Menu

Navigácia

 • Hurá, LETO

  "Ľudia čakajú celý týždeň na  piatok, celý rok na leto a celý život na šťastie.Lenže šťastie nepríde, nikto vám ho  nedá a nič vám ho neprinesie. Šťastie je umenie, ktoré si musíte osvojiť. A možete začať tým, že prestanete na čokoľvek  čakať a začnete sa  cítiť  šťastný tu a teraz."

  Želáme všetkým priaznivcom  školy a návštevníkom  našej stránky  príjemné osvojovanie si umenia šťastia.

 • Vysvedčenia a pochvaly sú rozdané

  Želáme  všetkým krásne leto a veľa oddychu

 • Garden Party 2018- krásna tradičná akcia pre všetkých priateľov školy

 • Ústna maturita - 4.ročník

  Tak je to tu - dnes  sa zazelenali  stoly v našich triedach a žiaci  po slávnostnom  otvorení maturitných skúšok prezentujú  svoje vedomosti nadobudnuté počas  štyroch rokov štúdia  z predmetov slovenský jazyk a literatúra a  anglický jazyk a literatúra pred maturitnými komisiami.  

  Želáme maturantom veľa šťastia a  pohodu pri odpovediach.

  Gratulujeme maturantom  k úspešnému  absolvovaniu maturitných skúšok zo SJL a AJL.

 • Aplikovaná ekonómia -projekt Ja Slovensko

  Opäť v rámci programu JA Slovensko sa naša študentka Rebeka Reiselová mohla 31. mája 2018zúčastniť workshop-u  Dni kariéry - CAREER DAY v AT&T.

  Zamestnanci spoločnosti AT&T sa  venovali stredoškolákom a pomáhali im nájsť tú správnu cestu k úspešnej kariére

  Dňa 20.júna 2018 päť našich študentiek vďaka programu JA Slovensko - Aplikovaná ekonómia, tieňovalo pracovný deň zamestnancov IBM 

  Priamo zo stoličky manažéra tak zažili biznis deň v praxi.  Ako môžete vidieť, bol to veľmi zaujímavý deň a naplnil očakávanie našich študentiek.  Dúfam, že informácie, ktoré získali, im pomôžu pri ich ďalšom rozvoji.

 • Vyhlásenie víťazov celoslovenskej súťaže Hodžova esej

  Vyhodnotenie 14. ročníka literárnej súťaže Hodžova esej 2018

  1.miesto          Aneta Uherčíková    (Bilingválne gymnázium Milana Hodžu, Sučany)

                          Veronika Paulovičová (Gymnázium bilingválne, Žilina)

  3.miesto          Karolína Kollárová  (Gymnázium, Bratislava)

  cena starostu obce Sučany   - Dagmar Budd (Gymnázium V. B. Nedožerského, Prievidza)

  cena riaditeľa Ústavu politických vied SAV v Bratislave-Lukáš Melicher (Gymnázium, Turzovka)

  cena mesta Martin - Tomáš Košárek (Bilingválne gymnázium Milana Hodžu, Sučany)

   

  Všetkým oceneným gratulujeme.

 • Prvá premiéra

  Po roku fungovania nášho dramatického krúžku sme 13. 06. 2018 zažili prvú spoločnú premiéru. Po tom, ako sme sa naučili základy hereckého prejavu, scénického pohybu a tanca, začali sme pracovať na diele, ktorým by sme sa predviedli verejnosti. Hra Astát je výsledkom ročného spoločného vymýšľania, písania, nacvičovania, skorého vstávania na nulté a dlhých poobedných nácvikoch v škole, režisérskeho kričania, stresu a únavy. Ale v konečnom dôsledku nám to všetkým stálo za to. Napriek očakávaným, ale aj tak nepríjemným technickým komplikáciam, vystúpenie pred početným publikom dopadlo úspešne, herci si mohli vychutnať standing ovation, diváci zas pripravenú recepciu. Ďakujeme všetkým, ktorí nás prišli podporiť a tešíme sa na Vás na ďalších podobných akciach. A ak ste premiéru Astátu náhodou zmeškali, tak neváhajte prísť na reprízu, ktorá je plánovaná na jeseň.  

 • Dni Milana Hodžu sú za chvíľku tu opäť

 • Fyzika v Tricklandii

  Nadšenci fyzikálnej a fyzickej aktivity sa rozhodli koniec školského roka osláviť výletom. Išli objavovať krásy Slovenska. Ich kondičku preverili Hrebienok a Štrbské pleso a ich oči pobláznili optické klamy v Tricklandii. Aj napriek nepriazni počasia si odniesli skvelé zážitky a originálne fotky, ktoré im môžu všetci závidieť.

 • Frisbee

  V piatok 8.6.2018 sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v Ultimate Frisbee pre stredné školy kde náš tím obsadil výborne 5 miesto.

