• Novinky

      • Gratulujeme

      • Naša žiačka, Anna Jambrichová, 5. ročník, získala 2. miesto v okresnom kole SOČ v odbore biológia a postupuje tak do krajského kola.

       Gratulujeme a držíme palce!

      • Obleč sa ako Tvoj obľúbený spevák/hudobník

      • Výzva „Obleč sa ako...“ stále pokračuje. Tento týždeň nám tému vymysleli naši druháci a tak sme sa obliekli ako naši obľúbení speváci či hudobníci. Niektorí z Vás tvrdili, že to bola najťažšia výzva čo sa prevedenia týka, no aj tak ste sa s ňou popasovali bravúrne.


       V stredu na hodinách repoval Eminem, ocenenie Grammy ale aj iné si prevzali Daft Punk, Amy Winehouse či Gorillaz , a fanúšikovia sa mohli stretnúť na koncertoch Ariany Grande, Weeknda no aj ABBA. Veď sa presvedčte aj Vy a pozrite si video z tohtotýždňovej výzvy, do ktorého nám pesničku nahral sám Eminem.
       Nezabúdajte, že sa stále môžete zapojiť  do súťaže o ceny, stačí len posielať Vaše fotky na mail ŽŠR:  zsr.bgmhsucany@gmail.com alebo na náš Instagram zsr.gbasTešíme sa na Vás o týždeň.

        

       Vaša ŽŠR a Kristína Lukašíková

      • Gratulujeme

      • Sučiansky debatný klub nezastavila ani pandémia. V prebiehajúcej sezóne naši debatéri zozbierali tieto úspechy:

        

       1. stredoslovenský regionálny turnaj 

       1. miesto - Suč1 (Branislav Faktor, Šimon Pekar, Filip Chobor)

       2. miesto - Suč18 (Andrej Mokriš, Samuel Mihalčík, Ján Svýba)

       3. miesto - SučGvar (Richard Tomka, Timotej Oršula)

        

       2. stredoslovenský regionálny turnaj

       1. miesto - Suč2 (Natália Michalcová, Martin Janco, Ema Križanová)

       3. miesto - Suč18 (Gabriel Berger, Samuel Mihalčík, Ján Svýba)

        

       Na obidvoch regionálnych turnajoch debatéri z tímu SUČ1 zároveň obsadili aj prvé tri miesta v súťaži rečníkov. V prvej desiatke sa umiestnili aj ďalší členovia klubu.

        

       1. celoslovenský turnaj

       2. miesto - Suč1 (Branislav Faktor, Šimon Pekar, Filip Chobor)

       3. miesto - Suč18 (Gabriel Berger, Samuel Mihalčík, Ján Svýba)

        

       2. celoslovenský turnaj

       1. miesto - Suč1 (Branislav Faktor, Šimon Pekar, Filip Chobor)

        

       2. východoslovenský turnaj

       2. miesto - Gačany (Tomáš Košárek, Viktória O., Matúš S.)

        

       Celoslovenský začiatočnícky turnaj

       2. miesto - Suč7 (Alica Cimráková, Martina Oršulová, Juliana Miklušicová)

        

       Ippf (International Public Policy Forum)

       Za nenápadnou skratkou sa skrývajú majstrovstvá sveta v esejistickej debate.

       Súťaže sa spolu zúčastnilo celkovo viac než 200 tímov z celého sveta. Slovenský národný tím, v ktorom tiež máme svojich zástupcov (menovite Ema Križanová, Natália Michalcová, Soňa Koniarová, Martin Janco, Mário Válek a Timotej Oršula), sa prebojoval už medzi 16 najlepších tímov a momentálne pracuje na svojej ďalšej eseji.

       Tak držte palce!

      • „Obleč sa ako opačné pohlavie“

      • Úspech našej „Dress up challange“ stále pretrváva, ani týždňové prázdniny a oddych výzvu nijako neoslabili, ba naopak – veľa z Vás sa na stredu znova tešilo. Tému na tento týždeň vybrali naši prváci a to vskutku zaujímavú: „Obleč sa ako opačné pohlavie“.


