• Novinky

      • Obleč sa ako...

      • Posledné videá z našej výzvy „Obleč sa ako...“ sú tu. Určite sa aj Vám budú páčiť.

       V stredu 24. marca sme sa obliekli ako predmety, tak ako to vymysleli naši piataci. S touto témou ste sa všetci popasovali bravúrne, preto si určite užijete aj video z tejto výzvy..

       O týždeň na to, v stredu pred Veľkou nocou, sme celú výzvu ukončili poslednou témou, ktorú vymysleli naši učitelia. Úlohou bolo obliecť sa ako z ktorejkoľvek dekády minulého storočia. Na hodinách sme si mohli užiť módnu prehliadku 20., 60., 80. no aj iných rokov – sami sa o tom presvedčte.

       Táto #dressupchallange je už u konca, no na Vašu kreativitu si môžete zaspomínať vždy – videá nájdete na stránke školy alebo na Instagrame zsr.gbas. Veľmi nás teší, že ste sa pravidelne zapájali a ozvláštnili si tak svoje (a aj naše) chvíle v tejto situácii. Celú súťaž ešte vyhodnotíme.

       A aj keď je naše pravidelné obliekanie sa už pasé, nezúfajte, ďalšia výzva začína, pretože teraz Varí a pečie celý GBAS. #bakeitoff

        

       Vaša ŽŠR a Kristína Lukašíková

      • Gratulujeme

      • 26.3.2021 sa naším žiakom 3. a 4. ročníka podarilo úspešne reprezentovať našu školu v súťaži Generácia Euro organizovanou Národnou bankou Slovenska. Tím mentorovaný Samuelom Mihalčíkom v zložení Tereza Veselá, Nina Tomaškinová, Peter Kasenčák, Martin Janco a Timotej Oršula sa umiestnili na 1. mieste a tím v zložení Adriána Juríková, Klára Richterová, Martina Vilinová, Adam Lehotský a Dario Mikuš sa umiestnili na 3. mieste, čím vybojovali pre našu školu najviac umiestnení spomedzi všetkých škôl.

       Gratulujeme obom tímom a držíme palce aj naďalej.

      • Medical science

      • Ahojte!

       Radi by sme vás pozvali na online prednášku o medical science, ktorá je organizovaná ako náhrada UK trip s našou absolventkou Alex. Prednáška sa bude konať už túto stredu (24.3.) o 16:00 cez aplikáciu Microsoft Teams.Tešíme sa na vás!

       V prípade záujmu sa môžete prihlásiť do utorka v tomto linku: https://forms.gle/zTnSXsr3a2qFEnaj6

      • Obleč sa ako meme

      • Aj tento týždeň ste prišli so zaujímavou témou pre našu #dressupchallange - tentoraz si zásluhy pripíšu štvrtáci, ktorí vymysleli, že sa máme obliecť ako meme. Niektorí z Vás možno doteraz ani netušili čo to meme vlastne je, a my pevne veríme, že po včerajšku sa to zmenilo. V nasledujúcom videu si môžete prezrieť naše „memečka“, čo sú teda myšlienkové pojmy, ktoré sa šíria prostredníctvom internetu, a môžu mať formu slov, obrázkov, videí a iných. Kreativite sa u nás naozaj medze nekladú, veď sa sami presvedčte.


       Nezabúdajte, že po skončení výziev budú najaktívnejší z Vás ocenení, preto, pre zapojenie sa do súťaže o ceny,  posielajte Vaše fotky na mail ŽŠR: zsr.bgmhsucany@gmail.com alebo na náš Instagram zsr.gbas. Tešíme sa na Vás o týždeň.

        

       Vaša ŽŠR a Kristína Lukašíková

      • Obleč sa ako na párty

      • Myslíme si, že viacerým z nás chýba sociálny život, či už niekde v kaviarňach, von na ulici alebo na rodinnej oslave či dobrej diskotéke. Preto nám naši tretiaci vymysleli tému #dressupchallange na tento týždeň: „Obleč sa ako na párty“.

