• Novinky

      • FINANČNÁ OLYMPIÁDA

      • Dvadsať najlepších riešiteľov - z toho 4 z našej školy-Juraj Bielik, Eduard Kofira, Gabriela Zemenčíková a Martin Kňaze (z celkového počtu 5000 žiakov), ktorí úspešne prešli prvými dvoma súťažnými kolami zabojovalo o atraktívne ceny pre seba a svoju školu. Žiakov čakal vo finálovom kole test zameraný na svet financií, objasnenie ekonomických pojmov či riešenie slovných úloh týkajúcich sa hospodárenia s peniazmi.

       S úlohami si najlepšie poradil a 1. miesto obsadil práve náš žiak Martin Kňaze, ktorý si vďaka zisku najväčšieho počtu bodov odniesol nový MacBook a svojej škole zároveň zabezpečil peňažnú výhru v hodnote 2 000 eur.  Ďakujeme a gratulujeme!

        

      • Vyrástol nám MÁJ

      • Dnes  sa záhradou našej školy niesli ľúbozvučný spev, hudba i tanec, ktoré krásne  dotvorili atmosféru  tradície stavania Mája. Ďakujeme  všetkým chlapcom a kolegom, ktorí pripravili tento  darček pre  dámsku časť osadenstva školy

      • Aplikovaná ekonómia

      • Opäť jedna výborná prezentácia školy, teraz v rámci predmetu Aplikovaná ekonómia.

       Rebeka Reiselová sa zúčastnila súťaže Mini Innovation Camp v Košiciach. Súťaže sa zúčastnilo 29 študentov programov JA Aplikovaná ekonómia, JA Podnikanie v cestovnom ruchu I a II. Súťaž Mini Innovation Camp predstavuje pre študentov intenzívnu skúsenosť, ktorá stimuluje ich kreatívne a inovačné schopnosti. Študenti pracovali na reálnej výzve v zmiešaných 4- členných tímoch. Ich úlohou bolo nájsť najlepšie riešenie na zadanú tému a prezentovať ho pred odbornou porotou. Rebeka obsadila so svojím tímom pekné 3. miesto .

       Blahoželáme aj  Miriame Sokolákovej za úspešné reprezentovanie školy v Ekonomickej olympiáde. Spomedzi viac ako 300 stredoškolákov z celého Slovenska, ktorí absolvovali krajské kolá, sa Miriam umiestnila na peknom 5.mieste a postupuje do celoslovenského finále, ktoré sa uskutoční 26.apríla 2018 v Bratislave

       Úspešnou riešiteľkou olympiády  je aj Dominika Cigániková, umiestnila sa na 11.mieste. Bohužiaľ postup do finále jej ušiel o jedno miesto.,

       Ďakujeme a gratulujeme!

        

      • AJ VY LAJKUJETE?

      • Do divadla GUnaGU v Bratislave sme sa už dávno chystali a 16. 4. to vyšlo!
       Najnovšia hra Viliama Klimáčka YOUTUBERI (ó božský internet) poskytla priestor na
       zábavu plnú absurdností, ale aj na vážne úvahy. Dokudráma, ako ju označil sám autor, šokuje,
       provokuje, je skrátka reakciou na nástup nových technológií. Štyria výborní herci dokázali
       svoje interpretačné umenie vo viacerých postavách, a tak znásobili zážitok z celého
       predstavenia.
       „Predstavenie sa nám páčilo, DÁVAME MU LAJK."

      • Úspechy bohato pribúdajú

      • Gratulujeme Zuzke Nikodemovej bronzovému miestu na celoštátnom kole v Olympiáde zo slovenského jazyka a literatúry. Sme  radi, že popri  anglickom jazyku nezabúdajú naši žiaci aj na ich materinskú reč. Ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy.

      • Olympiáda v ruskom jazyku

      • Dňa 15. 2. 2018 sa konalo krajské kolo olympiády v ruskom jazyku, kde sme dosiahli nasledovné úspechy: P. Zúbeková, IV.B, v kat. B2 - 3. miesto, F. Kužma, I.A, v kat. A2 - 2. miesto a M. Sušienka, III.C, v kat. B1 - 1. miesto, tým postúpil do celoslovenského kola, kde obsadil 3. miesto. K úspechom  srdečne  blahoželáme.

      • Hádzanárky na majstrovstvách žilinského kraja strieborné

      • Na majstrovstvách žilinského kraja sa naše žiačky umiestnili na druhom mieste, na majstrovstvá SR stredných škôl postúpilo družstvo gymnázia Štefánikova Bytča.

       BGMH Sučany: Katarína Dúcka, Zuzana Plešková, Silvia Krebesová, Kristína Stehlíková, Katarína Szemanová, Patrícia Patiová, Sarah Cpinová, Adela Mináriková, Barbora Dubná

      • Na majstrovstvá žilinského kraja stredných škôl aj VOLEJBALISTKY

      • Naše dievčatá dominovali v priebehu celého turnaja a po výhrach nad obchodnou akadémiou a gymnáziom V. P. Tótha, porazili vo finále domáce dievčatá z gymnázia J. Lettricha v Martine. Po turnaji na dievčatá čakalo regionálne kolo, v ktorom zvíťazili nad dievčatami z pedagogickej a sociálnej akadémie v Turčianskych Tepliciach a postúpili na majstrovstvá žilinského kraja, ktoré sa uskutočnia 19. 4. 2018 v Liptovskom Mikuláši.

