• Bohatý záver roku 2022

• Záver roka nám priniesol bohatú nádielku v podobe podujatí organizovaných školou. Na konci novembra sme si pripomenuli 17. november a prebehli Imatrikulácie žiakov 1. ročníka, ktorí spolu s tretiakmi pripravili pestrý kultúrny program a predstavili nám ho v Kine Moskva.

Deň jazykov zmenil jedno popoludnie naše triedy na baletné pódium, hudobnú scénu, jazykové okienko i kulinársky pult v znamení kultúr prezentujúcich ruský, nemecký a francúzsky jazyk. Tradične sme sa zapojili aj do akcie Červené stužkyDecember bol v znamení pohybu, uskutočnil sa tradičný vianočný volejbalový turnaj a posledný deň pred prázdninami sa niesol v téme vianoc.
              Fotky z menovaných podujatí nájdete v galérii. ​​​​​​​

• Hodžova esej

• Dňa 23.6.2022 sa uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov 18. ročníka súťaže Hodžova esej 2022.
              Odborná porota udelila tieto ceny:

Čestnú cenu riaditeľky Bilingválneho gymnázia Milana Hodžu získala:
              Ester Svrčková z Gymnázia Františka z Assisi v Žiline.

Čestnú cenu starostu obce Sučany získal:
              Mário Valek z Leaf Academy v Bratislave.

Čestnú cenu primátora mesta Martin získala:
              Natália Blahová z Gymnázia Františka z Assisi v Žiline.

Čestnú cenu riaditeľa Ústavu politických vied SAV získala:
              Martina Hartelová z Gymnázia Františka z Assisi v Žiline.

Čestnú cenu predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja získal:
              Jakub Klocaň z Gymnázia Františka z Assisi v Žiline.

Na treťom mieste sa umiestnil Kristián Palko z Gymnázia v Dubnici nad Váhom, ktorý získal cenu v hodnote 100€.

Na druhom mieste sa umiestnil Mário Lauro zo Strednej odbornej školy vo Vrábloch, ktorý získal cenu v hodnote 200€.

Na prvom mieste sa umiestnila Veronika Antálková z Gymnázia Milana Hodžu v Sučanoch, ktorá získala cenu v hodnote 300€.

Oceneným srdečne gratulujeme.

• Úspech v súťaži Paulinyho Turiec

• Naši žiaci sa aj tento rok zapojili do literárnej súťaže Paulinyho Turiec 2022, ktorá podporuje vlastnú literárnu tvorbu v kategóriách poézia a próza. Z množstva zúčastnených žiakov z celého Slovenska sa podarilo uspieť našej žiačke Zaire Záremskej (IV. C), ktorá získala skvelé  3. miesto.

Všetkým zapojeným žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy a Zaire srdečne gratulujeme k výbornému umiestneniu.

• Venčekový ples

• Naši žiaci druhého a tretieho ročníka sa zúčastnili kurzu spoločenského tanca, kde sa učili anglický a viedenský valčík, tango, cha-chu, rumbu, jive a ďalšie zaujímavé druhy tancov.
              Vyvrcholením tohto kurzu bol venčekový ples, na ktorom sa zabávalo vyše 100 hostí a tanečníkov.

• V dňoch 9. a 10. júna 2022 sa v Bratislave konalo celoslovenské kolo, resp. Finále Olympiády kritického myslenia. Našu školu reprezentovali 4 žiaci, Lea Hlinová, Linda Mičicová, Tatiana Migová a  Tomáš Lamlech. V silnej konkurencii si Tomáš vybojoval krásne 3. miesto, ku ktorému mu gratulujeme a tešíme sa s ním.