• Novinky

      • Pretestovanie

      • Študijný fond, n. o. pri Bilingválnom gymnáziu Milana Hodžu v Sučanoch, ponúka uchádzačom o štúdium na strednej škole vzdelávací program „PRETESTOVANIE“.

       Termíny a program pre prihlásených žiakov – účastníkov

       10. február 2024 (sobota) - test z prijímacej skúšky 2022 verzia 1 a následná spätná väzba (kontrola, hodnotenie)

       2. marec 2024 (sobota) - test z prijímacej skúšky 2023 verzia 2 a následná spätná väzba (kontrola, hodnotenie)

       16. marec 2024 (sobota) - test z prijímacej skúšky 2023 verzia 1 a následná spätná väzba (kontrola, hodnotenie)

        

       Harmonogram

       8:00  –  8:25    vstup do priestorov školy a presun do učební

       8:25 – 12:30    organizačné pokyny, testovanie, spätná väzba, prestávky

       12:30               ukončenie  programu

        

       Prihlasovanie

       Prihláška účastníka na program je nevyhnutná. Prihlásiť sa môžete elektronicky vyplnením formulára na registracia.gbas.sk do stredy (15:00 hod) pred konkrétnym dátumom pretestovacej soboty (z dôvodu organizačného zabezpečenia). Vašu prihlášku Vám obratom potvrdíme e-mailom na Vami uvedenú adresu.

       Cena jedného programu „PRETESTOVANIE“ (jedna sobota) je 30,-Eur

      • Gratulujeme

      • Gratulujeme študentke 4.A Silvii Sekerkovej, ktorá sa v krajskom kole Olympiády ľudských práv umiestnila na postupovom 7. mieste.
       Držíme jej palce v reprezentovaní školy v celoslovenskej súťaži. 

      • 1.miesto v krajskom kole Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

      • Naša škola sa aj tento rok zapojila do Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. V krajskom kole v Žiline nás v kategórii B reprezentoval Peter Oswald a v kategórii A Agáta Lukáčová. Nakoniec sa Petrovi podarilo úspešne zdolať všetky 3 náročné časti súťaže a vybojovať 1. miesto, čím si zabezpečil postup do celoslovenského kola.
       Srdečne gratulujeme a držíme palce!

      • Gratulujeme

      • Dňa 9. februára 2024 sa naši žiaci Samuel Peterec a Andrej Šušol zúčastnili na krajskom kole olympiády vo francúzskom jazyku. V silnej konkurencii, kde o postupových miestach rozhodovali detaily sa umiestnili nasledovne: v kategórii 2A obsadil Samuel Peterec 1. miesto a v kategórii 2B Andrej Šušol 3. miesto.
       Srdečne im blahoželáme!

      • Krajské kolo recitačnej a speváckej súťaže

      • 1. februára sa dvaja naši super talentovaní žiaci zúčastnili 18. ročníka krajského kola recitačnej a spevackej súťaže Ruské slovo, ktoré sa konalo v Rajci. Piatak Ondrej Štrkolec si vyspieval 1. miesto v kategórii sólový spev s piesňou Vysockého a druháčka Natália Ferenčáková, aj keď je v  ruskom jazyku len začiatočník,  zvíťazila v kategórii próza. Obaja podali úžasný výkon a postúpili do celoslovenského kola.
       Srdečne blahoželáme!

      • Naša žiačka opäť bodovala v recitačnej súťaži

      • Natália Ferenčáková sa 8.2.2024 zúčastnila ďalšej recitačnej súťaže ... A Slovo bolo u Boha.... V krajskom kole prednesu obsadila 1. miesto, čo jej zabezpečilo postup do celoslovenského kola.

       K výsledku srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalšie úspechy!

      • Erfolg kommt, wenn du tuts, was du liebst

      • Dňa 18.1.2024 sa naše žiačky P. Stanková, N. Rybárová, H. Kmeťová a P. Kovácsová zúčastnili okresného kola Olympiády v nemeckom jazyku. Dievčatá prišli a ukázali, že robiť, to čo ich baví, prináša ovocie v podobe víťazstva.

       N. Rybárová 1. miesto v kategórii 2A

       P. Stanková 2.miesto v kategórii 2A

       P. Kovácsová 1.miesto v kategórii 2B

       H. Kmeťová 2. miesto v kategórii 2B
        

       Blahoželáme!!!.

