Všetko najlepšie v novom roku 2019
úprimne želajú
všetkým návštevníkom našej webovej stránky,
žiakom, rodičom a priaznivcom školy
pedagogickí a nepedagogickí zamestnanci
Bilingválneho gymnázia Milana Hodžu v Sučanoch
Všetko najlepšie v novom roku 2019
úprimne želajú
všetkým návštevníkom našej webovej stránky,
žiakom, rodičom a priaznivcom školy
pedagogickí a nepedagogickí zamestnanci
Bilingválneho gymnázia Milana Hodžu v Sučanoch
Gratulujeme žiakovi 1.r. Hugovi Barthovi a ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy.
IJSO (International Junior Science Olympiad) je olympiáda mladých vedcov. Je to súťaž pozostávajúca z úloh z fyziky, chémie a biológie, ktorá je určená pre žiakov do 16 rokov. Unikátnosť súťaže spočíva v tom, že každý žiak musí preukázať vedomosti zo všetkých troch oblastí. Na túto súťaž sa môžu prihlásiť žiaci, ktorí dosiahnu úspechy v jednotlivých predmetových olympiádach a súťažiach z uvedených odborov. Následne na dvoch celoslovenských výberových kolách, ktoré sa konajú v máji a v septembri sú vybratí 6 najlepší žiaci zo Slovenska, ktorí našu krajinu reprezentujú na medzinárodnom kole.
15. ročník súťaže IJSO sa tento rok konal 2. až 12. 12. 2108 v Gaborone (Botswana) za účasti 43 krajín z celého sveta. Náš študent Hugo Bartha (1.C) bol jedným z 264 účastníkov a vybojoval pre Slovensko bronzovú medailu! Hugovi sa podarilo obhájiť pozíciu z minulého roka. Dokázal tak sebe aj iným, že aj keď to na konci augusta po úraze vyzeralo s Botswanou zúfalo, za svojim cieľom si treba ísť a netreba sa vzdať!
V prvý septembrový týždeň Hugo bojoval o postup aj napriek úrazu.
Deň pred Mikulášom sme absolvovali exkurziu do Krakowa. Doobedie bolo zamerané na historické udalosti 2. svetovej vojny. Navštívili sme Schindlerovu fabriku, kde sme sa obrazom i odborným výkladom dozvedeli o veľmi ťažkom živote v danom čase. Prehliadka bola psychicky náročná, ale poskytla nám zamyslenie sa nad tým, že dôležití sú ľudia a nie veci, na čo mnohí zabúdajú v predvianočnom zhone nákupov. Poobede sme sa presunuli na hrad Wawel, kde sme siahli do histórie ešte hlbšie – do obdobia kráľov. Podvečer sme si vychutnali vianočnú atmosféru centra mesta.
Študenti našej školy sa vo štvrtok 29. novembra 2019 zúčastnili na pracovnom dni v Európskom parlamente v Štrasburgu. Spoločne so študentami z celkovo 22 európskych krajín prediskutovali témy súvisiace s obnoviteľnými zdrojmi energie, bezpečnosťou a ľudskými právami, európskym kultúrnym dedičstvom, budúcnosťou Európy, integráciou migrantov a o zlepšení zamestnanosti mladých ľudí v Európe. Nádherným zavŕšením finálnej realizácie programu Euroscola 2018 boli prehliadky vianočne vyzdobených miest Štrasburg a Paríž, ale najmä celodenný pobyt v Disneylande.
Do dvanásteho ročníka celoslovenskej kampane Červené stužky, ktoré sú symbolom
boja proti AIDS a HIV, sa škola opäť rozhodla zapojiť viacerými aktivitami.
Kampaň rozbehlo športové podujatie – florbalový turnaj. Záujem súťažiť prejavilo
v neskorých poobedných hodinách až 38 žiakov, ktorí boli rozdelení do piatich tímov podľa
jednotlivých ročníkov. Súťažiť chceli aj žiaci, ktorí s florbalom doteraz nemali žiadne
skúsenosti. Veľkú bojovnosť prejavili najmä prváci, ktorí zvíťazili až v troch zo štyroch
zápasov v základnom kole.
V piatok 30. 11. sme si vyvrcholenie kampane pripomenuli pripínaním a nosením
červenej stužky. Žiaci sa tiež zapojili do vedomostného kvízu, prostredníctvom ktorého si
preverili znalosti o kampani a chorobe AIDS.