       Prípravy začali už ráno – bolo potrebné sa patrične obliecť, pripraviť playlist ale aj miestnosť. To netrvalo dlho a už sme počúvali hudbu v Zoom miestnostiach, obdivovali šatové kreácie a poriadne sa zabávali. Túto našu celodennú GBAS párty sme poriadne zdokumentovali videom a tak sa aj Vy môžete presvedčiť, že to naozaj stálo za to.

       Nezabúdajte, že sa stále môžete zapojiť  do súťaže o ceny, stačí len posielať Vaše fotky na mail ŽŠR: zsr.bgmhsucany@gmail.com alebo na náš Instagram zsr.gbasTešíme sa na Vás o týždeň.

        

       Vaša ŽŠR a Kristína Lukašíková

      • Gratulujeme

      • Naša žiačka, Anna Jambrichová, 5. ročník, získala 2. miesto v okresnom kole SOČ v odbore biológia a postupuje tak do krajského kola.

       Gratulujeme a držíme palce!

      • Obleč sa ako Tvoj obľúbený spevák/hudobník

      • Výzva „Obleč sa ako...“ stále pokračuje. Tento týždeň nám tému vymysleli naši druháci a tak sme sa obliekli ako naši obľúbení speváci či hudobníci. Niektorí z Vás tvrdili, že to bola najťažšia výzva čo sa prevedenia týka, no aj tak ste sa s ňou popasovali bravúrne.


       V stredu na hodinách repoval Eminem, ocenenie Grammy ale aj iné si prevzali Daft Punk, Amy Winehouse či Gorillaz , a fanúšikovia sa mohli stretnúť na koncertoch Ariany Grande, Weeknda no aj ABBA. Veď sa presvedčte aj Vy a pozrite si video z tohtotýždňovej výzvy, do ktorého nám pesničku nahral sám Eminem.
       Nezabúdajte, že sa stále môžete zapojiť  do súťaže o ceny, stačí len posielať Vaše fotky na mail ŽŠR:  zsr.bgmhsucany@gmail.com alebo na náš Instagram zsr.gbasTešíme sa na Vás o týždeň.

        

       Vaša ŽŠR a Kristína Lukašíková

      • Gratulujeme

      • Sučiansky debatný klub nezastavila ani pandémia. V prebiehajúcej sezóne naši debatéri zozbierali tieto úspechy:

        

       1. stredoslovenský regionálny turnaj 

       1. miesto - Suč1 (Branislav Faktor, Šimon Pekar, Filip Chobor)

       2. miesto - Suč18 (Andrej Mokriš, Samuel Mihalčík, Ján Svýba)

       3. miesto - SučGvar (Richard Tomka, Timotej Oršula)

        

       2. stredoslovenský regionálny turnaj

       1. miesto - Suč2 (Natália Michalcová, Martin Janco, Ema Križanová)

       3. miesto - Suč18 (Gabriel Berger, Samuel Mihalčík, Ján Svýba)

        

       Na obidvoch regionálnych turnajoch debatéri z tímu SUČ1 zároveň obsadili aj prvé tri miesta v súťaži rečníkov. V prvej desiatke sa umiestnili aj ďalší členovia klubu.

        

       1. celoslovenský turnaj

       2. miesto - Suč1 (Branislav Faktor, Šimon Pekar, Filip Chobor)

       3. miesto - Suč18 (Gabriel Berger, Samuel Mihalčík, Ján Svýba)

        

       2. celoslovenský turnaj

       1. miesto - Suč1 (Branislav Faktor, Šimon Pekar, Filip Chobor)

        

       2. východoslovenský turnaj

       2. miesto - Gačany (Tomáš Košárek, Viktória O., Matúš S.)

        

       Celoslovenský začiatočnícky turnaj

       2. miesto - Suč7 (Alica Cimráková, Martina Oršulová, Juliana Miklušicová)

        

       Ippf (International Public Policy Forum)

       Za nenápadnou skratkou sa skrývajú majstrovstvá sveta v esejistickej debate.

       Súťaže sa spolu zúčastnilo celkovo viac než 200 tímov z celého sveta. Slovenský národný tím, v ktorom tiež máme svojich zástupcov (menovite Ema Križanová, Natália Michalcová, Soňa Koniarová, Martin Janco, Mário Válek a Timotej Oršula), sa prebojoval už medzi 16 najlepších tímov a momentálne pracuje na svojej ďalšej eseji.

