• Stretnutie absolventov po 25-tich rokoch

• Necelá štyridsiatka bývalých žiakov našej školy, ktorí ukončili štúdium v roku 1998, vtedy to
              boli 2 triedy „Basgáčov“, sa v sobotu 27. 5. 2023 opäť stretla v priestoroch svojho gymnázia.
              Jednoznačným bonusom práce triedneho učiteľa je práve takáto príležitosť byť svedkom
              úspechov svojich žiakov, ktorí sú dnes rozletení vo svete, ich radostí, ale už aj rodičovských
              starostí, počúvať známe aj po rokoch odhalené historky zo školských lavíc a tešiť sa zo
              spoločných spomienok.

Vidíme sa znovu po piatich rokoch!

Beáta Makovická, triedna učiteľka v rokoch 1993 - 1998

• UK trip

• Po rokoch pandemických opatrení a zákazov vycestovať sa GBAS vrátil k predtým tradičnej exkurzii – UK tripu“. Žiaci prvého ročníka cestovali na jazykovo-spoznávaciu exkurziu do Veľkej Británie. Okrem krás mesta Barnstaple, ktoré sa im stalo prechodným domovom na takmer dva týždne, si žiaci otestovali aj svoje znalosti jazyka v hosťujúcich rodinách. Počas vyučovania v jazykovej škole, výletov do prírodných rezervácií, okolitých miest i dediniek zažili neopakovateľné momenty, na ktoré nikdy nezabudnú. Zlatým klincom celej exkurzie a odmenou za aktívne štúdium bola návšteva Disneylandu v Paríži.
              Veríme, že spoznanie nových kultúr a zdokonalenie sa v anglickom jazyku pomôžu k ich ďalšiemu rozvoju.

• Srdečne gratulujeme Karin Bugajovej k 1. miestu v regionálnom kole celoštátnej vedomostnej súťaže "Čo vieš o hviezdach?".

• Gratulujeme k úspechu na Biblickej olympiáde!

• Trojčlenné družstvo pozostávajúce z chlapčenského tria nás opäť kvalitne reprezentovalo na súťaži Biblická olympiáda, ktorá prebehla 25.4.2023 na úrovni diecézneho (krajského) kola. Samuel Peterec, Branislav JuhásMarek Serva najskôr na základe najlepších výsledkov školského kola vytvorili trojčlenné družstvo a v dekanátnom kole súťaže sa umiestnili na 1. mieste.
              Následne v diecéznom kole v silnej konkurencii  a už len vo dvojici  obsadili vynikajúce 2. miesto.

K úspechom im srdečne gratulujeme!

• Maj, máj, máj, zelený...

• Slovenským zvykom už od stredoveku bolo, že chlapci, ktorým sa páčilo nejaké dievča, stavali pred dom svojej vyvolenej strom ozdobený pestrofarebnými stuhami a papierikmi – máj. Strom musel byť naozaj pekný, symetrický a pekne ozdobený.

Táto tradícia sa ujala aj u nás na škole a chlapci - mladí muži postavili i tento rok s p.učiteľom Bartošom všetkým dievčatám takýto krásny máj.
              Ďakujeme.

• Srdečne gratulujeme Alenke Bálintovej, Ninke Kučerovej, Tomášovi Mandáčkovi a Martinovi Mentelovi k 1.miestu na jarnom kole súťaže GVOBOJ.

• Srdečne gratulujeme Matejovi Ľachkému k 3.miestu na krajskom kole matematickej olympiády v kategórii Z9.