Všetkým zainteresovaným ďakujeme za aktívnu účasť a tešíme sa na ďalšiu
spoluprácu v budúcom školskom roku!
Štúdium na strednej škole je spojené aj s viacerými tradičnými spoločenskými udalosťami. Začiatkom novembra zvykneme vítať v cechu študentov našich prvákov na podujatí Imatrikulácie. Čas rýchlo letí a tak akoby lusknutím prstov sa žiaci ocitnú v 5tom ročníku, kde im na Stužkovej slávnosti želáme veľa úspechov pri maturitných skúškach a ako symbol šťastia odovzdávame zelenú stužku nádeje.
Prváci majú tento týždeň obohatený nielen o výchovu ducha, ale aj tela. Okrem pravidelnej TŠV absolvujú v tomto čase aj plavecký výcvik pod dohľadom skúsených inštruktorov na plavárni v Žiline.
Dňa 23.11. 2018 sa, podobne ako po minulé roky, v našej jedálni stretli žiaci okolitých základných škôl, aby si v súťaži Náboj Junior zmerali svoje sily v matematike a fyzike. Ich cieľom bolo vyriešiť čo najviac úloh počas dvoch hodín. Túto súťaž pre nich zorganizovali naši študenti – členovia Fyzikálneho krúžku.
Výhercovia:
1. miesto: Evanjelická SŠ-EZŠ, M.R.Štefánika 17, Martin, A
Matej Adam Bálint (8), Matúš Mišík (8), Ján Hanulík (8), Martin Klušák (8)
2. miesto: Gymnázium Jozefa Lettricha, J. Lettricha 2, Martin, A
Zuzana Bodová (9), Alžbeta Papajová (9), Natália Slivková (9), Klára Vyletelová (9)
3. miesto: Základná škola s MŠ, Hôrky 2, Hôrky, A
Stela Černáková (8), Denisa Chabadová (8), Kristína Knappová (8), Jana Žiaková (8)
Ďaľší účastníci:
Základná škola s MŠ, M. R. Štefánika 1, Vrútky
Základná škola, P. Mudroňa 3, Martin
Cirkevná ZŠ R. Zaymusa Romualda Zaymusa 3, Žilina
Základná škola s MŠ, M. R. Štefánika 432, Varín
Výhercom gratulujeme a všetkým tímom ďakujeme za účasť a dúfame, že sa stretneme aj budúci rok.
Oznam pre záujemcov:
Milí záujemcovia, elektronická registrácia na Deň otvorených dverí bola ukončená podľa plánu 18. 11. 2018. Ďakujeme všetkým za prejavený záujem navštíviť priestory našej školy a tešíme sa na stretnutie vo štvrtok 22.11.2018!
Vážení rodičia a milí uchádzači o štúdium na Bilingválnom gymnáziu Milana Hodžu!
Hovorí sa, že je lepšie „jedenkrát vidieť ako dvakrát počuť“. Aj to je dobrý dôvod pre návštevu BGMH 22. novembra 2018 (štvrtok). V tento deň sa dvere školy pre vás otvoria, aby ste mohli nazrieť do učební a ďalších priestorov nášho gymnázia.
V programe dňa otvorených dverí ponúkame:
„Otvorené hodiny“ budú trvať 30 minút. Na vyučovacej hodine budete môcť nielen sledovať vyučovací proces, ale sa aj aktívne zúčastniť a položiť otázky vyučujúcemu alebo žiakom. Medzi vyučovacími hodinami bude 10-minútová prestávka.
„Informačné popoludnie s riaditeľom školy“ je otvorené neformálne stretnutie návštevníkov
s riaditeľom BGMH a jeho hosťami – zástupcami zainteresovaných strán, ktorí budú prezentovať nielen proces prijímacieho konania ale aj všetko, čo je spojené s 5-ročným štúdiom a životom v BGMH formou neformálnych rozhovorov a odpoveďami na vaše otázky.
Stretnutie s riaditeľom sa uskutoční v Robotníckom dome v Sučanoch (adresa Námestie SNP 120, približne 10 minút pešo od budovy gymnázia do centra obce smerom na námestie). Pán riaditeľ rád odpovie na otázky už od 11:30 hod podľa záujmu. Pre návštevníkov bude pripravené malé občerstvenie (káva, čaj, minerálna voda, suché pečivo).
