• Ruské slovo

• Pridávame  gratuláciu k 3. miestu v celoslovenskom kole!

Dňa 12.2. sa žiak 3. ročníka Juraj Šuňal zúčastnil krajského kola súťaže v prednese ruskej poézie a prózy Ruské slovo, kde vo svojej kategórii zvíťazil a postúpil do celoslovenského kola v Košiciach. Blahoželáme.

• Otvárali sme ples

• Naši tanečníci mali znova možnosť otvárať každoročný sučiansky obecný ples. Na pôde Robotníckeho domu v Sučanoch sa 15.2.2020 predstavili  s choreografiou viedenského valčíka v dobových kostýmoch. Valčík bol krásnym otvorením veľmi vydareného plesu a po vystúpení mali tanečníci možnosť prehodiť aj zopár slov s moderátorom plesu, pánom Danielom Heribanom. Ďakujeme za pozvanie!

• Nemeckýn jazyk, lyžovanie i filozofická olympiáda

Rudolf Antálek sa stal víťazom celoslovenského kola filozofickej olympiády a postupuje do medzinárodného kola v Lisabone. Zároveň  Peter Banáš skončil na 3. mieste a je teda druhým náhradníkom medzinárodného kola. Gratulujeme a držíme palce.

• EKONOMICKÁ OLYMPIÁDA - krajské kolo

• V piatok 7.2. sa na Žilinskej univerzite uskutočnilo krajské kolo Ekonomickej olympiády a naši študenti na ňom ani tento rok nechýbali. Okrem písania testov s otvorenými otázkami z ekonómie a financií bolo niekoľko našich žiakov ocenených za úspechy v školských kolách, menovite Miriama Sokoláková za 1. miesto, Samuel Mihalčík za 2. miesto a Dario Mikuš za 3. najvyššie skóre v teste školského kola. Popri individuálnych úspechoch bola naša škola ocenená tromi učebnicami Ekonómia v 31 hodinách za najlepší priemerný výsledok v kraji. Okrem súťažiacich nás zastupoval aj Šimon Pekar v organizačnom tíme. Výsledky a postupujúci do celoslovenského kola budú zverejnení v priebehu marca. Všetkým zúčastneným blahoželáme a držíme palce v ďalšom priebehu súťaže!

• Lyžiarsky a snowboardingový kurz 2020

• Aj napriek tomu, že tohtoročná zima je skúpa  na sneh, stredisko  Roháče-Spálená nám  doprialo luxus prašanu  a žiaci mohli  pod vedením inštruktorov  spoznávať a  zlepšovať svoje lyžiarske a snowboardové zručnosti na kilometroch zjazdoviek. Počas piatich dní  sme slniečko síce nevideli, ale  drsné horské podmienky v podobe  fujavice, sneženia i mrznúceho dažda sme statočne zvládli .