• Blahoželáme

• Dňa 25.3.2022 sa našim žiakom 3., 4. a 5. ročníka podarilo úspešne reprezentovať našu školu na národnom finále v súťaži Generácia €uro organizovanou Národnou bankou Slovenska. Tím v zložení: Ema Matrtajová, Tatiana Migová, Samuel Michlík, Lucia Trnovská a Tomáš Lamlech, ktorý bol mentorovaný našim absolventom Timotejom Oršulom sa umiestnil na 1. mieste a tím v zložení Adriána Juríková, Klára Richterová, Dario Mikuš a Daniel Pocsubaj sa umiestnili na 2. mieste.

Gratulujeme obom tímom a želáme im veľa šťastia aj naďalej.

• Blahoželáme

• Dňa 4.3. sa konalo online okresné kolo SOČ a naša žiačka, Nina Mokrišová, získala 1. miesto v odbore biológia! Nina úspešne obhájila svoju prácu na veľmi zaujímavú a aktuálnu tému Zabudnuté plodiny.

Tešíme sa z jej úspechu a držíme palce do krajského kola.

• Naši olympionici na krajskom kole opäť bodovali!

• Krajského kola Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry sa tento rok zúčastnili dvaja žiaci. Na základe testovania všetkých prihlásených škôl v kraji sa dostali do užšieho výberu medzi päticu najlepších.

V kategórii B mladších žiakov reprezentoval Branislav Juhás (I.B), ktorému sa podarilo získať skvelé II. miesto. V kategórii A súťažila Katka Vrbjarová (IV.B), ktorá napokon dosiahla výborné IV. miesto.

Obidvom súťažiacim srdečne gratulujeme a želáme minimálne také veľké úspechy aj v ďalšom štúdiu!

• Blahoželáme

• Dňa 3. 2. 2022 sa konalo online krajské kolo súťaže v ruskom jazyku "Ruské slovo", ktorej sa každoročne zúčastňujú stovky súťažiacich z celého Slovenska. Témou tohto ročníka bolo: "Vo svete rozprávok".

Naši žiaci súťažili v kategórii próza, kde Juraj Šuňal, žiak V.D triedy obsadil 2. miesto a prvý krát aj v kategórii sólový spev, kde Emma Bočová, žiačka IV.B triedy obsadila 1. miesto a postúpila do celoslovenského kola. Celoslovenské kolo sa konalo tiež online 11.2. a Emmka Bočová v ňom zvíťazila.

Blahoželáme!