       Tak držte palce!

      • „Obleč sa ako opačné pohlavie“

      • Úspech našej „Dress up challange“ stále pretrváva, ani týždňové prázdniny a oddych výzvu nijako neoslabili, ba naopak – veľa z Vás sa na stredu znova tešilo. Tému na tento týždeň vybrali naši prváci a to vskutku zaujímavú: „Obleč sa ako opačné pohlavie“.


       Všetci ste sa do opačného pohlavia vžili naozaj dobre, svedčí o tom aj toto video. Nebojte sa, výzvy týmto rozhodne nekončia. Nezabúdajte, že sa stále môžete zapojiť  do súťaže o ceny, stačí len posielať Vaše fotky na mail ŽŠR: zsr.bgmhsucany@gmail.com alebo na náš Instagram zsr.gbas. Tešíme sa na Vás o týždeň.

        

       Vaša ŽŠR a Kristína Lukašíková

      • „Obleč sa ako na rande/Valentína“

      • Po minulotýždňovom obliekacom úspechu je tu ďalší. Tento týždeň sme sa zladili a obliekli sa na rande, obliekli sme sa do valentínskeho. ♥           

       Znova sa Vás zapojilo mnoho, ani tentoraz ste nesklamali – a aby ste sa o tom mohli aj Vy presvedčiť, pripájame video z tohto dňa. Pre zapojenie sa do súťaže o ceny nezabúdajte posielať fotky na mail ŽŠR: zsr.bgmhsucany@gmail.com alebo na náš Instagram zsr.gbas. Nateraz si užívajte prázdniny a potom sa tešte na ďalšie výzvy.

       ​​​​​​​Vaša ŽŠR a Kristína Lukašíková

      • Obleč sa ako filmová postava

      • Mnohým z Vás sa posledné dni či mesiace zlievajú do jedného a preto sme sa rozhodli odlíšiť tieto všedné dni a spestriť si ich výzvou "Obleč sa ako..."
       Včera (3.2.2021) sme túto našu výzvu zahájili témou filmových postáv. Zapojilo sa Vás mnoho a všetci vskutku kreatívne a preto Vám prinášame zostrih, aby si aj ostatní mohli užiť tie perfektné kreácie.
       Nezabudnite, že sa stále môžete zapojiť aj do súťaže, ktorá bude vyhodnotená po ukončení všetkých výziev a výhercovia budú odmenení. Neváhajte sledovať Instagram zsr.gbas
       Už teraz sa tešíme, čo si pripravíte na ďalšie výzvy.

       Vaša ŽŠR a Kristína Lukašíková

      • Prečo práve GBAS?

      • Väčšina ľudí si predstavuje študenta strednej školy ako nudnú osobu neustále zahrabanú v knihách, trápiacu sa známkami, bez voľného času. Tak si ale väčšina začínajúcich stredoškolákov nepredstavuje svoje najlepšie študentské roky. Rozumieme Vám.

       No nie vždy to musí byť tak a GBAS je toho jasným príkladom!

       Pri pohľade na GBASákov by ste len ťažko povedali, že sme nudní. Naše rozvrhy sú plné elitného športu, debaty, kvalitného času s kamarátmi, výletov, zahraničných študijných pobytov a kvalitného vzdelávania sa v anglickom jazyku, ktorý je v dnešnom svete viac ako potrebný. Našu školu možno prirovnať k štvorlístku, symbolu šťastia- prvým lístkom sú študenti, druhým absolventi, tretím učitelia a štvrtým? Tým môžeš byť práve ty! Práve ty môžeš dotvoriť túto úžasnú komunitu podnetných ľudí a vydať sa cestou netradičných koníčkov a nových vedomostí.

       Výber tejto cesty neľutuje ani naša úžasná absolventka - Eva Kušíková, lekárka bez hraníc, ktorá spomína na GBAS len s úsmevom a so slovami: „Toto dal GBAS mne. A čo dá tebe?“ GBAS Prefects v spolupráci s absolventami Bilingválneho gymnázia Milana Hodžu predstavujú krátke video s anesteziologičkou Evou Kušíkovou - lekárkou bez hraníc.

