• Vyhodnotenie literárnej súťaže Hodžova esej 2021

• S potešením Vám oznamujeme výsledky Hodžovej eseje 2021:

Prvé miesto: cena 300€ sa delí medzi študentov:

• Patrícia Najšlová z Gymnázia Jozefa Lettricha v Martine
              • Mário Valek  z Bilingválneho gymnázia Milana Hodžu v Sučanoch

Druhé miesto: cena 200€ sa delí medzi študentov:

• Jakub Klocaň  z Gymnázia sv. Františka z Assisi v Žiline
              • Terézia Slyšková z Bilingválneho gymnázia Milana Hodžu v Sučanoch

Tretie miesto: cena 100 Eur.

• Michal Vaľko zo Súkromnej spojenej školy EDURAM v Krompachoch

Čestná cena Obce Sučany:

• Ester Svrčková z Gymnázia sv. Františka z Assisi v Žiline

Čestná cena Mesta Martin:

• Veronika Paulovičová z Bilingválneho gymnázia v Žiline

Čestná cena  ÚPV SAV:

• Mário  Lauro zo Strednej  odbornej školy technickej  vo Vrábľoch

Čestná cena Žilinského samosprávneho kraja:

• Klára Kučerová z Gymnázia sv. Františka z Assisi  v Žiline

Čestná cena Bilingválneho gymnázia Milana Hodžu:

• Richard Michal Hraško z Gymnázia sv. Františka z Assisi v Žiline

Srdečne gratulujeme oceneným študentom, prajeme vám veľa ďalších úspechov a príjemne strávené letné prázdniny.  Ceny budú slávnostne odovzdané v priebehu septembra s ohľadom na pandemickú situáciu.

• Náš žiak 2. ročníka, Juraj Pastierik, získal v krajskom kole Fyzikálnej olympiády 1. miesto.

Srdečne blahoželáme. Len tak ďalej!

• Náš žiak, Hugo Bartha, 3. ročník, získal v krajskom kole Matematickej olympiády 2. miesto.

Srdečne mu blahoželáme k úspechu a tešíme sa s ním :)

• Naša žiačka, Martina Samcová, 3. ročník, získala v celoštátnom kole Olympiády vo francúzskom jazyku 2. miesto.

Srdečne jej blahoželáme k úspechu a tešíme sa s ňou :)

• Naši žiaci nezaháľali ani počas dištančného vyučovania a s vedeckým nadšením sa vrhli do veľmi zaujímavých súťaží a projektov.

3-členný tím druhákov v zložení Nina Mokrišová, Nina Mičianiková a Samuel Michlík za zúčastnil 5. ročníka stredoškolskej súťaže BARS 2021, ktorú organizuje Slovenská akadémia vied v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a Veľvyslanectvom RF v Bratislave.

Vypracovali obsiahlu prácu, potrápili sa s náročnými otázkami a dostali pochvalu a gratulácia priamo od Mgr. Petra Vršanského, PhD. zo SAV. Keďže súťaž bola zameraná predovšetkým na končiace ročníky, nedosiahli dostatočný počet bodov, a preto nepostúpili do finále.

Ďalší 5-členný tím druhákov v zložení Marína Rembovská, Lucia Trnovská, Juraj Pastierik, Michal Pecha a Marek Schaller sa zúčastnil súťaže pre žiakov a učiteľov stredných škôl MISIA MARS. Súťaž organizujú Slovenské elektrárne v spolupráci so SOSA – Slovak Organisation for Space Activities, časopis Quark, AMAVET – Asociácia pre mládež, vedu a techniku a CVTI SR.

Do súťaže prihlásili svoj premyslený experiment s názvom Marťanská sinica Sopopina Spirulina a umiestnili sa v prvej desiatke. Odmenou im bola konzultácia s medzinárodne uznávanou vedkyňou, členkou hodnotiacej poroty Misia Mars, Michaelou Brchnelovou MSc, ktorá sa s nimi podelila o svoje skúsenosti a poskytla im cenné rady v ich budúcej vedeckej činnosti.

Žiakom gratulujeme, sme na nich hrdí a prajeme veľa elánu, nápadov a energie do ďalších súťaží.

• Blahoželáme

• Blahoželáme Kataríne Janšovej, ktorá vo vlastnej literárnej tvorbe v súťaži Kováčova Bystrica získala 2. miesto.