• Dňa 17.9. 2021 sme sa zúčastnili slávnostného ceremoniálu 4. ročníka Ceny Absynt v Novej synagóge/Sphére Žilina.

Žiaci súťažili v troch kategóriách:

• rečníctvo – M. Válek,
              • recenzia – T. Janigová, A. Pavčová,
              • reportáž – A. Cimráková.

Získali sme 2. miesto v kategórii reportáž – A. Cimráková a čestné ocenenie v kategórii recenzia – A. Pavčová a T. Janigová.

Ďakujeme všetkým zapojeným v tomto ročníku Ceny Absynt, víťazom blahoželáme a ďakujem T. Oršulovi a M. Válekovi, ktorí v uplynulom školskom roku pomohli pri organizovaní.

• Potvrdzovanie tlačív

• Od 23. 08. 2021 v čase 10:00 - 13:30 sa budú potvrdzovať Vami prinesené tlačivá (Úrad práce sociálnych vecí a rodiny - rodinné prídavky, MHD, SAD, ŽSR) + naše tlačivo "Potvrdenie o návšteve školy" pre školský rok 2021/2022 (k daňovému bonusu pre rodiča, k brigáde žiaka, k bankovému účtu žiaka a pod.).

• Richard Michal Hraško z Gymnázia sv. Františka z Assisi v Žiline

Srdečne gratulujeme oceneným študentom, prajeme vám veľa ďalších úspechov a príjemne strávené letné prázdniny.  Ceny budú slávnostne odovzdané v priebehu septembra s ohľadom na pandemickú situáciu.

• Náš žiak 2. ročníka, Juraj Pastierik, získal v krajskom kole Fyzikálnej olympiády 1. miesto.

Srdečne blahoželáme. Len tak ďalej!

• Náš žiak, Hugo Bartha, 3. ročník, získal v krajskom kole Matematickej olympiády 2. miesto.

Srdečne mu blahoželáme k úspechu a tešíme sa s ním :)

• Naša žiačka, Martina Samcová, 3. ročník, získala v celoštátnom kole Olympiády vo francúzskom jazyku 2. miesto.

Srdečne jej blahoželáme k úspechu a tešíme sa s ňou :)

• Naši žiaci nezaháľali ani počas dištančného vyučovania a s vedeckým nadšením sa vrhli do veľmi zaujímavých súťaží a projektov.

3-členný tím druhákov v zložení Nina Mokrišová, Nina Mičianiková a Samuel Michlík za zúčastnil 5. ročníka stredoškolskej súťaže BARS 2021, ktorú organizuje Slovenská akadémia vied v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a Veľvyslanectvom RF v Bratislave.

Vypracovali obsiahlu prácu, potrápili sa s náročnými otázkami a dostali pochvalu a gratulácia priamo od Mgr. Petra Vršanského, PhD. zo SAV. Keďže súťaž bola zameraná predovšetkým na končiace ročníky, nedosiahli dostatočný počet bodov, a preto nepostúpili do finále.

Ďalší 5-členný tím druhákov v zložení Marína Rembovská, Lucia Trnovská, Juraj Pastierik, Michal Pecha a Marek Schaller sa zúčastnil súťaže pre žiakov a učiteľov stredných škôl MISIA MARS. Súťaž organizujú Slovenské elektrárne v spolupráci so SOSA – Slovak Organisation for Space Activities, časopis Quark, AMAVET – Asociácia pre mládež, vedu a techniku a CVTI SR.

Do súťaže prihlásili svoj premyslený experiment s názvom Marťanská sinica Sopopina Spirulina a umiestnili sa v prvej desiatke. Odmenou im bola konzultácia s medzinárodne uznávanou vedkyňou, členkou hodnotiacej poroty Misia Mars, Michaelou Brchnelovou MSc, ktorá sa s nimi podelila o svoje skúsenosti a poskytla im cenné rady v ich budúcej vedeckej činnosti.

Žiakom gratulujeme, sme na nich hrdí a prajeme veľa elánu, nápadov a energie do ďalších súťaží.

• Blahoželáme

• Blahoželáme Kataríne Janšovej, ktorá vo vlastnej literárnej tvorbe v súťaži Kováčova Bystrica získala 2. miesto.

• Bake it off challenge

• Naša výzva Bake it off challenge sa pomaly blíži ku koncu. Predchádzajúce týždne patrili témam: Vegánsky/vegetariánsky týždeň a garden párty. Dúfame, že ste si prípravu jedál užili a už teraz sa tešíme na spracovanie poslednej témy: moje obľúbené jedlo

Tešíme sa na Vaše výtvory.

ŽŠR Gbas

• Predchádzajúce týždne našej Bake it off challenge patrili témam: Tajomstvo Orientu a Chuť a vôňa Francúzska. Fotky Vašich jedál nás opäť príjemne potešili a inšpirovali.

Ďakujeme za prejavený záujem a už teraz sa tešíme na ďalšie fotografie Vašich pokrmov v nasledujúcich týždňoch.

Žiacka školská rada BGMH

• A je to tu! Máme na škole majstrov sveta!

• Slovenský národný tím, ktorého členmi boli aj naši žiaci - Ema Križanová, Natália Michalcová, Soňa Koniarová, Martin Janco, Mário Valek a Timotej Oršula, zvíťazil na majstrovstvách sveta v esejistickej debate.

Srdečne blahoželáme!

• V posledných týždňoch sa uskutočnila Biologická olympiáda. Po úspešnom školskom kole štyri naše dievčatá postúpili do krajského kola. Alexandra Dronzeková sa na kraji umiestnila na skvelom 6. mieste v kategórii A a Sofia Anna Cíbiková obsadila 4. miesto v tej istej kategórii a postúpila do celoštátneho kola. V kategórii B Kristína Sleziaková skončila na 2. mieste a Natália Michalcová na 1. mieste a obe postúpili do celoštátneho kola. Na celoštátnom kole boli dievčatá úspešné a skončili na skvelých miestach.
              Dievčatám gratulujeme a veríme v ďalšie výborné výsledky.

• Tento víkend sa uskutočnilo celoslovenské finále súťaže High School Business Challenge, v ktorom si tímy zmerali sily pri riešení prípadových štúdií zo sveta biznisu. Nechýbal na ňom ani náš tím GBAS Flexers C. B. zložený zo žiakov piateho ročníka Samuela Mihalčíka, Filipa Chobora, Antona Krileka, Gabriela Bergera, Šimona Pekara a Andreja Mokriša, ktorý sa nakoniec umiestnil na prvom mieste. Chalani si tak vybojovali postup na medzinárodné finále, ktoré sa uskutoční v júli vo Varšave a stretnú sa v ňom najlepšie tímy z krajín V4.