„Test“ je určený uchádzačom o štúdium na BGMH a cieľom je získať konkrétnu predstavu o forme a obsahu a vyskúšať si náročnosť testu z prijímacích skúšok 2018.
„Stretnutia so
Cieľom týchto stretnutí bude odpovedať na Vaše zvedavé otázky a podať Vám čo najviac informácií.
Stretnutia budú prebiehať v budove školy.
Prihlasovanie bolo ukončené 18. 11. 2018.
Ďakujeme, že ste si pozorne prečítali informácie a svojím zodpovedným prístupom pri vyplnení prihlasovacieho formulára nám pomôžete pripraviť DEŇ, z ktorého si odnesiete čo najviac informácií potrebných pre vaše rozhodnutie podať si vo februári 2019 prihlášku na štúdium práve na Bilingválne gymnázium Milana Hodžu v Sučanoch.
Tešíme sa na stretnutie
organizačný tím
Prihlasovací formulár
Milí záujemcovia, elektronická registrácia na Deň otvorených dverí bola ukončená podľa plánu 18. 11. 2018. Ďakujeme všetkým za prejavený záujem navštíviť priestory našej školy a tešíme sa na stretnutie!
Študenti sa učia ako podnikať. Už dve školenia manažmentu absolvovali naši študenti,zástupcovia študentskej spoločnosti, Lenka Panáková a Šimon Pekár v Banskej Bystrici, Alžbeta Belanská, Filip Chobor, Natália Denemarková a Zuzana Holubčíková v Košiciach. Školenia boli realizované praktickou a kreatívnou formou. Zamestnanci spoločnosti AT&T odovzdali študentom svoje skúsenosti z oblasti projektového a krízového riadenia, marketingu a financií. Nechýbali ani rady ako zvládať problémy v tíme. Príprava na reálne problémy v podnikateľskom prostredí prebehla metódou learning by doing, kde študenti riešili v tímoch problémy z rôznych oblastí, ktoré počas podnikania môžu nastať. Naša študentskej spoločnost JA Firma ,JAm - in jar, je pripravená a tak môže naplno rozbehnúť svoje podnikateľské aktivity nelen v priestoroch školy, ale aj pri rôznych spoločenských a vzdelávacích podujatiach.
Významný 17ty november sme oslávili v predstihu -už 9.11. Pripomenuli sme si dôležitosť protestov študentov v r. 1989 a udalosti spojené s Nežnou revolúciou. Toto obdobie už tradične spájame aj s privítaním našich prvákov do rodiny Gbasákov formou Imatrikulácií. Žiaci 1. a 3. r. pripravili pestrý kultúrny program za čo im ďakujeme a želáme im pohodové a úspešné štúdium na našej a teraz už aj ich škole.
Koncom októbra sme na našej škole privítali ma besede pána Mikuláša Dzurindu. Diskutovali sme o minulom, ale i súčasnom spoločenskom dianí, pripomenuli sme si úspechy a zároveň aj úskalia, ktoré sprevádzali vývoj Slovenska ako demokratickej krajiny. Žiaci sa mohli pýtať na fakty a názory na udalosti prislúchajúce danej dobe, v ktorej oni boli iba malými deťmi.
Je októbrové bratislavské ráno. Vyzujeme si topánky, obujeme špeciálne pantofle so senzormi, na ruky dostaneme velikánske rukavice, na hlavu slúchadlá a nechýbajú ani okuliare na virtuálnu realitu. Chvíľu čakáme, urobíme pár krôčkov a ocitneme sa v roku 1915.
Maličká izbička s posteľou, starožitným stolíkom, z okna pohľad na upršanú Prahu, dvoje dverí a zrkadlo, pri pohľade do ktorého vám stuhne krv v žilách. Desivú a bezútešnú atmosféru zosilňujú hlasy rodiny ozývajúce sa spoza dverí. Ocitli sme sa v koži Gregora Samsu.
Pri návšteve virtuálnej interaktívnej výstavy VRwandlung – Premena VR v Goethe Inštitúte nás zaujala aj prezentácia k životu a dielu Franza Kafku, pieseň inšpirovaná jeho dielom a nedali sme sa zahanbiť ani v kvíze.
