• Novinky

      • Olympiáda v ruskom jazyku

      • Dňa 15. 2. 2018 sa konalo krajské kolo olympiády v ruskom jazyku, kde sme dosiahli nasledovné úspechy: P. Zúbeková, IV.B, v kat. B2 - 3. miesto, F. Kužma, I.A, v kat. A2 - 2. miesto a M. Sušienka, III.C, v kat. B1 - 1. miesto, tým postúpil do celoslovenského kola, kde obsadil 3. miesto. K úspechom  srdečne  blahoželáme.

      • Hádzanárky na majstrovstvách žilinského kraja strieborné

      • Na majstrovstvách žilinského kraja sa naše žiačky umiestnili na druhom mieste, na majstrovstvá SR stredných škôl postúpilo družstvo gymnázia Štefánikova Bytča.

       BGMH Sučany: Katarína Dúcka, Zuzana Plešková, Silvia Krebesová, Kristína Stehlíková, Katarína Szemanová, Patrícia Patiová, Sarah Cpinová, Adela Mináriková, Barbora Dubná

      • Na majstrovstvá žilinského kraja stredných škôl aj VOLEJBALISTKY

      • Naše dievčatá dominovali v priebehu celého turnaja a po výhrach nad obchodnou akadémiou a gymnáziom V. P. Tótha, porazili vo finále domáce dievčatá z gymnázia J. Lettricha v Martine. Po turnaji na dievčatá čakalo regionálne kolo, v ktorom zvíťazili nad dievčatami z pedagogickej a sociálnej akadémie v Turčianskych Tepliciach a postúpili na majstrovstvá žilinského kraja, ktoré sa uskutočnia 19. 4. 2018 v Liptovskom Mikuláši.

       BGMH Sučany: Lavinia Tempestini, Patrícia Patiová, Michaela Vápeníková, Sára Fraňová, Monika Sereková, Janka Niepelová, Aneta Benedigová, Kristína Stehlíková 

      • Dejepisná súťaž gymnázií ČR a SR

      • Dňa 5.4 sa v Žiline v priestoroch gymnázia Varšavská cesta konalo krajské kolo dejepisnej súťaže gymnázií ČR a SR, ktorú už tradične  vyhlasuje Gymnázium Cheb. Našu školu zastupoval team v zložení: Viktória Chrenková, Viktor Chladnuch a Adelheid Pechová. Naši žiaci obhájili výborné 4. miesto. Srdečne blahoželáme k úspechu! 

      • Úspechy tanečného krúžku

      • Okresný úrad Žilina pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a  športu SR za účasti ministerky školstva Martiny Lubyovej pozval žiakov Bilingválneho gymnázia Milana Hodžu aj s umeleckou vedúcou Ing. Martinou Lojdovou a riaditeľom školy RNDr. Vasilom Dorovským na slávnostné podujatie spojené s odovzdávaním ocenení pedagogickým a odborným zamestnancom v územnej a zriaďovateľskej pôsobnosti Okresného úradu Žilina pri príležitosti Dňa učiteľov dňa 10.4.2018 ako súčasť programu s tanečným vystúpením Charleston do divadelnej sály Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne. Po vystúpení boli prítomní pozvaní na slávnostnú recepciu, kde sa uskutočnilo aj fotenie s pani ministerkou. Žiaci Michael Dobrota, Diana Janíčková, Miriama Sokoláková, Martin Bažlekov, Jakub Pánek, Sára Vdovičíková,Tomáš Buchel,Gabriela Chlebcová,  Katarína Pirháčová, Juraj Šuňal ukázali, že aj keď nie sme umeleckou školou, vieme ponúknuť pekný umelecký zážitok pre prítomných hostí, ktorí ocenili tanečné výkony nie len potleskom, ale aj úprimným slovom na recepcii.    

      • Deň učiteľov

      • Ďakujeme Žiackej školskej  rade a všetkým žiakom   za  darček ku Dňu učiteľov. Sviatok je  síce  až zajtra, ale už v predstihu  nám  žiaci  venovali  krásne  vystúpenia,  chutné  občerstvenie a krásny kvietok

        Ďakujeme aj  obci Sučany   za pozvanie na oslavu Dňa učiteľov v kultúrnom dome.

        Gratulujeme   Mgr.Tatiane  Stanovej  k získaniu plakety J.A.Komenského za aktívnu prácu s mládežou.