       Všetci ste sa do opačného pohlavia vžili naozaj dobre, svedčí o tom aj toto video. Nebojte sa, výzvy týmto rozhodne nekončia. Nezabúdajte, že sa stále môžete zapojiť  do súťaže o ceny, stačí len posielať Vaše fotky na mail ŽŠR: zsr.bgmhsucany@gmail.com alebo na náš Instagram zsr.gbas. Tešíme sa na Vás o týždeň.

        

       Vaša ŽŠR a Kristína Lukašíková

      • „Obleč sa ako na rande/Valentína“

      • Po minulotýždňovom obliekacom úspechu je tu ďalší. Tento týždeň sme sa zladili a obliekli sa na rande, obliekli sme sa do valentínskeho. ♥           

       Znova sa Vás zapojilo mnoho, ani tentoraz ste nesklamali – a aby ste sa o tom mohli aj Vy presvedčiť, pripájame video z tohto dňa. Pre zapojenie sa do súťaže o ceny nezabúdajte posielať fotky na mail ŽŠR: zsr.bgmhsucany@gmail.com alebo na náš Instagram zsr.gbas. Nateraz si užívajte prázdniny a potom sa tešte na ďalšie výzvy.

       ​​​​​​​Vaša ŽŠR a Kristína Lukašíková

      • Obleč sa ako filmová postava

      • Mnohým z Vás sa posledné dni či mesiace zlievajú do jedného a preto sme sa rozhodli odlíšiť tieto všedné dni a spestriť si ich výzvou "Obleč sa ako..."
       Včera (3.2.2021) sme túto našu výzvu zahájili témou filmových postáv. Zapojilo sa Vás mnoho a všetci vskutku kreatívne a preto Vám prinášame zostrih, aby si aj ostatní mohli užiť tie perfektné kreácie.
       Nezabudnite, že sa stále môžete zapojiť aj do súťaže, ktorá bude vyhodnotená po ukončení všetkých výziev a výhercovia budú odmenení. Neváhajte sledovať Instagram zsr.gbas
       Už teraz sa tešíme, čo si pripravíte na ďalšie výzvy.

       Vaša ŽŠR a Kristína Lukašíková

      • Prečo práve GBAS?

      • Väčšina ľudí si predstavuje študenta strednej školy ako nudnú osobu neustále zahrabanú v knihách, trápiacu sa známkami, bez voľného času. Tak si ale väčšina začínajúcich stredoškolákov nepredstavuje svoje najlepšie študentské roky. Rozumieme Vám.

       No nie vždy to musí byť tak a GBAS je toho jasným príkladom!

       Pri pohľade na GBASákov by ste len ťažko povedali, že sme nudní. Naše rozvrhy sú plné elitného športu, debaty, kvalitného času s kamarátmi, výletov, zahraničných študijných pobytov a kvalitného vzdelávania sa v anglickom jazyku, ktorý je v dnešnom svete viac ako potrebný. Našu školu možno prirovnať k štvorlístku, symbolu šťastia- prvým lístkom sú študenti, druhým absolventi, tretím učitelia a štvrtým? Tým môžeš byť práve ty! Práve ty môžeš dotvoriť túto úžasnú komunitu podnetných ľudí a vydať sa cestou netradičných koníčkov a nových vedomostí.

       Výber tejto cesty neľutuje ani naša úžasná absolventka - Eva Kušíková, lekárka bez hraníc, ktorá spomína na GBAS len s úsmevom a so slovami: „Toto dal GBAS mne. A čo dá tebe?“ GBAS Prefects v spolupráci s absolventami Bilingválneho gymnázia Milana Hodžu predstavujú krátke video s anesteziologičkou Evou Kušíkovou - lekárkou bez hraníc.

