• Novinky

• Bedmintonové družstvá reprezentovali školu na okresnej postupovej súťaži žiakov stredných škôl

• Za účasti 9 stredných škôl okresu Martin sa na Gymnáziu Viliama Paulinyho-Tótha v Martine uskutočnili okresné majstrovstvá stredných škôl v bedmintone družstiev. Naše dvojčlenné družstvá dievčat a chlapcov sa v spomenutej konkurencii rozhodne nestratili, keď chlapci obsadili konečné 2.miesto a dievčatá s najlepšou hráčkou turnaja Timeou Chabadovou, ktorá suverénne vyhrala všetky svoje zápasy dvojhry, skončili štvrté.

Družstvo dievčat: Timea Chabadová a Laura Lakatošová

Družstvo chlapcov: Samuel Jurčák a Marek Serva

• Matematický Náboj

• 24. novembra 2023 sa na našej škole konala medzinárodná súťaž Náboj Junior. Štvorčlenné tímy si počas dvoch hodín zmerali sily v riešení netradičných matematických a fyzikálnych úloh.

Na Slovensku sa súťažilo na 22 rôznych miestach. V Sučanoch sme privítali tímy z blízkeho okolia a o organizáciu sa postarali naši študenti z rôznych ročníkov.

Prvé miesto získali žiaci z Gymnázia Jozefa Lettricha v Martine. Naši žiaci, gbasáci, obsadili druhé miesto. Na treťom mieste sa umiestnil tím zo Základnej školy Hany Zelinovej vo Vrútkach.

Víťazom gratulujeme a všetkým zúčastneným tímom aj organizátorom ďakujeme!

• „Diplomobranie“ v podaní Natálie Ferenčákovej

• Natália Ferenčáková sa zúčastnila ďalšej súťaže v prednese umeleckej literatúry, tentoraz celoslovenkého kola súťaže v prednese pôvodnej slovenskej prózy „Timravina studnička“ a získala 1.miesto.

Blahoželáme!

• Aj v moderovaní sme jednotky

• V celoštátnom finále v moderovaní na súťaží Sárova Bystrica nás úspešne reprezentovali Ondrej Štrkolec a Tobiáš Kozman. Pracovali vo vysielacích tímoch, popasovali sa s úlohami redaktor–reklamátor, spravodajca–reportér či redaktor–moderátor. Boli veľmi dobrí a Ondrej Štrkolec obhájil 1. miesto.

Ďakujeme i Branislavovi Lukáčovi a Jasmíne Králikovej, ktori ich ako respondenti sprevádzali jednotlivými kolami.

Chceš to skúsiť aj Ty? Tešíme na spoluprácu budúci rok.

• Plavecký výcvik

• Počas druhého novembrového týždňa sme v Žiline absolvovali plavecký výcvik, ktorý síce bol fyzicky náročný, ale to nám nebránilo v tom, aby sme si ho užili v plnej miere. Pod vedením skúsených inštruktorov sme v priebehu tohto týždňa všetci dosiahli výrazný pokrok a zdokonalili sme tak svoje plavecké schopnosti. V bazéne sme posilnili nielen svoje telo, ale aj kolektív. Domov sme sa vracali vždy unavení, ale s vedomím, že to stálo za to.​​​​​​​

• Gratulujeme

• V dňoch 9. a 10. novembra 2023 sa v priestoroch Výstaviska Incheba Expo Bratislava konalo Celoštátne finále prestížnej vedeckej súťaže Festival vedy a techniky AMAVET 2023.

Na finále súťaže sa stretli desiatky mladých ľudí – žiakov základných a stredných škôl, ktorí sa vo svojom voľnom čase neúnavne venovali tvorbe vedátorského projektu a postúpili z krajských kôl súťaže do Bratislavy. Najlepšie projekty postúpili ďalej na najväčšie svetové súťaže a prehliadky.

Na Festivale nechýbalo ani zastúpenie našej školy v podobe dvoch žiačok, Dominiky Žáčikovej a Karin Kotianovej.

Dievčatá úspešne prezentovali svoje projekty a Dominika si odniesla aj niekoľko vzácnych ocenení:

• cena dekana Prírodovedeckej fakulty UK v Bratislave,
              • cenu dekana Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach

a hlavne!!!

• postup na svetovú súťaž Exporecerca Jove 2024, Barcelona, Španielsko.

Dievčatám srdečne blahoželáme a Dominike prajeme úspech aj na svetovom poli.

• Beniakove Chynorany – krajské kolo

• Dňa 8.11. 2023 sa naša žiačka N. Ferenčáková zúčastnila krajskej výberovej prehliadky na XXX. slovenskom festivale poézie Beniakove Chynorany 2023. N. Ferenčáková postúpila na celoslovenské kolo.

Blahoželáme.

• Naše dve debatérky, Martina Wiesnerová a Barbora Svitková, si vybojovali miesto v Slovenskom národnom debatnom tíme.