• Novinky

      • Ďakujeme

      • Dňa 24. septembra 2021 organizovalo občianske združenie Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, celoslovenskú verejnú dobročinnú zbierku na pomoc nevidiacim a slabozrakým občanom pod názvom "Biela pastelka 2021".

       V rámci žilinského kraja sa v tento deň podarilo vyzbierať 20 215,95€. Žiaci našej školy vyzbierali spolu sumu 1 274,20€.

       Ďakujeme nášmu zbierkovému tímu v zložení Karin Kotianová, Andrea Kirková, Ondrej Štrkolec, Zaira Záremská, Erika Grolmusová, Martina Oršulová a Tabita Mikušová ako aj všetkým, ktorí prispeli.

      • Blahoželáme

      • Po dlhej pauze 19 mesiacov (582 dní) spôsobenej pandémiou Covid19 sa naši žiaci mohli opäť úspešne zapojiť do školskej športovej postupovej súťaže. Na majstrovstvách okresu „Martin stredných škôl“ našu školu reprezentovali žiačky Katarína HázováMarína Rembovská, žiaci Michal Sadloň a Adam Podbrežný, ktorí pred seba v cieli nepustili iného bežca a obsadili prvé dve miesta.

       Michal Sadloň1.miesto, Adam Podbrežný2.miesto, týmto umiestnením si žiaci vybojovali postup do krajského kola.

       Krátky zostrih súťaže z Televízie Turiec TVT

      • Blahoželáme

      • Dňa 15. 10. 2021 sa Katarína Košútová zúčastnila slávnostného vyhodnotenia 30. ročníka celoslovenskej súťaže vo vlastnej literárnej tvorbe „Škultétyho rečňovanky“. Katka získala v kategórii poézia 1. miesto, porota ocenila originalitu a poetickosť jej veršov.

       Katke blahoželáme a tešíme sa na ďalšiu tvorbu.

      • Podcast GBAS Radio

      • Dobrý deň,

       v mene školského podcastu GBAS Radio by sme Vás radi pozvali na vypočutie si našej prvej epizódy v angličtine, ktorú pripravili žiaci 3. ročníka Mário Ftáček a Adrián Boguský. Vypočuť si nás a prihlásiť sa na odber nových epizód školského podcastu GBAS Radio sa môžete prostredníctvom všetkých dostupných podcastových služieb:

       Spotify: open.spotify.com

       Apple Podcasts: podcasts.apple.com

       Anchor: anchor.fm/gbas-radio

       V mene celého realizačného tímu GBAS Radia Vám ďakujeme za priazeň, uvítame Vaše ohlasy, námety a päťhviezdičkové hodnotenia, a hlavne tešíme sa na Vás v ďalších epizódach!

       Pekný deň a dopočutia,
       Vaše GBAS Radio

        

        ===English=== 

       Dear All,

       On behalf of our school podcast GBAS Radio we would like to invite you to listen to our first episode in English by our 3rd Year students Mário Ftáček and Adrián Boguský.
       You can listen to GBAS Radio and subscribe to the podcast through all available podcast services:

       Spotify: open.spotify.com

       Apple Podcasts: podcasts.apple.com

       Anchor: anchor.fm/gbas-radio


       On behalf of the whole GBAS Radio team we thank you for your support, welcome all your feedback, suggestions and five-star ratings, but, mainly, we're looking forward to meeting you in our upcoming episodes!

       Yours,
       GBAS Radio