      • Predvianočný výlet do Ostravy

      • Dňa 20.12. 2023 si žiaci piateho ročníka a pani učiteľky M. Očková a Z. Brosinger urobili predvianočný poznávací výlet do Ostravy. O vede, svete a človeku sa niečo nové naučili v múzeu „Velký svět techniky“ a vianočnú atmosféru mali možnosť načerpať na miestnych trhoch. Žiaci a pani učiteľky sa vrátili oddýchnutí, naladení na nadchádzajúce sviatky s množstvom pekných spomienok.

       Ďakujeme pani učiteľkám za zorganizovanie tohto pekného zážitku.

      • Christmas assembly

      • Posledný vyučovací deň v kalendárnom roku už tradične patril Christmas assembly. Žiaci aj učitelia sa zhromaždili v telocvični a pred Vianocami sa rozlúčili vo veľkom štýle. A zábava to bola požehnaná! Vystupujúci sa ukázali v tom najlepšom svetle a svojím programom nás príjemne naladili na blížiace sa vianočné sviatky.

      • Kúsok zo seba v predvianočnom čase

      • Najväčší darček, ktorý môžeš niekomu dať je tvoj čas. Pretože, keď niekomu daruješ svoj čas, daruješ mu kúsok seba. V tomto duchu sme sa  my žiaci V. a II. ročníka nášho gymnázia rozhodli obdarovať dňa 12. decembra klientov zariadenia pre seniorov Dom dobrého Pastiera v Sučanoch. Veselé tóny ľudových piesní zazneli priestormi tohto zariadenia v podaní Ch. Chlepka a Ch. Tordu. Hra na akordeón a veselý spev vyvolali slzy dojatia, spomienky a povzbudili klientov Domu dobrého Pastiera k spevu. Hudba a spev nás 20 - ročných spriatelili s klientmi, a tak nadviazať rozhovor po posledných tónoch piesní nebolo vôbec ťažké. A veru bolo to krásne vidieť medzigeneračné rozhovory. Ťažšie bolo odísť, no radosť z tvárí obdarovaných priam sršala.

       Otázka zostáva, kto koho obdaroval? 

      • Stretnutia nášho žiaka v Národnej rade Slovenskej republiky

      • Náš žiak, podpredseda Študentskej rady stredných škôl, Samuel Remenár sa podieľal na minulotýždňových stretnutiach s predsedníčkou školského výboru Paulou Puškárovou, členom výboru a poslancom NR SR Branislavom Gröhlingom, s odborom vzdelávania ministerstva zdravotníctva a podpredsedom NR SR Michalom Šimečkom.

       Témami boli okrem bezpečnosti na školách aj výsledky testovania PISA, či predstavenie návrhov reforiem na zlepšenie kvality a atraktivity SOŠ.

       Veríme, že aktivity našich žiakov budú v dohľadnej dobe prinášať svoje ovocie pre všetkých stredoškolákov na Slovensku a držíme im v ich angažovanosti palce!

      • Beseda o literatúre, prospešnosti čítania a všeličom inom...

      • V rámci celoslovenského projektu Klubu čitateľov slovenskej literatúry sa niektorí žiaci 4. a 5. ročníka mohli osobne stretnúť s vydavateľom kníh Kolomanom Bagalom a známym spisovateľom Pavlom Rankovom, ktorého doteraz  poznali z hodín literatúry len na základe čítania jeho kníh. Bola to pre všetkých zainteresovaných výnimočná a zaujímavá skúsenosť, pretože sa nestáva často, aby sa o literatúre diskutovalo priamo s jej tvorcom a vydavateľom. Pán Bagala pri tejto príležitosti daroval škole knihy súčasnej literatúry, ktoré budú  k dispozícii v školskej knižnici. Na záver už len konštatujeme, že beseda predčila naše očakávania a opäť sa nám potvrdila stará známa pravda, že čítať sa oplatí!

