• Novinky

      • Náboj Junior

      • 25. novembra 2022 sa na našej škole konal NÁBOJ JUNIOR. 10. ročník tejto medzinárodnej súťaže potrápil mladých talentov v matematike a fyzike. Súťaž sa súčasne uskutočnila v ôsmich krajinách Európy. Na Slovensku sa do nej zapojilo 23 miest.

       V Sučanoch sa stretli študenti z blízkeho okolia. Najúspešnejší boli žiaci Gymnázia J. Lettricha, ktorí správne vypočítali 25 náročných úloh. V tesnom závese sa umiestnili žiaci Gymnázia Varšavská cesta. Tretí sa umiestnil ďalší tím z už vyššie spomenutého Gymnázia J. Lettricha v Martine. 

       Súťaž na našej škole organizovali žiaci rôznych ročníkov. Veria, že aj budúci rok privítame množstvo mladých talentov a opäť zažijeme skvelú súťažnú atmosféru.

      • Sárova Bystrica 2022

      • Celoštátneho kola súťaže v moderovaní Sárova Bystrica 2022 sa zúčastnila Magdalena Karolina Rošťák a v celoštátnej konkurencii uspela. Získala krásne 2. miesto.
       Srdečne jej blahoželáme.

      • Gratulujeme

      • Naša žiačka zo IV.D, Nina Mokrišová zaujala svojím projektom aj na celoštátnom finále súťaže FESTIVAL VEDY A TECHNIKY v Bratislave a jej prezentácia bola úspešná.

       Srdečne jej gratulujeme a prajeme veľa úspechov aj naďalej.

      • Boli sme v divadle...

      • Dňa 8.11. 2022 sme sa my, študenti tretieho ročníka, zúčastnili divadelnej inscenácie Kým kohút nezaspieva od slovenského dramatika Ivana Bukovčana. Predstavenie v podaní Slovenského filmového divadla zanechalo v nás, dovolím si povedať, ten najsilnejší umelecký zážitok. Inscenácia bola na jednej strane vtipná a trefná, no na druhej strane nejeden z nás mal slzy v očiach alebo nám prešiel mráz po chrbte, keď sme si uvedomili, akým hrôzam sa človek dokáže podvoliť nachádzajúc sa v núdzi. Predstavenie sme opúšťali s hlavami plnými otázok  – čo by sme spravili my v takej situácii? Boli by sme schopní spáchať obdobné činy?
       Radi by sme sa na koniec za túto úžasnú skúsenosť poďakovali pani Očkovej, že nám tento deň zorganizovala.

      • Súťaž iBOBOR

      • Dňa 8. a 10.11.2022 sa na našej škole uskutočnila informatická súťaž iBOBOR.
       Najúspešnejším  riešiteľom v kategórii Senior bol Nikolas Ján Hamarik s percentilom 99,49 a v tesnom závese za ním sa umiestnila Martina Gaňová s percentilom 98,38.
       Víťaz kategórie Junior Peter Sedliak sa delí o 1-90.miesto spomedzi všetkých, takmer 10 tisíc súťažiacich. Dosiahol percentil 99,23. Z prvákov sa najlepšie umiestnil Tobiáš Peter Ondrla s percentilom 98,35.

       Úspešným riešiteľom blahoželáme a všetkým súťažiacim Ďakujeme za reprezentáciu školy!

      • Halloween 2022

      • Ani tento rok sme si nenechali na našej škole ujsť Halloween, a tak sme si dňa 27.10.2022 mohli užiť náš prvý Dress-up challenge tohto školského roka. Kreativita a originalita tohtoročným maskám naozaj nechýbala a boli sme svedkami hneď niekoľkých prepracovaných kostýmov, od Šmolkov cez M&M'S až po práčku. Po pochode masiek, kde sme si mohli detailnejšie prezrieť prácu našich žiakov, sme Halloween ukončili súťažou o najkrajšiu masku v individuálnej a skupinovej kategórii, v ktorej bolo naozaj z čoho vyberať.
       Všetkým zúčastneným ďakujeme a tešíme sa na ďalšie Dress-up challenges s vami.