      • Prijímacie skúšky

      •  Ďakujeme  všetkým uchádzačom za účasť na  prijímacích   skúškach.

       Pokiaľ  žiaci  svedomito  riešili   zadania prijímacích skúšok, ich  rodičia si mohli  skrátiť čas čakania v Robotníckom dome, kde pri čajíku či kávičke  získali mnoho  informácií zo  života  školy, dozvedeli sa zaujímavosti  o  krúžkoch,  exkurziách a  iných aktivitách.

      • N-trophy8

      •  Gratulujeme Miriam Supekovej a Alexandre Dankovej, žiačkam našej školy  a zároveň aj  ďalšiemu členovi tímu- Samuelovi Amrichovi z Košíc k účasti vo finále česko-slovenskej medziodborovej súťaže N-trophy8 /odbory –fyzika, chémia,  logika, biológia/. Ôsmeho ročníka súťaže sa zúčastnilo  16  najlepších tímov. No-„ Kdo umí, ten umí“. :))

      • Veda v meste

      • Dňa 15.03.2018 sa skupina žiakov našej školy zúčastnila akcie Veda v meste organizovanej Žilinskou univerzitou. Okrem zaujímavých prednášok o internete vecí či robotike na fakulte riadenia a informatiky sme mali možnosť zažiť virtuálnu realitu alebo na chvíľu sa stať automobilovým pretekárom. Workshop bol organizovaný študentmi a profesormi, ktorí nám vychytávky zo sveta informatiky bližšie predstavovali. Hádam najzaujímavejším článkom akcie bol takzvaný NAO Robot, ktorý svojimi pohybmi a správaním pripomínal viac človeka ako robota. Účastníci si so sebou odniesli veľa nových vedomostí a zážitkov o moderrných technológiách. Vyskúšali sme  termokameru,  senzor pohybu rúk,  počítačové simulácie  a trenažéry, 3D okuliare, SpaceMouse a iné novinky  zo sveta IKT.

        

      • Erasmus+ projekt: Vote for Earth

      • V dňoch 7.-16. novembra 2017 sa 10 žiakov štvrtého ročníka, prevažne členovia školského environmentálneho klubu Bakelita, zúčastnilo projektu "Vote for Earth" pod záštitou programu EU, Erasmus+ v rumunskej obci Balan. Naši žiaci sa tu naučili rôznym novým vedomostiam, komunikačným schopnostiam a vytvorili si mnoho nových priateľstiev s ľuďmi z ostatných zúčastnených krajín, a to Maďarska, Českej republiky, Rumunska, Poľska a Macedónska. 

       Ako už názov projektu napovedá, celý pobyt bol zameraný na environmentálnu problematiku ako je recyklácia, šetrenie energií alebo upcyklácia (dávanie už použitým veciam nový účel). Počas 9 dní diskutovali o rôznych riešeniach problému globálneho otepľovania a snažili sa ich implementovať na ich domovské krajiny, ako aj na ich školy.

       Viac o projekte a jeho priebehu si môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=JuTB8azWrlU

      • Majstrovstvá žilinského kraja v basketbale SŠ - žiačky

      • Majstrovstvá žilinského kraja v basketbale SŠ – žiačky (ročník 1998-2003)

       7. 3. 2018, ŠH Ružomberok

       Zápasy:

       Bilingválne gymnázium M. Hodžu Sučany – Gymnázium Ľ. Štúra Turzovka                                   14:11

       Body: Szemanová 7, Psárska 6, Gallová 1

       Gymnázium Varšavská cesta Žilina – Gymnázium A. Bernoláka Námestovo                                  20:8

       Gymnázium Ľ. Štúra Turzovka – Gymnázium Š. Moyzesa Ružomberok                                         2:45

       Gymnázium A. Bernoláka Námestovo – Bilingválne gymnázium M. Hodžu Sučany                       11:16

       Body: Szemanová 6, Psárska 4, Griačová 4, Gallová 2

       Gymnázium Š. Moyzesa Ružomberok – Gymnázium Varšavská cesta Žilina                                  37:17

       Gymnázium Ľ. Štúra Turzovka – Gymnázium A. Bernoláka Námestovo                                          8:18

       Bilingválne gymnázium M. Hodžu Sučany – Gymnázium Š. Moyzesa Ružomberok                        6:17

       Body: Psárska 4, Gallová 2

       Gymnázium Varšavská cesta Žilina – Gymnázium Ľ. Štúra Turzovka                                              24:5

