• Novinky

      • Gratulujeme

      • Dňa 14. 2. 2023 sa víťazkou krajského kola recitačnej súťaže ...A SLOVO BOLO U BOHA... stala naša žiačka Natália Ferenčáková z I.B, ktorá zároveň postúpila do celoslovenského kola.
       Víťazke srdečne gratulujeme a držíme palce v ďalšom priebehu súťaže! 

      • GBAS na pôde univerzít v Holandsku

      • V dňoch 6.2. - 10.2.2023 sa naši žiaci zúčastnili exkurzie do Holandska s cieľom navštíviť univerzity a stretnúť sa s absolventmi našej školy, ktorí tam študujú. Dňa 7.2. sme navštívili Rotterdam, kde sme navštívili dve univerzity - Erasmus Rotterdam University a Rotterdam University of Applied Sciences. Týmto by sme sa chceli poďakovať Ondrejovi Ondrušíkovi, ktorý sa so žiakmi stretol a odpovedal im na všetky otázky. V stredu sme navštívili Groningen, kde nás sprevádzal Tomáš Košárek. Žiakom pripravil stretnutie so Slovákmi, ktorí študujú v Groningene, bol to pre nich nezabudnuteľný zážitok. Posledný deň bol venovaný Amsterdamu, kde nám Šimon Pekár ukázal univerzitu a kampus a sprostredkoval žiakom ďalšie informácie.

       Samostatne by sme sa ešte raz chceli poďakovať všetkým absolventom, ktorí si na nás našli čas.

       Ondrej Ondrušík, Tomáš Košárek, Šimon Pekár, Filip Fukas, Ellen Benedikovičová, Jakub Vlk, Zuzana Chlebecová, Šimon Veselý, Juraj Palkovič, Enriko Janek

       Ďakujeme a neskutočne si to vážime! 

      • Gratulujeme

      • 24. 1. 2023 sa v Rajci konalo krajské kolo recitačnej a speváckej súťaže Ruské slovo, náš žiak Ondrej Štrkolec zvíťazil v kategórii próza a postúpil do celoslovenského kola, žiačka Emma Bočová obsadila v kategórii sólový spev krásne 2. miesto.

       17. 2. sa v Košiciach konalo celoslovenské kolo, Ondrej Štrkolec obsadil 3. miesto.
       Srdečne blahoželáme!

      • Gratulujeme

      • Srdečne blahoželáme Samuelovi Gibasovi k 1. miestu v krajskom kole Olympiády z anglického jazyka v kategórii 2C1 a už teraz mu držíme palce na celoslovenskom kole.

       A big congratulations to Sam Gibas for placing 1st in the regional round of the English Olympiad! Fingers crossed for the national round Sam!

      • Program "Školy na hokej"

      • Martinská hokejová akadémia a hokejový klub HK Martin pri príležitosti 90-teho výročia hokeja v Martine realizuje v sezóne 2022/2023 program ŠKOLY NA HOKEJ.
       Možnosť využiť bezplatné lístky a povzbudiť mužský hokejový klub v prvej lige využila aj naša škola, ktorej žiaci a pedagogický zamestnanci sa spolu zabávali na zápase mužov HK Martin - HK Esmero Skalica.

       Ďakujeme 

      • Ich kam, (ich) sah und (ich) siegte.  „Veni, vidi, vici.“ (Gaius Julius Caesar)

      • Dňa 18. 1. 2023 sa naše žiačky N. Galambošová, II.B, M. Vilinová, V.B a R. Svetlošáková, V.B zúčastnili okresného kola Olympiády v nemeckom jazyku v Martine.
       Dievčatá sa v konkurencii presadili a získali:

       N. Galambošová – 1. miesto – kategória 2A
       M. Vilinová – 1. miesto – kategória 2B
       R. Svetlošáková – 2. miesto – kategória 2B.

       Dievčatám blahoželáme a prajeme im veľa síl na krajskom kole. 

      • Gratulujeme

      • Srdečne blahoželáme k matematickým úspechom Alenke Bálintovej, Nine Kučerovej, Tomášovi Mandáčkovi Martinovi Mentelovi v tímových súťažiach za vynikajúce 3.miesto v súťaži GVOBOJ a ešte lepšie 2. miesto v súťaži Lomihlav.​​​​​​​

      • Bohatý záver roku 2022

      • Záver roka nám priniesol bohatú nádielku v podobe podujatí organizovaných školou. Na konci novembra sme si pripomenuli 17. november a prebehli Imatrikulácie žiakov 1. ročníka, ktorí spolu s tretiakmi pripravili pestrý kultúrny program a predstavili nám ho v Kine Moskva.

