. rok 2020/2021. Sumu 300€ môže zaplatiť jednorazovo do konca tohto školského roka ako zvýhodnený príspevok na ďalšie  3 ročníky štúdia.

Do údajov pre príjemcu platby je potrebné uviesť: meno a priezvisko žiaka a triedu, ktorú navštevuje

Kto bude zastupovať triedu vo výbore ZRPŠ?

Rodič, ktorého si zvolíte na triednom stretnutí na začiatku šk. roka.

Dobrá rada: ak máte chuť aktívne sa zúčastniť práce v celoškolskom výbore, naváhajte sa prihlásiť sám/sama, nakoľko sa v triedach medzi sebou nepoznáte.

Ako často sa stretáva výbor ZRPŠ?

V školskom roku 2020/2021 je naplánovaných 8 stretnutí výboru, ak sa nevyskytnú mimoriadne udalosti a situácie.

Tešíme sa na Vaše podnety a nápady.

Alexandra Kašjaková

Predsedníčka výboru ZRPŠ