      • Gratulujeme

      • Aj v tomto školskom roku, aj keď len v online forme, organizuje Zväz Rusov Košice  pod záštitou MŠVVaŠ, celoštátnu recitačnú súťaž Ruské slovo. Zatiaľ prebehli školské a krajské kolá. V tomto roku je témou súťaže Rodina. Našu školu reprezentoval tak, ako minulý rok, žiak IV.D, Juraj Šuňal, opäť vo svojej kategórii zvíťazil a postúpil na celonárodné kolo, ktoré sa bude konať v Košiciach. 

       Srdečne blahoželáme.

      • Gratulujeme

      • Dňa 26. novembra 2020 sa konalo krajské kolo celoštátnej súťaže Zenit v programovaní, kde sa naša žiačka Nadiya Balanchuk umiestnila na prvom mieste. 

       Srdečne jej blahoželáme k úspechu a tešíme sa s ňou :)

      • Gratulujeme

      • Dňa 9. novembra 2020 sa konalo online celoštátne finále 23. ročníka súťaže Festival vedy a techniky AMAVET 2020, na ktorom naša žiačka Anna Jambrichová úspešne prezentovala svoj žiacky vedátorský projekt a získala špeciálnu cenu dekana fakulty prof. RNDr. Petra Fedora, PhD.

       Srdečne jej blahoželáme k úspechu a tešíme sa s ňou :)

      • Mikuláš 2020

      • Dňa 7.12.2020 sa na našej škole uskutočnil tradičný Mikuláš, ktorý ale z dôvodu dištančného vzdelávania prebiehal online formou.
       Aj napriek tomu sme spoločne v rôznych vianočne ladených maskách a kostýmoch zažili krásny predvianočný pondelok.
       Tých najkreatívnejších spomedzi študentov a učiteľov sme oceňovali v Mikulášskej kostýmovej súťaži v kategóriach:

       Študenti
       Najlepšia maska:
       Samuel Mihalčík, V.A

       Najlepšia skupinová maska:
       Biológia, I.A

       Učitelia
       Najepickejšia maska:
       Pán Merchant
       Najvianočnejšia maska:
       Pani Babíková
       Najvtipnejšia maska:
       Pán Qazizada

       Všetkým študentom aj učiteľom za ich iniciatívu ďakujeme a spoločne sa tešíme na blížiacu sa Vianočnú školu!

       Peter Kasenčák

      • Vyhodnotenie - Hodžova esej 2020

      • 1. miesto - práca č. 14 – cena v hodnote 300 Eur, napísal Viliam Roziak z Gymnázia Martina Hatallu v Trstenej,

       2. miesto - práca č. 21 – cena v hodnote 200 Eur, napísala Aneta Uherčíková z Bilingválneho gymnázia Milana Hodžu v Sučanoch,

       3. miesto - práca č. 7 – cena v hodnote 100 Eur, napísala Denisa Fujašová z Gymnázia sv. Františka z Assisi v Žiline.

        

       Čestné osobitné ceny patria:

       Cena ÚPV SAV  v Bratislave – patrí práci č. 6, študentovi  Stanislavovi Stankovičovi z Gymnázia sv. Františka z Assisi v Žiline,

       Cena starostu obce Sučany – patrí práci č. 9, študentke Katharine Márii Šebákovej z Gymnázia v Považskej Bystrici,

       Cena mesta Martin – patrí práci č. 15, študentke Veronike Horváthovej z Gymnázia Antona Bernoláka zo Senca,

       Cena  Bilingválneho gymnázia Milana Hodžu v Sučanoch sa pridelila práci s č. 25, študentke Miriam Mihályovej z Gymnázia Federica Garciu Lorcu v Bratislave,

       Cena Žilinského samosprávneho kraja patrí práci s č. 16, študentovi  Máriovi Válekovi z BGMH v Sučanoch.

       Všetkým zúčastneným autorom vyjadrujeme poďakovanie za aktívnu tvorivú účasť v súťaži a na základe viacerých odporúčaní porotcov vyjadrujeme želanie v tejto literárnej aktivite pokračovať aj v nasledujúcom ročníku, t.j. v roku 2021 s novým zadaním.