       Deň jazykov zmenil jedno popoludnie naše triedy na baletné pódium, hudobnú scénu, jazykové okienko i kulinársky pult v znamení kultúr prezentujúcich ruský, nemecký a francúzsky jazyk. Tradične sme sa zapojili aj do akcie Červené stužkyDecember bol v znamení pohybu, uskutočnil sa tradičný vianočný volejbalový turnaj a posledný deň pred prázdninami sa niesol v téme vianoc. 
       Fotky z menovaných podujatí nájdete v galérii. ​​​​​​​

      • Gratulujeme

      • Koncom novembra sa naši žiaci Marek Hodás, Michal Jančo, Daniel Vlčko a Branislav Juhás zúčastnili krajského kola súťaže Zenit v programovaní. S riešením súťažných úloh si najlepšie poradil Daniel Vlčko, ktorý sa umiestnil na 1. mieste a s rovnakým počtom bodov sa Branislav Juhás umiestnil na 2. mieste. Marek HodásMichal Jančo  sa stali úspešnými riešiteľmi.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

       Srdečne blahoželáme a prajeme im rovnaký výsledok aj v celoštátnom kole 😊

      • Deň otvorených dverí

      • Milí návštevníci,

       dovoľte nám pripomenúť blížiaci sa termín Dňa otvorených dverí (Open Day), ktorý sa uskutoční 15. 12. 2022 v budove Bilingválneho gymnázia Milana Hodžu v Sučanoch. Všetkým registrovaným účastníkom bol odoslaný email s odkazom, na ktorom si môžu overiť svoju registráciu, skontrolovať počet sprevádzajúcich osôb, program a skupinu, ktorú si pri registrácii vybrali. V prípade nedoručenia emailu si skontrolujte aj priečinok nevyžiadaná pošta ("spam") vo Vašej emailovej schránke. 

       Tešíme sa na vašu návštevu.

       Vzhľadom na kapacitné možnosti školy, nové registrácie už nie sú možné. 
       Za pochopenie ďakujeme.

      • Basketbalové družstvá dievčat a chlapcov v okresnom kole aj tento rok s postupom a bez prehry.

      • 7. - 8. 12. 2022 sa uskutočnili majstrovstvá okresu Martin v basketbale stredných škôl žiačok a žiakov pre školský rok 2022/2023. V športovej hale ZŠ Aurela Stodolu v Martine sme pri výbornej atmosfére, ktorú vytvorili žiaci domácej základnej školy zviťazili vo všetkých zápasoch a zaslúžene postúpili do krajského kola, kde budeme bojovať o postup na finálové MSR. Školu úspešne reprezentovali dievčatá Ema Kubáňová, Soňa Hutňanová, Karolína Olexová, Emma Hutňanová, Nikola Pekarová, Natália Ferenčáková, Nina Mokrišová, Šárka Štupáková, Nina Mičianiková a chlapci Michal Socha, Dávid Sloboda, Branislav Lukáč, Adam Lehotský, Boris Babic, Patrik Čapliar, Filip Papšo, Ivan Florek a Martin Hornák.

      • Náboj Junior

      • 25. novembra 2022 sa na našej škole konal NÁBOJ JUNIOR. 10. ročník tejto medzinárodnej súťaže potrápil mladých talentov v matematike a fyzike. Súťaž sa súčasne uskutočnila v ôsmich krajinách Európy. Na Slovensku sa do nej zapojilo 23 miest.

       V Sučanoch sa stretli študenti z blízkeho okolia. Najúspešnejší boli žiaci Gymnázia J. Lettricha, ktorí správne vypočítali 25 náročných úloh. V tesnom závese sa umiestnili žiaci Gymnázia Varšavská cesta. Tretí sa umiestnil ďalší tím z už vyššie spomenutého Gymnázia J. Lettricha v Martine. 

       Súťaž na našej škole organizovali žiaci rôznych ročníkov. Veria, že aj budúci rok privítame množstvo mladých talentov a opäť zažijeme skvelú súťažnú atmosféru.