      • Boli sme v divadle

      • Najznámejšia a najhrávanejšia hra Williama Shakespeara: Sen noci svätojánskej z konca 16.storočia rozpráva o dobrodružstvách štyroch mladých aténskych zaľúbencov a skupiny ochotníckych hercov so skupinou víl a škriatkov, ktorí žijú v tmavom lese za mestom.  Vypovedá predovšetkým o láske a jej bláznivých premenách, zároveň o básnickej a divadelnej imaginácii. Divadelný mág a iluzionista William Shakespeare v nej virtuózne až hýrivou, strhujúcou obraznosťou predvádza hru „bláznov, milencov a básnikov.“​​​​​​​

       Takmer celý súbor SKD Martin nám 10.novembra podvečer priniesol v preklade Ľubomíra Feldeka skvelú zábavu, výborné herecké výkony, vtipné scény a humorné situácie.
       Ďakujeme a tešíme sa opäť do divadla.

      • Beniakove Chynorany – krajské kolo

      • Dňa 10.11. 2022 sa naše žiačky P. StankováN. Ferenčáková zúčastnili krajskej výberovej prehliadky na XXIX. slovenskom festivale poézie Beniakove Chynorany 2022 v Banskej Bystrici. N. Ferenčáková získala 3. miesto v I. kategórii.

       Srdečne jej blahoželáme.

      • Sárova Bystrica – krajské kolo

      • Dňa 3.11.2022 žiačka Magdaléna Rošťák reprezentovala našu školu na súťaži mladých moderátorov a redaktorov Sárova Bystrica 2022 v krajskom kole. Získala krásne 2. miesto a veríme, že postúpi i do celoslovenského kola. Veľká vďaka patrí pani riaditeľke, ktorá ochotne poskytla rozhovor do Magdaléninej, porotou vysoko ocenenej, investigatívnej reportáže, i Patrikovi Čapliarovi, ktorý ako respondent rozhovoru tiež prispel k tomuto peknému výsledku. Vďaka patrí i Ondrejovi Štrkolcovi, ktorý sa zúčastnil prípravných seminárov a poskytol nám získané informácie.

      • Navždy sa zachová ...

      • Tak sme sa po 3 rokoch dočkali!!!

       Naši piataci sú tí lucky ones!!! Ako jední z posledných zažili Imatrikulácie, UK trip, Venček, áááá ... minulý víkend sme si spolu užili aj STUŽKOVÚ. Nezapreli svoju kreativitu a súdržnosť a pripravili všetkým zúčastneným veľmi príjemný slávnostný večer. Ďakujeme.

       ...  už vám len prajeme to vaše luck aj na maturách    

        Vaši triedni      

      • Študentská kvapka krvi

      • Dňa 26.10.2022 sa na pôde našej školy uskutočnila Študentská kvapka krvi v spolupráci s NTS z Martina. Kampaň je zameraná najmä na prvodarcov a mladých ľudí a slogan 28. ročníka „Pripoj sa!“ je výzvou, aby sa každý zdravý dospelý človek pripojil k darcom krvi. My sme túto výzvu prijali a povzbudení záujmom našich žiakov plánujeme v podobných akciách pokračovať aj v budúcnosti.

       Všetkým darcom ĎAKUJEME!

      • Gratulujeme

      • Koncom októbra sa veľmi šikovná žiačka našej školy, Nina Mokrišová zo IV.D, zúčastnila krajského kola prestížnej vedeckej súťaže Festivalu vedy a techniky v Žiline, kde so svojím projektom Alternatívny spôsob stravovania celiatikov uspela a postúpila do celoštátneho kola.

       Tešíme sa s ňou a držíme palce už čoskoro. 

      • Exkurzia v Paríži

      • V dňoch 17. - 21.10.2022 54 našich žiakov spoločne s 3 pani učiteľkami spoznávalo krásy Paríža. Pešo sme vyšli na Eiffelovku a obdivovali túto metropolu Francúzska zo všetkých strán, zopakovali si učivo o Napoleónových víťazstvách pod Víťazným oblúkom a takmer sme si zodrali topánky pri pešej prehliadke ostatných pamiatok. V Louvri si niektorí vystáli rad na fotku s Monou Lisou, iní sa zas snažili v ňom nestratiť sa a užiť si jeho výnimočnú atmosféru. Montmartre s majestátnou bazilikou Sacré Coeur nás privítali svojou srdečnosťou a výnimočným výhľadom a večer bola čerešničkou na torte plavba po Seine a pohľad na rozsvietenú Eiffelovku. Posledný deň sme strávili prehliadkou zámku Versailles a jeho rozľahlých záhrad.