      • Venček

      • 1. december bol výnimočný pre druhákov tým, že absolvovali venček, ktorý má svoje miesto medzi kultúrnymi podujatiami školy už dlhé roky. Žiaci od septembra poctivo každý pondelok trénovali v telocvični a zrejme to stálo za to, lebo zvládli náročné spoločenské tance na výbornej úrovni a slávnosť si užili tak, akoby to bola ich stužková slávnosť. Unavení, vysmiati a dobre naladení odchádzali domov v skorých ranných hodinách nielen žiaci, ale aj ich hrdí rodičia a triedni učitelia. 

      • Návšteva Štátnej opery

      • Po dlhšej dobe sme v škole opäť nadviazali na tradíciu navštevovať kultúrne inštitúcie aj mimo mesta Martin, a tak sme si to 29. novembra namierili rovno do Štátnej opery v Banskej Bystrici na predstavenie Rusalka. Napäto sme sledovali dej príbehu o vzťahu človeka a sveta prírodných živlov, o tragických následkoch stretnutia týchto dvoch svetov, o treste a odpustení. Veselo prežitá cesta autobusom len umocnila dojem z príjemne prežitého večera.
       Tešíme sa na ďalšie predstavenia!

      • Vavrínový veniec víťazstva

      • Vavrínový veniec bol najvyššou poctou pre básnikov a vojvodcov. Pomyselne by sme ho mohli položiť i celoslovenskej víťazke v prednese poézie XXX. ročníka slovenského festivalu Beniakove Chynorany Natálii Ferenčákovej.

       Blahoželáme!

      • Mikulášska nádielka na našej škole!

      • Včerajší deň bol na našej škole spestrený návštevou Mikuláša, anjelov a čertov, ktorí sa vydali do každej triedy, aby svojim spolužiakom rozdávali sladkosti. Mikuláš s jeho sprievodom však nenosili iba sladkosti, ale rozdávali aj smiech a vianočné priania. 

       Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na tejto skvelej akcii a tešíme sa na ďalšie vianočné okamihy, ktoré prináša toto kúzelné obdobie.

      • Prváci sú imatrikulovaní

      • Ako to už býva na našej škole zvykom, aj tento rok si pre nás naši prváci s pomocou tretiakov pripravili imatrikulačný program plný hudobných čísel, tanca a skvelých hereckých výkonov.
       Ďakujeme obom ročníkom za ich usilovnú prácu a skvelú zábavu. Našim prvákom želáme veľa šťastia a príjemných zážitkov v škole :)

      • Bedmintonové družstvá reprezentovali školu na okresnej postupovej súťaži žiakov stredných škôl

      • Za účasti 9 stredných škôl okresu Martin sa na Gymnáziu Viliama Paulinyho-Tótha v Martine uskutočnili okresné majstrovstvá stredných škôl v bedmintone družstiev. Naše dvojčlenné družstvá dievčat a chlapcov sa v spomenutej konkurencii rozhodne nestratili, keď chlapci obsadili konečné 2.miesto a dievčatá s najlepšou hráčkou turnaja Timeou Chabadovou, ktorá suverénne vyhrala všetky svoje zápasy dvojhry, skončili štvrté.

       Družstvo dievčat: Timea Chabadová a Laura Lakatošová

       Družstvo chlapcov: Samuel Jurčák a Marek Serva

      • Matematický Náboj

      • 24. novembra 2023 sa na našej škole konala medzinárodná súťaž Náboj Junior. Štvorčlenné tímy si počas dvoch hodín zmerali sily v riešení netradičných matematických a fyzikálnych úloh. 

       Na Slovensku sa súťažilo na 22 rôznych miestach. V Sučanoch sme privítali tímy z blízkeho okolia a o organizáciu sa postarali naši študenti z rôznych ročníkov.

       Prvé miesto získali žiaci z Gymnázia Jozefa Lettricha v Martine. Naši žiaci, gbasáci, obsadili druhé miesto. Na treťom mieste sa umiestnil tím zo Základnej školy Hany Zelinovej vo Vrútkach.

       Víťazom gratulujeme a všetkým zúčastneným tímom aj organizátorom ďakujeme!

      • „Diplomobranie“ v podaní Natálie Ferenčákovej

      • Natália Ferenčáková sa zúčastnila ďalšej súťaže v prednese umeleckej literatúry, tentoraz celoslovenkého kola súťaže v prednese pôvodnej slovenskej prózy „Timravina studnička“ a získala 1.miesto.

       Blahoželáme!