• Festival Noc výskumníkov

• V priestoroch nákupného centra OC Mirage v Žiline sa prezentovali  fakulty Žilinskej univerzity, Univerzity Komenského v Bratislave,  predstavili sa aj inovatívne firmy. Vedecké stánky stánky zamerané na  rôzné odborné témy: Kultúrne dedičstvo vo virtuílnej realite, Život rastlín pre život človeka, Život na mesiaci,  Nauč sa prvú pomoc a mnohé ďalšie.  Žiaci   si mohli vybrať zo širokého spektra vedných odborov a  dozvedieť sa najnovšie novinky, napr. vidieť izolovanä DNA, množstvo lepku v múke, spájanie optických káblov,  programovanie robotov.

• Kurz ochrany života a zdravia

• V krásnej  prírode Oravy  sa   konal Kurz ochrany života a zdravia. Žiaci sa  na trojdňovom podujatí nielen  dozvedeli  mnoho informacií ,ale  aktívne  pracovali na zadaných  úlohách a zdolali  mnoho dĺžkových kilometrov a prekonali aj desiatky výškových metrov.

• Prírodu treba chrániť

• A vedia to aj naši žiaci a  preto aj oni  chcú prispieť svojimi činmi. Už sa nemohli dívať na smeti všade okolo nás a tak v  rámci svojho voľného času dobrovoľne chodia a zbierajú odpad ... Sú to prvé lastovičky našej envomentálnej spoločnosti Bakelita, ktorá takéto podujatia  často organizuje.  No netreba  čakať len na organizované podujatia, aj jednotlivci zvládnu veľké veci a že sa to dá aj počas voľna, len preto, že im to vadí, tak to riešia.  Inšpirovali aj Vás?

• Gratulujeme!

• September je ešte len  v polovici a my už žneme úspechy -ŠImon Pekar-  2 .miesto  v Ekonomickej olympiade,