       Vidíme sa nabudúce Paríž - À la prochaine fois Paris!

      • Sárova Bystrica 2022

      • Dňa 25. októbra 2022 sa konalo regionálne kolo súťaže v moderovaní Sárova Bystrica v Žiline. Do súťaže sa zapojili i žiaci našej školy a boli veľmi úspešní. Magdaléna Rošťák získala 1. miesto a postupuje z prvého miesta do krajského kola.

       Blahoželáme, Magdaléne budeme držať palce v krajskom kole.

      • Erasmus+

      • Naši žiaci v termíne od 02.10.2022 do 08.10.2022 privítali kamarátov z Gymnázia Olomouc-Hejčín, ktorí spoločne participujú na projekte Erasmus+ názvom Něco jsme ztratili, neco získali a stále se máme rádi... 

       Celý projekt je plne financovaný z prostriedkov EÚ. 

      • Škultétyho rečňovanky

      • Dňa 7. októbra 2022 sa uskutočnilo v Hontiansko-novohradskej knižnici A. H. Škultétyho vo Veľkom Krtíši slávnostné vyhodnotenie XXXI. ročníka celoslovenskej súťaže vo vlastnej literárnej tvorbe „Škultétyho rečňovanky“.

       Odbornou porotou boli ocenené literárne práce našich žiakov:

       1.miesto v III. vekovej kategórii poézia získala Zaira Záremská,
       Cenu Literárneho informačného centra v III. vekovej kategórii próza získal Branislav Lukáč.

       Víťazné práce vyšli v Zborníku ocenených prác.

       Blahoželáme a tešíme sa na ďalšiu tvorbu.

      • Noc výskumníkov

      • Posledný septembrový deň sme sa my, 25-členná skupina GBASákov, zúčastnili v Žiline vedeckého podujatia Noc výskumníkov 2022. Každý si našiel to svoje a mohol sa pýtať odborníkov z rôznych odborov: od matematiky cez chémiu a informatiku až po robotiku a poľnohospodárstvo. Vyskúšali sme si pozorovanie pod mikroskopom, termokameru, 3D tlač, súťaž robotov a veľa ďalších zaujímavých vynálezov, s ktorými sa študenti len tak bežne nestretnú.

       Ďakujeme pani Babíkovej a všetkým vedcom, ktorí nám dali príležitosť ozvláštniť si školský rok aj takýmto podujatím.

      • Koniec školského roka 2021/2022

      • So školským rokom 2021/2022 sme sa dnes na grasse slávnostne rozlúčili krátkym ceremoniálom so slávnostnými príhovormi od vedenia školy a ocenením najlepších žiakov za jednotlivé predmetové komisie.
       V horúci slnečný deň sme sa tiež rozlúčili s členmi pedagogického zboru, ktorí tento rok končia svoje pôsobenie na škole a popriali sme im všetko najlepšie do ďalšej životnej a profesijnej cesty. Zaznela hudba, spravili sa fotky a nechýbal ani tanec!

       Všetkým prajeme krásne leto a tešíme sa do videnia na našom Gbase v školskom roku 2022/2023!

       ----

       Today we said goodbye to the academic year 2021/2022 with a short ceremony on the school grass with speeches from the school management and by handing out the Best Student Awards for each department.
       On this hot summer day we also said goodbye to the teachers who have concluded their teaching journey at our school and we wished them all the best in their future professional and life's journeys. There was music, photos have been snapped, and there was dance, too!

       We wish everyone a wonderful summer break and we're looking forward to seeing you all at our Gbas in the academic year of 2022/2023!

      • Gratulujeme

      • Naša žiačka Silvia Sekerková z II.A úspešne reprezentovala našu školu v Geografickom korešpondenčnom seminári GEOKOS a patrila medzi úspešných riešiteľov.

       Srdečne jej Blahoželáme.