• Novinky

      • Gratulujeme

      • Dňa 26. novembra 2020 sa konalo krajské kolo celoštátnej súťaže Zenit v programovaní, kde sa naša žiačka Nadiya Balanchuk umiestnila na prvom mieste. 

       Srdečne jej blahoželáme k úspechu a tešíme sa s ňou :)

      • Gratulujeme

      • Dňa 9. novembra 2020 sa konalo online celoštátne finále 23. ročníka súťaže Festival vedy a techniky AMAVET 2020, na ktorom naša žiačka Anna Jambrichová úspešne prezentovala svoj žiacky vedátorský projekt a získala špeciálnu cenu dekana fakulty prof. RNDr. Petra Fedora, PhD.

       Srdečne jej blahoželáme k úspechu a tešíme sa s ňou :)

      • Mikuláš 2020

      • Dňa 7.12.2020 sa na našej škole uskutočnil tradičný Mikuláš, ktorý ale z dôvodu dištančného vzdelávania prebiehal online formou.
       Aj napriek tomu sme spoločne v rôznych vianočne ladených maskách a kostýmoch zažili krásny predvianočný pondelok.
       Tých najkreatívnejších spomedzi študentov a učiteľov sme oceňovali v Mikulášskej kostýmovej súťaži v kategóriach:

       Študenti
       Najlepšia maska:
       Samuel Mihalčík, V.A

       Najlepšia skupinová maska:
       Biológia, I.A

       Učitelia
       Najepickejšia maska:
       Pán Merchant
       Najvianočnejšia maska:
       Pani Babíková
       Najvtipnejšia maska:
       Pán Qazizada

       Všetkým študentom aj učiteľom za ich iniciatívu ďakujeme a spoločne sa tešíme na blížiacu sa Vianočnú školu!

       Peter Kasenčák

      • Vyhodnotenie - Hodžova esej 2020

      • 1. miesto - práca č. 14 – cena v hodnote 300 Eur, napísal Viliam Roziak z Gymnázia Martina Hatallu v Trstenej,

       2. miesto - práca č. 21 – cena v hodnote 200 Eur, napísala Aneta Uherčíková z Bilingválneho gymnázia Milana Hodžu v Sučanoch,

       3. miesto - práca č. 7 – cena v hodnote 100 Eur, napísala Denisa Fujašová z Gymnázia sv. Františka z Assisi v Žiline.

        

       Čestné osobitné ceny patria:

       Cena ÚPV SAV  v Bratislave – patrí práci č. 6, študentovi  Stanislavovi Stankovičovi z Gymnázia sv. Františka z Assisi v Žiline,

       Cena starostu obce Sučany – patrí práci č. 9, študentke Katharine Márii Šebákovej z Gymnázia v Považskej Bystrici,

       Cena mesta Martin – patrí práci č. 15, študentke Veronike Horváthovej z Gymnázia Antona Bernoláka zo Senca,

       Cena  Bilingválneho gymnázia Milana Hodžu v Sučanoch sa pridelila práci s č. 25, študentke Miriam Mihályovej z Gymnázia Federica Garciu Lorcu v Bratislave,

       Cena Žilinského samosprávneho kraja patrí práci s č. 16, študentovi  Máriovi Válekovi z BGMH v Sučanoch.

       Všetkým zúčastneným autorom vyjadrujeme poďakovanie za aktívnu tvorivú účasť v súťaži a na základe viacerých odporúčaní porotcov vyjadrujeme želanie v tejto literárnej aktivite pokračovať aj v nasledujúcom ročníku, t.j. v roku 2021 s novým zadaním.

      • Červené stužky

      •     Už od roku 1991, kedy v New Yorku umelci vytvorili červenú stužku tak, ako ju poznáme, vyjadrujeme nosením ich výtvoru solidaritu k ľuďom s AIDS. Červená farba stužky je nielen spojená s krvou, ktorej bunky vírus HIV napáda, ale aj s láskou. A preto, ako znak spolupatričnosti, sme sa na BGMH aj tento rok zapojili do kampane a snažili sa tak rozšíriť povedomie o HIV a AIDS.
           Tento ročník kampane Červené stužky sa uskutočnil, aj keď možno trochu netradične, online. Žiaci mali možnosť zapojiť sa do rôznych súťaží, či už do výtvarnej, kde mali za úlohu vymyslieť logo kampane, alebo literárnej, kde „otvorili svoje literárne črevo“ na tému „My a vírusy 21. storočia“.
       Naša účasť v kampani sa však sa týmto neskončila, ale formou rôznych online prednášok či rozhovorov sme sa dozvedeli „kopec“ zaujímavých informácií.
           Kampaň vyvrcholila Svetovým dňom boja proti AIDS a to 1. decembra 2020. Aj napriek pandemickej situácii sme nezaháľali a my, učitelia oblečení do bielej a červenej – do bojových fariem proti AIDS –  sme sa zomkli a na našom školskom dvore vytvorili živú červeno-bielu stužku. Žiaci však nezostali pozadu a aj z domáceho prostredia podporili kampaň, taktiež oblečení do bielej a červenej, do farieb boja.
       Svetový deň sme úspešne zakončili online kvízom o HIV a AIDS.

