• Významné ocenenie

• Pri príležitosti  Dňa študentov bol  Šimon  Pekar ocenený Pamätným  listom sv. Gorazda, ktorý udeľuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR ako najvyššie rezortné ocenenie pre žiakov a študentov. Gratulujeme!

• International Model European Parliament

• Filip Kužma sa v  dňoch 9.-16.11. zúčastnil ako Vedúci slovenskej delegácie na Päťdesiatom Medzinárodnom zasadnutí Modelového Európskeho Parlamentu. Slovenská republika obsadila prvé miesto spomedzi 30 delegácií a Filip bol ako jeden z najlepších delegátov v jeho výbore navrhnutý na Prezidenta výboru pre nasledujúcu konferenciu.

Gratulujeme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy!

• Plavecký kurz

• Ešte ubehol len týždeň od imatrikulácie prvákov a už plávajú ako ryby vo vode. Posledný  novembrový týždeň absolvujú plavecký výcvik pod vedením  odborných inštriktorov na plavárni v Žiline.

• Fyzikálny náboj

• Naši žiaci sa  súťaží nielen  aktívne zúčastňujú, ale  ich aj  organizujú. Príkladom je aj  ďalší ročník Fyzikálneho náboja  na pôde  našej školy, ktorý prebehol 22.11.2019.

Všetkým  zúčastneným i organizátorom ďakujeme a   výhercom  blahoželáme.

• Stužková slávnosť

• Piataci mali  v predvečer sviatku Dňa študentov jeden zo svojich veľkých  dní - stužkovú. Prezentovali sa kvalitným programom, na ktorom nechýbalo ani vystúpenie v  krásnych slovenských  krojoch. Aj keď sa  po ukončení štúdia rozletia do celého sveta, vždy si spomenú  kde sú ich korene.

• 17ty november

• Dátum 17ty november je  významný aj na našej škole. Sviatok študentov si pripopmíname  každoročne. Udalosti spred  30tich rokov  symbolisky  spájame  s privítaním  nových študentov, prvákov, na imatrikulačnej  slávnosti. Úvodná  časť podujatia v réžii Žiackej  školskej rady predstavila  členov a činnosť rady  a   priblížila  dôležité momenty Nežnej revolúcie . Po nej  žiaci 3tieho a 1rocníka  predviedli kultúrny program, ktorý spolu pripravovali . Týmto oficiálne vítame  prvákov na BGMH, alias  GBAS a želáme im  krásne a úspešne štúdium.

• ,,Ako začať podnikať"

• Dňa 13.11. nás navštívil lektor finančného vzdelávania Ladislav Smoroň zo Združenia mladých podnikateľov Slovenska. Cieľom prednášky bolo predstavenie možných rizík, výhod podnikania, realizácia podnikateľského plánu, ale aj základy financovania podnikateľskej činnosti. V mnohých z nás zanechal inšpiratívne myšlienky a ukázal, že podnikať môže každý, kto je odhodlaný a má chuť na svojom nápade pracovať.

• XO

• Pod týmto zaujímavým názvom sa  ukrýva  známa hra  piškvorky. Masarykova univerzita v Brne  organizovala  dňa 13.11 medzinárodnú súťaž pIšQworky. Tím  našich tretiakov - Barbora Piatková, Hana Štrkolcová, Martin Dam, Paulína Šebeková, Filip Fukas sa prebojoval až do štvrťfinále k  čomu im gratulujeme.

• Šach

• Majstrovstvá stredných škôl okresu Martin a Turčianske Teplice sa uskutočnili 13.11.2019 Gratulujeme  žiačkam Sofii Anne Cibíkovej k úžasnému  1. miestu a Marine Rembovskej k 2. miestu. Ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy

• Študentská kvapká krvi

• Ďakujeme všetkým 24 darcom, ktorí podporili svojou aktívnou účasťou Študentskú kvapku krvi. Akcia prebehla už tradične v  priestoroch našej školy 7. 11. 2019 pri príležitosti blížiaceho sa Medzinárodného dňa študentstva.

Už teraz sa tešíme na ďalšiu spoluprácu s NTS z Martina v druhom polroku!