• Novinky

      • Christmas assembly

      • Posledný vyučovací deň v kalendárnom roku už tradične patril Christmas assembly. Žiaci aj učitelia sa zhromaždili v telocvični a pred Vianocami sa rozlúčili vo veľkom štýle. A zábava to bola požehnaná! Vystupujúci sa ukázali v tom najlepšom svetle a svojím programom nás príjemne naladili na blížiace sa vianočné sviatky.

      • Kúsok zo seba v predvianočnom čase

      • Najväčší darček, ktorý môžeš niekomu dať je tvoj čas. Pretože, keď niekomu daruješ svoj čas, daruješ mu kúsok seba. V tomto duchu sme sa  my žiaci V. a II. ročníka nášho gymnázia rozhodli obdarovať dňa 12. decembra klientov zariadenia pre seniorov Dom dobrého Pastiera v Sučanoch. Veselé tóny ľudových piesní zazneli priestormi tohto zariadenia v podaní Ch. Chlepka a Ch. Tordu. Hra na akordeón a veselý spev vyvolali slzy dojatia, spomienky a povzbudili klientov Domu dobrého Pastiera k spevu. Hudba a spev nás 20 - ročných spriatelili s klientmi, a tak nadviazať rozhovor po posledných tónoch piesní nebolo vôbec ťažké. A veru bolo to krásne vidieť medzigeneračné rozhovory. Ťažšie bolo odísť, no radosť z tvárí obdarovaných priam sršala.

       Otázka zostáva, kto koho obdaroval? 

      • Stretnutia nášho žiaka v Národnej rade Slovenskej republiky

      • Náš žiak, podpredseda Študentskej rady stredných škôl, Samuel Remenár sa podieľal na minulotýždňových stretnutiach s predsedníčkou školského výboru Paulou Puškárovou, členom výboru a poslancom NR SR Branislavom Gröhlingom, s odborom vzdelávania ministerstva zdravotníctva a podpredsedom NR SR Michalom Šimečkom.

       Témami boli okrem bezpečnosti na školách aj výsledky testovania PISA, či predstavenie návrhov reforiem na zlepšenie kvality a atraktivity SOŠ.

       Veríme, že aktivity našich žiakov budú v dohľadnej dobe prinášať svoje ovocie pre všetkých stredoškolákov na Slovensku a držíme im v ich angažovanosti palce!

      • Beseda o literatúre, prospešnosti čítania a všeličom inom...

      • V rámci celoslovenského projektu Klubu čitateľov slovenskej literatúry sa niektorí žiaci 4. a 5. ročníka mohli osobne stretnúť s vydavateľom kníh Kolomanom Bagalom a známym spisovateľom Pavlom Rankovom, ktorého doteraz  poznali z hodín literatúry len na základe čítania jeho kníh. Bola to pre všetkých zainteresovaných výnimočná a zaujímavá skúsenosť, pretože sa nestáva často, aby sa o literatúre diskutovalo priamo s jej tvorcom a vydavateľom. Pán Bagala pri tejto príležitosti daroval škole knihy súčasnej literatúry, ktoré budú  k dispozícii v školskej knižnici. Na záver už len konštatujeme, že beseda predčila naše očakávania a opäť sa nám potvrdila stará známa pravda, že čítať sa oplatí!

      • Venček

      • 1. december bol výnimočný pre druhákov tým, že absolvovali venček, ktorý má svoje miesto medzi kultúrnymi podujatiami školy už dlhé roky. Žiaci od septembra poctivo každý pondelok trénovali v telocvični a zrejme to stálo za to, lebo zvládli náročné spoločenské tance na výbornej úrovni a slávnosť si užili tak, akoby to bola ich stužková slávnosť. Unavení, vysmiati a dobre naladení odchádzali domov v skorých ranných hodinách nielen žiaci, ale aj ich hrdí rodičia a triedni učitelia. 

      • Návšteva Štátnej opery

      • Po dlhšej dobe sme v škole opäť nadviazali na tradíciu navštevovať kultúrne inštitúcie aj mimo mesta Martin, a tak sme si to 29. novembra namierili rovno do Štátnej opery v Banskej Bystrici na predstavenie Rusalka. Napäto sme sledovali dej príbehu o vzťahu človeka a sveta prírodných živlov, o tragických následkoch stretnutia týchto dvoch svetov, o treste a odpustení. Veselo prežitá cesta autobusom len umocnila dojem z príjemne prežitého večera.
       Tešíme sa na ďalšie predstavenia!

      • Vavrínový veniec víťazstva

      • Vavrínový veniec bol najvyššou poctou pre básnikov a vojvodcov. Pomyselne by sme ho mohli položiť i celoslovenskej víťazke v prednese poézie XXX. ročníka slovenského festivalu Beniakove Chynorany Natálii Ferenčákovej.

       Blahoželáme!

      • Mikulášska nádielka na našej škole!

      • Včerajší deň bol na našej škole spestrený návštevou Mikuláša, anjelov a čertov, ktorí sa vydali do každej triedy, aby svojim spolužiakom rozdávali sladkosti. Mikuláš s jeho sprievodom však nenosili iba sladkosti, ale rozdávali aj smiech a vianočné priania. 

       Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na tejto skvelej akcii a tešíme sa na ďalšie vianočné okamihy, ktoré prináša toto kúzelné obdobie.

      • Prváci sú imatrikulovaní

      • Ako to už býva na našej škole zvykom, aj tento rok si pre nás naši prváci s pomocou tretiakov pripravili imatrikulačný program plný hudobných čísel, tanca a skvelých hereckých výkonov.
       Ďakujeme obom ročníkom za ich usilovnú prácu a skvelú zábavu. Našim prvákom želáme veľa šťastia a príjemných zážitkov v škole :)