      • Gratulujeme

      • Aj v tomto školskom roku, aj keď len v online forme, organizuje Zväz Rusov Košice  pod záštitou MŠVVaŠ, celoštátnu recitačnú súťaž Ruské slovo. Zatiaľ prebehli školské a krajské kolá. V tomto roku je témou súťaže Rodina. Našu školu reprezentoval tak, ako minulý rok, žiak IV.D, Juraj Šuňal, opäť vo svojej kategórii zvíťazil a postúpil na celonárodné kolo, ktoré sa bude konať v Košiciach. 

       Srdečne blahoželáme.

      • Gratulujeme

      • Dňa 26. novembra 2020 sa konalo krajské kolo celoštátnej súťaže Zenit v programovaní, kde sa naša žiačka Nadiya Balanchuk umiestnila na prvom mieste. 

       Srdečne jej blahoželáme k úspechu a tešíme sa s ňou :)

      • Gratulujeme

      • Dňa 9. novembra 2020 sa konalo online celoštátne finále 23. ročníka súťaže Festival vedy a techniky AMAVET 2020, na ktorom naša žiačka Anna Jambrichová úspešne prezentovala svoj žiacky vedátorský projekt a získala špeciálnu cenu dekana fakulty prof. RNDr. Petra Fedora, PhD.

       Srdečne jej blahoželáme k úspechu a tešíme sa s ňou :)

      • Mikuláš 2020

      • Dňa 7.12.2020 sa na našej škole uskutočnil tradičný Mikuláš, ktorý ale z dôvodu dištančného vzdelávania prebiehal online formou.
       Aj napriek tomu sme spoločne v rôznych vianočne ladených maskách a kostýmoch zažili krásny predvianočný pondelok.
       Tých najkreatívnejších spomedzi študentov a učiteľov sme oceňovali v Mikulášskej kostýmovej súťaži v kategóriach:

       Študenti
       Najlepšia maska:
       Samuel Mihalčík, V.A

       Najlepšia skupinová maska:
       Biológia, I.A

       Učitelia
       Najepickejšia maska:
       Pán Merchant
       Najvianočnejšia maska:
       Pani Babíková
       Najvtipnejšia maska:
       Pán Qazizada

       Všetkým študentom aj učiteľom za ich iniciatívu ďakujeme a spoločne sa tešíme na blížiacu sa Vianočnú školu!

       Peter Kasenčák

      • Vyhodnotenie - Hodžova esej 2020

      • 1. miesto - práca č. 14 – cena v hodnote 300 Eur, napísal Viliam Roziak z Gymnázia Martina Hatallu v Trstenej,

       2. miesto - práca č. 21 – cena v hodnote 200 Eur, napísala Aneta Uherčíková z Bilingválneho gymnázia Milana Hodžu v Sučanoch,

       3. miesto - práca č. 7 – cena v hodnote 100 Eur, napísala Denisa Fujašová z Gymnázia sv. Františka z Assisi v Žiline.

        

       Čestné osobitné ceny patria:

       Cena ÚPV SAV  v Bratislave – patrí práci č. 6, študentovi  Stanislavovi Stankovičovi z Gymnázia sv. Františka z Assisi v Žiline,

       Cena starostu obce Sučany – patrí práci č. 9, študentke Katharine Márii Šebákovej z Gymnázia v Považskej Bystrici,

       Cena mesta Martin – patrí práci č. 15, študentke Veronike Horváthovej z Gymnázia Antona Bernoláka zo Senca,

       Cena  Bilingválneho gymnázia Milana Hodžu v Sučanoch sa pridelila práci s č. 25, študentke Miriam Mihályovej z Gymnázia Federica Garciu Lorcu v Bratislave,

       Cena Žilinského samosprávneho kraja patrí práci s č. 16, študentovi  Máriovi Válekovi z BGMH v Sučanoch.