            Všetkým zúčastneným veľmi ďakujem a verím, že aj keď sme červenú stužku nosili len krátko a zväčša z domu, v srdci ju máme stále.

       Kristína Lukašíková

      • Biela pastelka 2020

      • Aj tento rok sa naši žiaci zapojili do projektu Biela pastelka a podarilo sa im vyzbierať pre Úniu nevidiacich a slabozrakých Slovenska sumu 913,06€.

       Ďakujeme

      • Microsoft Teams

      • Milí GBASáci,

       keďže sa pre nás brány našej milovanej inštitúcie zavreli na dobu neurčitú, naše štúdia prechádzajú do dištančnej formy výučby. 

       Určite ste sa už stretli s pojmom Microsoft Teams. Jedinečná aplikácia, ktorá nám má v tomto nečase pomôcť.  Myslíme si ale, že nejeden z nás si už doma búchal hlavu o stenu, keď sa mu nedala nahrať domáca úloha alebo sa mu stala iná, veľmi podobná nepríjemnosť. Preto sme vám prišli na pomoc my, vaši verní prefekti. V časti Microsoft Teams sme vytvorili sedem infografík a pripojili aj sedem krátkych videí, v ktorých vám veľmi jednoducho a stručne ukážeme ako používať rôzne funkcie tejto aplikácie. 

       Preto neváhajte a bežte sa rýchlo Pozrieť!

      • Nové číslo školského časopisu KARIS

      • Naša školská redakcia si pre svojich čitateľov vzhľadom na momentálnu situáciu pripravila špeciálne vydanie časopisu KARIS v online podobe. Veríme, že ďalšie číslo si už budete môcť užiť v tradičnom formáte.

       KARIS.pdf

      • Gratulujeme

      • Dňa 18.9. sa naši žiaci zúčastnili slávnostného vyhodnotenia knižnej súťaže Absynt v Žiline,
       kde sa náš žiak III.C Timotej Oršula  umiestnil na 2. mieste v kategórii reportáž a na 1.mieste
       v kategórii rečníctvo.

       Gratulujeme!

      • Letné prázdniny

      • Všetkým žiakom, rodičom, priateľom a zamestnancom školy ďakujeme za  aktívnu  prácu  v tomto školskom roku  a želáme krásne leto plné oddychu a dobíjania energie pre nasledujúci školský rok.

      • Gratulujeme

      • Dňa 23.06.2020 sa v Bratislave uskutočnilo finále finančnej olympiády, kde sa naša žiačka Paulína Tomagová z 5.B triedy umiestnila na 1. mieste

       ___________________________________________________________________________________ 

       Klára Martinková získala 2. miesto  v krajskom kole Geografickej olympiády GQIQ 2020. Gratulujeme.

       Hugo Bartha  sa stal úspešným riešiteľom krajského kola chemickej olympiády kategória B a C. Oficiálne sa tento rok poradie neurčovalo, podľa  dosiahnutých výsledkov by  obsadil popredné priečky v obidvoch kategóriách. Gratulujeme.

       _______________________________________________________________________________________

       Natália Michalcová sa zúčastnila geografickej súťaže GEOKOS ( Geografický korešpondenčný seminár ) organizovaný Univerzitou Komenského, kde sa umiestnila ako najúspešnejší riešiteľ Žilinského kraja.

       Eva Kovaříková sa umiestnila na  2. mieste za Žilinský kraj

       Súťaž prebiehala v 2 kolách od januára do júna, v ktorých účastníci  riešili 4 úlohy na dané témy. K nádhernému úspechu dievčatám gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

      • SPOLOČNE ZA ČISTEJŠIE SLOVENSKO - pridajte sa k nám

      •  

       Náš environmentálny krúžok Bakelita nezaháľa ani počas karantény. Výzva ,,Spoločne za čistejšie Slovensko" vznikla na základe toho, že naši študenti pochádzajú z rôznych kútov Slovenska, a tak môžme spoločnými silami dokázať naozaj veľa! Poprosili sme žiakov o zasielanie fotiek z aktivít, ktorými aktuálne pomáhajú našej prírode a vyzývame aj každého z Vás! 

       Komu by dobrý pocit za dobre odvedenú prácu nestačil, podarilo sa nám vybaviť aj SUPER CENU. Každý, kto nám pošle svoje fotografie je v hre o sadu bambusových príborov od spoločnosti Bambaw!  Nezabúdajte, že príroda nás potrebuje NON-STOP. 

       Svoje foto môžte zasielať prostredníctvom FB stránky Bakelita alebo mailom na simurkovamiriama@gmail.com. Ďakujeme!

       Vaša Bakelita