      • Sárova Bystrica 2022

      • Celoštátneho kola súťaže v moderovaní Sárova Bystrica 2022 sa zúčastnila Magdalena Karolina Rošťák a v celoštátnej konkurencii uspela. Získala krásne 2. miesto.
       Srdečne jej blahoželáme.

      • Gratulujeme

      • Naša žiačka zo IV.D, Nina Mokrišová zaujala svojím projektom aj na celoštátnom finále súťaže FESTIVAL VEDY A TECHNIKY v Bratislave a jej prezentácia bola úspešná.

       Srdečne jej gratulujeme a prajeme veľa úspechov aj naďalej.

      • Boli sme v divadle...

      • Dňa 8.11. 2022 sme sa my, študenti tretieho ročníka, zúčastnili divadelnej inscenácie Kým kohút nezaspieva od slovenského dramatika Ivana Bukovčana. Predstavenie v podaní Slovenského filmového divadla zanechalo v nás, dovolím si povedať, ten najsilnejší umelecký zážitok. Inscenácia bola na jednej strane vtipná a trefná, no na druhej strane nejeden z nás mal slzy v očiach alebo nám prešiel mráz po chrbte, keď sme si uvedomili, akým hrôzam sa človek dokáže podvoliť nachádzajúc sa v núdzi. Predstavenie sme opúšťali s hlavami plnými otázok  – čo by sme spravili my v takej situácii? Boli by sme schopní spáchať obdobné činy?
       Radi by sme sa na koniec za túto úžasnú skúsenosť poďakovali pani Očkovej, že nám tento deň zorganizovala.

      • Súťaž iBOBOR

      • Dňa 8. a 10.11.2022 sa na našej škole uskutočnila informatická súťaž iBOBOR.
       Najúspešnejším  riešiteľom v kategórii Senior bol Nikolas Ján Hamarik s percentilom 99,49 a v tesnom závese za ním sa umiestnila Martina Gaňová s percentilom 98,38.
       Víťaz kategórie Junior Peter Sedliak sa delí o 1-90.miesto spomedzi všetkých, takmer 10 tisíc súťažiacich. Dosiahol percentil 99,23. Z prvákov sa najlepšie umiestnil Tobiáš Peter Ondrla s percentilom 98,35.

       Úspešným riešiteľom blahoželáme a všetkým súťažiacim Ďakujeme za reprezentáciu školy!

      • Halloween 2022

      • Ani tento rok sme si nenechali na našej škole ujsť Halloween, a tak sme si dňa 27.10.2022 mohli užiť náš prvý Dress-up challenge tohto školského roka. Kreativita a originalita tohtoročným maskám naozaj nechýbala a boli sme svedkami hneď niekoľkých prepracovaných kostýmov, od Šmolkov cez M&M'S až po práčku. Po pochode masiek, kde sme si mohli detailnejšie prezrieť prácu našich žiakov, sme Halloween ukončili súťažou o najkrajšiu masku v individuálnej a skupinovej kategórii, v ktorej bolo naozaj z čoho vyberať.
       Všetkým zúčastneným ďakujeme a tešíme sa na ďalšie Dress-up challenges s vami.

      • Boli sme v divadle

      • Najznámejšia a najhrávanejšia hra Williama Shakespeara: Sen noci svätojánskej z konca 16.storočia rozpráva o dobrodružstvách štyroch mladých aténskych zaľúbencov a skupiny ochotníckych hercov so skupinou víl a škriatkov, ktorí žijú v tmavom lese za mestom.  Vypovedá predovšetkým o láske a jej bláznivých premenách, zároveň o básnickej a divadelnej imaginácii. Divadelný mág a iluzionista William Shakespeare v nej virtuózne až hýrivou, strhujúcou obraznosťou predvádza hru „bláznov, milencov a básnikov.“​​​​​​​

       Takmer celý súbor SKD Martin nám 10.novembra podvečer priniesol v preklade Ľubomíra Feldeka skvelú zábavu, výborné herecké výkony, vtipné scény a humorné situácie.
       Ďakujeme a tešíme sa opäť do divadla.

      • Beniakove Chynorany – krajské kolo

      • Dňa 10.11. 2022 sa naše žiačky P. StankováN. Ferenčáková zúčastnili krajskej výberovej prehliadky na XXIX. slovenskom festivale poézie Beniakove Chynorany 2022 v Banskej Bystrici. N. Ferenčáková získala 3. miesto v I. kategórii.

       Srdečne jej blahoželáme.