       Všetkým zúčastneným autorom vyjadrujeme poďakovanie za aktívnu tvorivú účasť v súťaži a na základe viacerých odporúčaní porotcov vyjadrujeme želanie v tejto literárnej aktivite pokračovať aj v nasledujúcom ročníku, t.j. v roku 2021 s novým zadaním.

      • Červené stužky

      •     Už od roku 1991, kedy v New Yorku umelci vytvorili červenú stužku tak, ako ju poznáme, vyjadrujeme nosením ich výtvoru solidaritu k ľuďom s AIDS. Červená farba stužky je nielen spojená s krvou, ktorej bunky vírus HIV napáda, ale aj s láskou. A preto, ako znak spolupatričnosti, sme sa na BGMH aj tento rok zapojili do kampane a snažili sa tak rozšíriť povedomie o HIV a AIDS.
           Tento ročník kampane Červené stužky sa uskutočnil, aj keď možno trochu netradične, online. Žiaci mali možnosť zapojiť sa do rôznych súťaží, či už do výtvarnej, kde mali za úlohu vymyslieť logo kampane, alebo literárnej, kde „otvorili svoje literárne črevo“ na tému „My a vírusy 21. storočia“.
       Naša účasť v kampani sa však sa týmto neskončila, ale formou rôznych online prednášok či rozhovorov sme sa dozvedeli „kopec“ zaujímavých informácií.
           Kampaň vyvrcholila Svetovým dňom boja proti AIDS a to 1. decembra 2020. Aj napriek pandemickej situácii sme nezaháľali a my, učitelia oblečení do bielej a červenej – do bojových fariem proti AIDS –  sme sa zomkli a na našom školskom dvore vytvorili živú červeno-bielu stužku. Žiaci však nezostali pozadu a aj z domáceho prostredia podporili kampaň, taktiež oblečení do bielej a červenej, do farieb boja.
       Svetový deň sme úspešne zakončili online kvízom o HIV a AIDS.

            Všetkým zúčastneným veľmi ďakujem a verím, že aj keď sme červenú stužku nosili len krátko a zväčša z domu, v srdci ju máme stále.

       Kristína Lukašíková

      • Biela pastelka 2020

      • Aj tento rok sa naši žiaci zapojili do projektu Biela pastelka a podarilo sa im vyzbierať pre Úniu nevidiacich a slabozrakých Slovenska sumu 913,06€.

       Ďakujeme

      • Microsoft Teams

      • Milí GBASáci,

       keďže sa pre nás brány našej milovanej inštitúcie zavreli na dobu neurčitú, naše štúdia prechádzajú do dištančnej formy výučby. 

       Určite ste sa už stretli s pojmom Microsoft Teams. Jedinečná aplikácia, ktorá nám má v tomto nečase pomôcť.  Myslíme si ale, že nejeden z nás si už doma búchal hlavu o stenu, keď sa mu nedala nahrať domáca úloha alebo sa mu stala iná, veľmi podobná nepríjemnosť. Preto sme vám prišli na pomoc my, vaši verní prefekti. V časti Microsoft Teams sme vytvorili sedem infografík a pripojili aj sedem krátkych videí, v ktorých vám veľmi jednoducho a stručne ukážeme ako používať rôzne funkcie tejto aplikácie. 

       Preto neváhajte a bežte sa rýchlo Pozrieť!

      • Nové číslo školského časopisu KARIS

      • Naša školská redakcia si pre svojich čitateľov vzhľadom na momentálnu situáciu pripravila špeciálne vydanie časopisu KARIS v online podobe. Veríme, že ďalšie číslo si už budete môcť užiť v tradičnom formáte.

       KARIS.pdf

      • Gratulujeme

      • Dňa 18.9. sa naši žiaci zúčastnili slávnostného vyhodnotenia knižnej súťaže Absynt v Žiline,
       kde sa náš žiak III.C Timotej Oršula  umiestnil na 2. mieste v kategórii reportáž a na 1.mieste
       v kategórii rečníctvo.

       Gratulujeme!