• Erasmus+ v Čechách

• Koncom apríla sme sa my, malá skupina druhákov, zúčastnili na programe Erasmus+ v Čechách. Počas našej výmeny sme sa zamerali na rozpad Československa, spomienky a názory ľudí. Počas týždňa sme spoznali mnoho vecí a všetky prvotné predsudky a problémy sme s pomocou našich českých kolegov dokázali prekonať. No a ako plynul čas a naša cesta do Prahy sa krátila, tak nám niečo napadlo. Čo keby sme sa pokúsili zdieľať časť nášho výletu aj s ostatnými GBASákmi? A tak vzniklo toto video, v ktorom sme si pre vás pripravili aspoň malú hŕstku toho, čo sme zažili za ten krátky týždeň.

Autorky: Sára, Peťa, Kika

• Blahoželáme

• V dňoch 5. až 7.5.2022 sa v Bratislave uskutočnilo celoslovenské kolo Dejepisnej olympiády, na ktorej nás reprezentoval Michal Pecha, ktorý obsadil prvé miesto v kategórii B.

Srdečne gratulujeme k tomuto úžasnému umiestneniu a želáme veľa ďalších úspechov!

• Basketbalistky si konečne po dvoch rokoch zahrali vytúžené krajské kolo

• Po dvojročnej prestávke sa dievčatá opäť prebojovali do krajského kola v basketbale stredných škôl, ktoré sa vinou pandémie Covid 19 nemohlo v posledných dvoch rokoch uskutočniť. Naše žiačky podali veľmi bojovný výkon na ceste za majstrovstvami Slovenska stredných škôl. Po vyhratých zápasoch s Námestovom a Žilinou podľahli vo vyrovnanom zápase vo finále dievčatám z Ružomberka.

Výsledky zápasov našich dievčat:

Gymnázium A. Bernoláka Námestovo – Bilingválne gymnázium M. Hodžu Sučany - 7:18

Body: Mokrišová 8, Mičianiková 4, E. Hutňanová 2, Pekarová 2

Bilingválne gymnázium M. Hodžu Sučany – Spojená škola Rosinská cesta Žilina - 24:20

Body: Mokrišová 22, Olexová 2

Bilingválne gymnázium M. Hodžu Sučany – Gymnázium Š. Moyzesa Ružomberok - 10:18

Body: Mokrišová 8, Piatková 2

Dievčatám ďakujeme za reprezentáciu školy a gratulujeme ku krásnemu 2.miestu.

• KARIS opäť úspešný

• Školský časopis KARIS aj tento rok úspešne reprezentoval našu školu na súťaži školských časopisov Štúrovo pero 2022 vo Zvolene, kde získal hneď dve ocenenia: Cenu Televízie Markíza 2. stupňa v kategórii Stredoškolské časopisy a Prémiu Kníhkupectva MARTINUS za článok o knihách, a to v konkurencii ďalších 43 stredoškolských časopisov z celej SR. Vyhodnotenie súťaže sa po dvojročnej pauze konalo opäť prezenčne a redakciu KARISu na ňom reprezentovala šéfredaktorka Zaira Záremská a zástupca šéfredaktora Aneta Pavčová z 4. ročníka. Zaira fantasticky viedla redakciu KARISu počas celého náročného obdobia dištančného vzdelávania, a obe ocenenia nás preto o to viac tešia. Do ďalšieho pôsobenia sme dostali od poroty veľa praktických rád a inšpirácie. Momentálne sa KARIS rozrastá o nových členov redakcie aj s novou co-šéfredaktorkou Karolínou Gregorovou a autorkou článkov Katarínou Janšovou z 2. ročníka. Do nového školského roka pripravujeme veľa nového a tešíme sa, že vám všetkým na Gbase a okolo neho prinesieme skvelé čítanie!

Váš KARIS

• Blahoželáme

• Naši žiaci Tatiana Migová a Samuel Remenár nás 3.5.2022 reprezentovali v celoslovenskom kole ekonomickej olympiády. Samuel sa naň prebojoval z 3. miesta a Tatiana z 5. v krajskom kole.

Obom žiakom srdečne gratulujeme!

• Blahoželáme

• Náš žiak Anrej Šušol obsadil 6.miesto na celoslovenskom kole olympiády vo francúzskom jazyku v kategórii 2A. Rovnako na zdieľanom 6. mieste skončila aj Branka Božinovič v kategórii 2C.

Srdečne gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov!

• Blahoželáme

• Naši žiaci Marek Schaller a Hugo Bartha nás úspešne reprezentovali na celoslovenskom kole biologickej olympiády.

Ďakujeme im a prajeme veľa úspechov aj naďalej.

• Dievčatá v okresnom kole v basketbale stredných škôl napodobnili chlapcov

• 3.5.2022 sa uskutočnili majstrovstvá okresu Martin v basketbale stredných škôl žiačok, kde naše dievčatá podobne ako chlapci zvíťazili vo všetkých zápasoch a postúpili do krajského kola, ktoré sa uskutoční 11.5.2022 v Ružomberku. Školu výborne reprezentovali Karolína Olexová, Emma Hutňanová, Barbora Piatková, Soňa Hutňanová, Martina Brozová, Nikola Pekarová, Nina Mičianiková a Nina Mokrišová.

Srdečne gratulujeme a držíme palce!