 • Gratulujeme

 • Debatný klub

  Debatný klub Sučany ukončil jednu z najúspešnejších sezón svojej existencie víťazstvom Slovenskej Debatnej Ligy. Po 6. rokoch pohár do školy priniesol tím v zložení (Martin Repka, Andrej  Rybár a Sabína Kvasnicová) V základných turnajoch sa klubu darilo v stredoslovenskom aj západoslovenskom regiónone.

  V súťaži tímov sme pozbierali 4-krát 1. miesto, 6-krát 2. miesto a 3-krát 3. miesto a v top 10 rečníkov sme boli 41-krát.

  Gratulujeme a ďakujeme za  skvelú reprezentáciu školy.

 • Absolventi 2017/18

  ...včera ešte naši žiaci, dnes už absolventi...   Gratulujeme k úspešnému ukončeniu štúdia a želáme  zdarné  pokračovanie na VŠ alebo v  pracovnom a  osobnom   živote. Jedna etapa sa končí, ďalsia začína,.. aj tak vždy budete NAŠI.

 • Návšteva v prezidentskom paláci

  Miška Knošková, žiačka 4tého ročníka, bola v rámci finálovej delegácie Olympiády ľudských práv dňa 10.05. 2018 oficiálne prijatá u pána prezidenta Andreja Kisku.Vieme, že za jej úspechom sa skrýva množstvo dobrovoľníckej  práce,  projektov a kretívnej práce. Želáme jej  veľa  elánu, pozitívneho myslenia i ďalších úspechov. Gratulujeme!!!

 • Ústna maturitná skúška v plnom prúde

  V pondelok začala    ústna časť maturitnej  skúšky. Je to záverečná  bodka  po  niekoľkých kolách, ktoré  začali už vo štvrtom  ročníku externými skúškami z  anglického a  slovenského jazyka, potom  internými  písomnými mat. skúškami, na konci ústnymi  skúškami.  Maratón pokračoval aj v piatom  ročníku pri  volitelných predmetoch. Všetkým maturantom želáme veľa šťastia pri výbere otázok a  dobrý pocit   z  predvedenia svojich  vedomostí.   GOOD LUCK !

 • Piataci sa lúčia pred odchodom na študijné voľno

  Želáme im  veľa šťastia pri maturitných odpovediach a v ďaľšom osobnom i odbornom živote.

 • Hodžovo fórum 

  V dňoch 9.5. - 10.5.2108 sa na pôde našej školy uskutočnil 4. ročník celoslovenskej debatnej suťaže Hodžovo fórum pri príležitosti Dní Milana Hodžu, ktoré sa konajú každoročne na konci júna. Téza tohto turnaja je vždy spätá s témou Hodžovej eseje – literárnej súťaže: 

  „Absolventi slovenských vysokých škôl by mali byť prednostne zamestnávaní v slovenskej štátnej správe”. 

  Svoje pozície obhajovali tímy z Martina (1 tím), Sučian (3tímy), Žiliny (3 tímy), Popradu (2 tímy) a Košíc (3 tímy). Víťazom tohto ročníka Hodžovho fóra sa stal tím z Gymnázia Varšavská v Žiline v zložení Barbora Horehájová, Nina Mališová a Marián Modranský. Najlepší tím domáceho klubu v zložení Dário Mikuš, Filip Kužma a Jakub Dobeš sa umiestnil na 2. mieste a broznovú priečku obsadil tím z Gymnázia Jozefa Lettricha v Matrine, v zložení Aneta Migátová, Roland Nepela a Martin Štípala.

  Najlepšími tromi rečníkmi sa stali Lucia Elečková z Gymnázia Poštová v Košiciach, Aneta Migátová z Gymnázia Jozefa Lettricha v Martine a Marián Modranský z víťazného tímu. 

 • Hodžafest 2018

  ... rada na lístky a radosť z účasti na podujatí

 • Gratulujeme

 • Časopis Karis opäť zabodoval!

  Aj tento rok sa náš časopis KARIS môže pýšiť ďalším úspechom! V dňoch 20.-21.4. sme sa vo Zvolene zúčastnili celoslovenskej súťaže školských časopisov- Štúrovho pera 2018. Čakalo nás plno zaujímavých workshopov a prednášok z oblasti žurnalistiky, vrátane návštevy prezidenta Andreja Kisku. Ako čerešnička na torte bol pre nás prichystaný veľký úspech v podobe Ceny televízie Markíza 3. stupňa! S veľkou motiváciou a povzbudením sa tak budeme aj naďalej snažiť prejaviť naše žurnalistické cítenie a využiť nadobudnuté skúsenosti aj v budúcom roku. 

  Váš KARIS

strana:

Novinky

Kontakt

 • Bilingválne gymnázium Milana Hodžu
  Komenského 215 Sučany
 • +421 43 4 293 474

  RNDr. Vasil Dorovský
  riaditeľ školy
  0910 945 956

  RNDr. Ľubica Bošanská
  zástupkyňa
  0911 348 411

  Ing. Martina Lojdová
  zastupkyňa pre TEČ
  0911 348 415


  sekretariát riaditeľa školy
  0911 348 424Fotogaléria