       BGMH Sučany: Lavinia Tempestini, Patrícia Patiová, Michaela Vápeníková, Sára Fraňová, Monika Sereková, Janka Niepelová, Aneta Benedigová, Kristína Stehlíková 

      • Dejepisná súťaž gymnázií ČR a SR

      • Dňa 5.4 sa v Žiline v priestoroch gymnázia Varšavská cesta konalo krajské kolo dejepisnej súťaže gymnázií ČR a SR, ktorú už tradične  vyhlasuje Gymnázium Cheb. Našu školu zastupoval team v zložení: Viktória Chrenková, Viktor Chladnuch a Adelheid Pechová. Naši žiaci obhájili výborné 4. miesto. Srdečne blahoželáme k úspechu! 

      • Úspechy tanečného krúžku

      • Okresný úrad Žilina pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a  športu SR za účasti ministerky školstva Martiny Lubyovej pozval žiakov Bilingválneho gymnázia Milana Hodžu aj s umeleckou vedúcou Ing. Martinou Lojdovou a riaditeľom školy RNDr. Vasilom Dorovským na slávnostné podujatie spojené s odovzdávaním ocenení pedagogickým a odborným zamestnancom v územnej a zriaďovateľskej pôsobnosti Okresného úradu Žilina pri príležitosti Dňa učiteľov dňa 10.4.2018 ako súčasť programu s tanečným vystúpením Charleston do divadelnej sály Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne. Po vystúpení boli prítomní pozvaní na slávnostnú recepciu, kde sa uskutočnilo aj fotenie s pani ministerkou. Žiaci Michael Dobrota, Diana Janíčková, Miriama Sokoláková, Martin Bažlekov, Jakub Pánek, Sára Vdovičíková,Tomáš Buchel,Gabriela Chlebcová,  Katarína Pirháčová, Juraj Šuňal ukázali, že aj keď nie sme umeleckou školou, vieme ponúknuť pekný umelecký zážitok pre prítomných hostí, ktorí ocenili tanečné výkony nie len potleskom, ale aj úprimným slovom na recepcii.    

      • Deň učiteľov

      • Ďakujeme Žiackej školskej  rade a všetkým žiakom   za  darček ku Dňu učiteľov. Sviatok je  síce  až zajtra, ale už v predstihu  nám  žiaci  venovali  krásne  vystúpenia,  chutné  občerstvenie a krásny kvietok

        Ďakujeme aj  obci Sučany   za pozvanie na oslavu Dňa učiteľov v kultúrnom dome.

        Gratulujeme   Mgr.Tatiane  Stanovej  k získaniu plakety J.A.Komenského za aktívnu prácu s mládežou.

      • Prijímacie skúšky

      •  Ďakujeme  všetkým uchádzačom za účasť na  prijímacích   skúškach.

       Pokiaľ  žiaci  svedomito  riešili   zadania prijímacích skúšok, ich  rodičia si mohli  skrátiť čas čakania v Robotníckom dome, kde pri čajíku či kávičke  získali mnoho  informácií zo  života  školy, dozvedeli sa zaujímavosti  o  krúžkoch,  exkurziách a  iných aktivitách.

      • N-trophy8

      •  Gratulujeme Miriam Supekovej a Alexandre Dankovej, žiačkam našej školy  a zároveň aj  ďalšiemu členovi tímu- Samuelovi Amrichovi z Košíc k účasti vo finále česko-slovenskej medziodborovej súťaže N-trophy8 /odbory –fyzika, chémia,  logika, biológia/. Ôsmeho ročníka súťaže sa zúčastnilo  16  najlepších tímov. No-„ Kdo umí, ten umí“. :))

      • Veda v meste

      • Dňa 15.03.2018 sa skupina žiakov našej školy zúčastnila akcie Veda v meste organizovanej Žilinskou univerzitou. Okrem zaujímavých prednášok o internete vecí či robotike na fakulte riadenia a informatiky sme mali možnosť zažiť virtuálnu realitu alebo na chvíľu sa stať automobilovým pretekárom. Workshop bol organizovaný študentmi a profesormi, ktorí nám vychytávky zo sveta informatiky bližšie predstavovali. Hádam najzaujímavejším článkom akcie bol takzvaný NAO Robot, ktorý svojimi pohybmi a správaním pripomínal viac človeka ako robota. Účastníci si so sebou odniesli veľa nových vedomostí a zážitkov o moderrných technológiách. Vyskúšali sme  termokameru,  senzor pohybu rúk,  počítačové simulácie  a trenažéry, 3D okuliare, SpaceMouse a iné novinky  zo sveta IKT.