Poobede sme ešte navštívili výstavu v Slovenskej národnej galérii v Bratislave pripravenú v rámci projektu Made in Czechoslovakia venovanému 100. výročiu vzniku Československej republiky o tvorbe dvoch klasikov českého a slovenského moderného umenia: Emila Fillu a Ľudovíta Fullu, ktorých výtvarné umenie nás doslova očarilo.
Dnes -vo štvrtok 25.10.2018 chodby našej školy osídlili rôzne príšerky a strašidlá.
Smiech je liek, to je známa pravda. Ale taký srdečný, úprimný a neutíchajúci sme zažili na predstavení Viliama Klimáčka: Socík, sladký socík. Už po poslednej návšteve tohto alternatívneho bratislavského divadla sme si povedali, že sa tam vrátime. Viliam Klimáček je nielen autorom, ale aj režisérom originálnej retrokomédie. Tento smiešno-smutný pohľad do našej nedávnej minulosti 80-tych rokov ponúka nielen zábavu, výborné herecké výkony, živú hudbu, bonus na záver, ale aj zamyslenie pre všetky vekové kategórie – teda aj pre tých, ktorí túto éru nezažili.
Jeseň nám priniesla úrodu nielen v anglickom jazyku, ale aj v jazyku ruskom, ktorý tvorí neoddeliteľnú súčasť vzdelávania. Jeho priaznivci vytvorili videjko s nahrávkou ruskej piesne a zúčastnili sa festivalu, z ktorého nám prišlo vrúcne poďakovanie. Gratulujeme a k poďakovaniu za reprezentáciu školy sa aj my pripájame.
Organizačný výbor a porota festivalu „ Ruská pieseň nad Dunajom“ 2018 ďakuje za účasť a výbornú reprezentáciu Patrícii Zúbekovej, Michalovi Kvaššayovi za kvalitnú prípravu v ruskom jazyku Mgr. Tatiane Stanovej
Deň študentov, ktorý bude až za pár dní -17.11 sa dá pripomenuť rôznymi spôsobmi. My mu už tradične vzdávame hold darovaním krvi. Ďakujeme všetkým, ktorí našli odvahu a prišli 22. 10. 2018 pri príležitosti blížiaceho sa Dňa študentov darovať krv. Všetkým 39 účastníkom patrí nielen veľká VĎAKA, ale aj uznanie za snahu pomôcť druhým. Vážime si to aj preto, lebo darúvate kúsok seba tým, ktorých vôbec nepoznáte, no predsa ste voči ich potrebám pre život vnímaví. Hranice ľudskosti sa nepreukazujú len peknými rečami, ale najmä dobrými skutkami. Vy ste ukázali, že ľudskosť je Vám blízka. Vážime si to a už teraz sa tešíme na ďalšiu dobročinnú akciu! VEĽKÁ VĎAKA!
Ďakujeme všetkým, ktorí našli odvahu a prišli 22. 10. 2018 pri príležitosti blížiaceho sa Dňa študentov darovať krv. Všetkým 39 účastníkom patrí nielen veľká VĎAKA, ale aj uznanie za snahu pomôcť druhým. Vážime si to aj preto, lebo darúvate kúsok seba tým, ktorých vôbec nepoznáte, no predsa ste voči ich potrebám pre život vnímaví. Hranice ľudskosti sa nepreukazujú len peknými rečami, ale najmä dobrými skutkami. Vy ste ukázali, že ľudskosť je Vám blízka. Vážime si to a už teraz sa tešíme na ďalšiu dobročinnú akciu! VEĽKÁ VĎAKA!
Dňa 9.10. 2018 sa žiaci 2. ročníka zúčastnili 3. cvičenia na ochranu života a zdravia. Žiaci pracovali v šiestich skupinkách. Učili sa poskytnúť prvú pomoc pri poruchách pohybovej sústavy, určovať svetové strany podľa prírodných javov v teréne a orientovať sa v teréne podľa mapy a buzoly, trénoali strieľbu zo vzduchovky, vyskúšali si naprogramovať lego stavebnicu. Na školskej lezeckej stene mali možnosť sa oboznámiť so základmi horolezectva, s lezením, so základným turistickým výstrojom a diskutovali o ochrane životného prostredia počas turistiky.
Powered by aSc EduPage