       Gymnázium A. Bernoláka Námestovo – Gymnázium Š. Moyzesa Ružomberok                             10:32

       Bilingválne gymnázium M. Hodžu Sučany – Gymnázium Varšavská cesta Žilina                            21:19

       Body: Szemanová 6, Psárska 6, Hudecová 4, Gallová 3, Griačová 2

       Poradie:

       1. Gymnázium Š. Moyzesa Ružomberok                                            8 bodov           131:35

       2. Bilingválne gymnázium M. Hodžu Sučany                                      7 bodov            57:58

       3. Gymnázium Varšavská cesta Žilina                                                6 bodov            80:71

       4. Gymnázium A. Bernoláka Námestovo                                            5 bodov            47:76

       5. Gymnázium Ľ. Štúra Turzovka                                                        4 body              26:101

       Na majstrovstvá Slovenskej republiky SŠ postúpilo družstvo Gymnázia Š. Moyzesa v Ružomberku.

       BGMH Sučany: Ľubomír Vinka, Vanesa Psárska, Adrienn Gallová, Aneta Griačová, Katarína Szemanová, Lavinia Tempestini, Michal Gombársky, Barbora Dubná, Lenka Pálešová, Veronika Hudecová, Sarah Cpinová.

      • Valentínska kvapka krvi 2018

      • Darovanie krvi je  jednou z najušľachtilejších a zároveň najjednoduchších   vecí na svete.  Na to, aby sme  pomohli druhým, nepotrebujeme ani sviatok Valentína, ani  MDŽ, ani hľadanie iných 1000 dôvodov. Stačí  odhodlanie a ochota. Preto aj dnes - už tradične v tomto  období,  k nám  prišli  pracovníci  Národnej  transfúznej služby so svojou  mobilnou odberovou jednotkou, aby  žiaci,  zamestnaci školy ale i predstavitelia obce mohli  darovať  to najcennejšie čo človek má.

       Ďakujeme všetkým 41 darcom, ale   i tým, ktorí  chceli, ale z  rôznych dôvodov nemohli  krv darovať.

       Ďakujeme organizátorom  tejto akcie a želáme  im  veľa energie  do   pripravovania nasledujúcich alebo podobných podujatí.

        

        

      • Gratulujeme

      • Lucii Halamovej za 2. miesto v krajskom kole  Oolympiády v  anglickom jazyku

       A sincere congratulations to our Y5 student - Lucka Halamová on placing second at the regional round of the English Olympiad.

       PaedDr. Katarína Stankovianska

       Head of English Department

      • UK trip -final part

      • Tak už sme  šťastne doma -  zdraví, plní zážitkov a  skúseností. Aj keď sa vraví- všade dobre, doma najlepšie.

      • UK Trip, No. 2

      • Vyuka prebieha  v plnom  prude, studenti  usilovne   pracuju, snazia sa naucit co najviac. Po vyucovani spoznavaju slnkom zaliatu okolitu krajinu a jej  prirodne krasy.

      • Z dennika UK trip No. 1

      •  

       Great Britain is great! Hlasime sa z anglickej pody. Po narocnej  dvojdnovej ceste sme stastne dorazili  do nasho ciela –Barnstaple, kde planujeme  stravit niekolko dni na  vychyrenej jazykovej skole The  North Devon School of  English.

       Po  ceste trajektom nas privitalo  typicke anglicke pocasie –zatiahnuta obloha a dazd. Nas vsak cakala este 5hodinova cesta na zapad krajiny a tak nam to vobec nevadilo. Cas  v autobuse  sme si kratili informaciami z anglickych novin alebo  ochutnavkou typickych  chipsov  s octovou prichutou. S ubudajucimi  kilometrami k cielu bolo  pocasie coraz krajsie. Aj vdaka tomu  bola  prestavka v  Bristole , kde sme si mohli pozriet  krasy metropoly,  vyborna. Vecer sme docestovali do Barnstaple. Ziaci byvaju v rodinach, cez den  chodia do skoly a na organizovane  vylety do okolia. Zazitky z tohto pobytu Vam  budeme  postupne sprostredkovavat.

      • Valentínsky ples

      • Každoročná februárova tradícia -Valentínsky ples sa uskutočnila tento týždeň.  Ďakujeme študentskej spoločnosti  i ostatným spoluorganizátorom sa  výbornú akciu. Niekedy netreba veľa slov,  fotky s nefalšovanou radosťou v tvári   i srdci  žiakov  povedia  viac.