        

      • Erasmus+ projekt: Vote for Earth

      • V dňoch 7.-16. novembra 2017 sa 10 žiakov štvrtého ročníka, prevažne členovia školského environmentálneho klubu Bakelita, zúčastnilo projektu "Vote for Earth" pod záštitou programu EU, Erasmus+ v rumunskej obci Balan. Naši žiaci sa tu naučili rôznym novým vedomostiam, komunikačným schopnostiam a vytvorili si mnoho nových priateľstiev s ľuďmi z ostatných zúčastnených krajín, a to Maďarska, Českej republiky, Rumunska, Poľska a Macedónska. 

       Ako už názov projektu napovedá, celý pobyt bol zameraný na environmentálnu problematiku ako je recyklácia, šetrenie energií alebo upcyklácia (dávanie už použitým veciam nový účel). Počas 9 dní diskutovali o rôznych riešeniach problému globálneho otepľovania a snažili sa ich implementovať na ich domovské krajiny, ako aj na ich školy.

       Viac o projekte a jeho priebehu si môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=JuTB8azWrlU

      • Majstrovstvá žilinského kraja v basketbale SŠ - žiačky

      • Majstrovstvá žilinského kraja v basketbale SŠ – žiačky (ročník 1998-2003)

       7. 3. 2018, ŠH Ružomberok

       Zápasy:

       Bilingválne gymnázium M. Hodžu Sučany – Gymnázium Ľ. Štúra Turzovka                                   14:11

       Body: Szemanová 7, Psárska 6, Gallová 1

       Gymnázium Varšavská cesta Žilina – Gymnázium A. Bernoláka Námestovo                                  20:8

       Gymnázium Ľ. Štúra Turzovka – Gymnázium Š. Moyzesa Ružomberok                                         2:45

       Gymnázium A. Bernoláka Námestovo – Bilingválne gymnázium M. Hodžu Sučany                       11:16

       Body: Szemanová 6, Psárska 4, Griačová 4, Gallová 2

       Gymnázium Š. Moyzesa Ružomberok – Gymnázium Varšavská cesta Žilina                                  37:17

       Gymnázium Ľ. Štúra Turzovka – Gymnázium A. Bernoláka Námestovo                                          8:18

       Bilingválne gymnázium M. Hodžu Sučany – Gymnázium Š. Moyzesa Ružomberok                        6:17

       Body: Psárska 4, Gallová 2

       Gymnázium Varšavská cesta Žilina – Gymnázium Ľ. Štúra Turzovka                                              24:5

       Gymnázium A. Bernoláka Námestovo – Gymnázium Š. Moyzesa Ružomberok                             10:32

       Bilingválne gymnázium M. Hodžu Sučany – Gymnázium Varšavská cesta Žilina                            21:19

       Body: Szemanová 6, Psárska 6, Hudecová 4, Gallová 3, Griačová 2

       Poradie:

       1. Gymnázium Š. Moyzesa Ružomberok                                            8 bodov           131:35

       2. Bilingválne gymnázium M. Hodžu Sučany                                      7 bodov            57:58

       3. Gymnázium Varšavská cesta Žilina                                                6 bodov            80:71

       4. Gymnázium A. Bernoláka Námestovo                                            5 bodov            47:76

       5. Gymnázium Ľ. Štúra Turzovka                                                        4 body              26:101

       Na majstrovstvá Slovenskej republiky SŠ postúpilo družstvo Gymnázia Š. Moyzesa v Ružomberku.

       BGMH Sučany: Ľubomír Vinka, Vanesa Psárska, Adrienn Gallová, Aneta Griačová, Katarína Szemanová, Lavinia Tempestini, Michal Gombársky, Barbora Dubná, Lenka Pálešová, Veronika Hudecová, Sarah Cpinová.

      • Valentínska kvapka krvi 2018

      • Darovanie krvi je  jednou z najušľachtilejších a zároveň najjednoduchších   vecí na svete.  Na to, aby sme  pomohli druhým, nepotrebujeme ani sviatok Valentína, ani  MDŽ, ani hľadanie iných 1000 dôvodov. Stačí  odhodlanie a ochota. Preto aj dnes - už tradične v tomto  období,  k nám  prišli  pracovníci  Národnej  transfúznej služby so svojou  mobilnou odberovou jednotkou, aby  žiaci,  zamestnaci školy ale i predstavitelia obce mohli  darovať  to najcennejšie čo človek má.

       Ďakujeme všetkým 41 darcom, ale   i tým, ktorí  chceli, ale z  rôznych dôvodov nemohli  krv darovať.

       Ďakujeme organizátorom  tejto akcie a želáme  im  veľa energie  do   pripravovania nasledujúcich alebo podobných podujatí.

        

        

      • Gratulujeme

      • Lucii Halamovej za 2. miesto v krajskom kole  Oolympiády v  anglickom jazyku

       A sincere congratulations to our Y5 student - Lucka Halamová on placing second at the regional round of the English Olympiad.

       PaedDr. Katarína Stankovianska

       Head of English Department