Udalosti v šk.r. 2016-17

Navigácia

 • Školský rok je za nami

  A je to tu - zas máme  prázdniny. Je čas  bilancovať i zaslúžene oddychovať.   Štúdium na hodinách a  následné umiestnenia žiakov na  popredých miestach  v súťažiach takmer v každom predmete dokazujú, že žiaci vedia byť cieľavedomí,  snaživí, majú svoje záujmy pri ktorých   sa obohacujú o nové vedomosti a rozvíjajú svoju osobnosť.  Odborná podpora učiteľov a  usmerňovanie  prinášajú skvelé výsledky.  

  Želáme našim  žiakom, učiteľom, vedeniu, nepedagogickým pracovníkom, rodičom, priateľom i priaznivcom školy krásne leto plné oddychu a dovidenia koncom augusta a v septembri.

    

 • Garden Party -2017

  Ďakujeme  všetkým, ktorí prišli na našu záhradnú slávnosť a   prispeli svojou  dobrou náladou k skvelej atmosfére.

    

    

  viac foto  vo fotoalbbume Záhradná slávnosť

 • 2. ROČNÍK CESTNÉHO BEHU PRI PRÍLEŽITOSTI DNÍ MILANA HODŽU

   Oslavovať sa dá rôznymi spôsobmi, napríklad aj športom- tak ako  pri Behu MIlana Hodžu. Gratulujeme všetkým účastníkom, že v sebe objavili  športového ducha a užili si radosť z pohybu.

    

 • Ako postaviť úspešnú školu

  Úspešná škola je ako vývar: Asi nebude chutiť, ak tam nedáte soľ, alebo ak jej dáte priveľa...

  Celý rozhovor  s  riaditeľom  našej školy - pánom  Vasilom Dorovským pre  spoločnosť Eductech, - neziskovú organizáciu, ktorá sa zameriava na vzdelávanie, výchovu a tvorbu hodnôt si môžete  prečíťa po kliknutí na nasledujúci link: http://www.eductech.sk/novinky/gbas/

 • GBASáci výletujú

  Koniec školského roka sa na všetkých školách už tradične nesie v duchu rôznych výletov. Ani naši druháci sa nedali zahanbiť a vybrali sa na turistickú prechádzku do Vlkolínca, kde poobdivovali malebné dreveničky. Z Vlkolínca prešli popri minizoo svižným krokom do Hrabova, kde si úspešne otestovali svoje schopnosti a odvahu      v lanovom parku Tarzánia. Bolo im super a už sa tešia na ďalší výlet o rok v júni.

      

 • Projekt Create & Control má za sebou prvý rok fungovania

  V stredu, 28. 6. bol na pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave slávnostne zavŕšený prvý rok fungovania projektu Create & Control, ktorý založili a vedú dve naše  študentky, Michaela Knošková a Adriána Repáňová. Stredoškoláci v ňom vedú vlastnú fiktívnu krajinu a riešia zadané úlohy, počas celého roka sa taktiež zúčastňujú Žilinských summitov, kde riešia dané problémy a učia sa riadeniu vlastného štátu. Projekt vedie mladých ľudí k tomu, aby získali praktické skúsenosti s fungovaním štátu a jeho inštitúcií a naučili sa komunikovať o verejných veciach. Nad projektom prevzal záštitu slovenský europoslanec Ivan Štefanec (KDH,EĽS), ktorý úspešným tímom odovzdal vecné ceny a víťazov pozval na návštevu sídla Európskeho parlamentu v Štrasburgu.  Do prvého ročníka projektu Create & Control sa zapojilo celkovo 85 študentov z celého Slovenska, ktorí vytvorili 10 krajín. Zvíťazila vláda fiktívnej krajiny Asfar s číslom 8 z Bilingválneho gymnázia Milana Hodžu v Sučanoch.

  Gratulujeme !

   

 • Viedeň

  Tento rok nám  Viedeň otvorila aj svoju  letnú náruč a umožnila nám obdivovať krásy jej zámkov, fontán, rozkvitnutých záhrad. V rámci exkurzie nám dopriala aj    pohľad  na kvalitné umenie  a technické výdobytky doby.

   

      

 • Ústna maturitná skúška žiakov 4-tého ročníka

   Prázdniny si treba zaslúžiť -  napríklad skvelou  odpoveďou  pri maturitnej skúške  zo slovenského a anglického jazyka.

  Všetkým maturantom prajeme  veľa šťastia.

 • Dni Milana Hodžu - výstup na Malý Kriváň 

  Dňa 23.6. 2017 sa uskutočnil alternatívny výchovno-vzdelávací program spojený s výstupom na malofatranský Malý Kriváň  organizovaný obcou Sučany pri príležitosti dní Milana Hodžu.

   

 • Najlepší žiaci v Žilinskej župe

  Gratulujeme Katke  Kandríkovej a Jurajovi Michalecovi

    

 • VYHODNOTENIE SÚŤAŽE HODŽOVA ESEJ 2017

  22. 6. 2017

  Vyhodnotenie 13. ročníka literárnej súťaže Hodžova esej 2017

   

  1.miesto          Lucia Magáthová      (Bilingválne gymnázium Milana Hodžu, Sučany)

  2.miesto          Ema Šlesarová         (Stredná zdravotnícka škola, Trnava)

  3.miesto          Klára Deketová         (Bilingválne gymnázium Milana Hodžu, Sučany)

   

  Cena starostu obce Sučany  

  Nora Mlynáriková (Bilingválne gymnázium Milana Hodžu, Sučany)

  Cena riaditeľa Ústavu politických vied SAV v Bratislave          

  Jakub Mazúr   (Gymnázium V. B. Nedožerského, Prievidza)

  Cena mesta Martin

  Aneta Uherčíková (Bilingválne gymnázium Milana Hodžu, Sučany)

    

 • Pomáhame druhým

   

  Študenti BGMH Sučany- členovia krúžku na BGMH s názvom Pomáhame druhý vyzbierali pre Unicef  sumu 555,15€ v priestoroch BGMH Sučany a v meste Martin a Sučany. Počas tejto zbierky boli 2 koordinátorky: Michaela Knošková a Adriána Repáňová a 15 dobrovoľníkov: Adela Dujsíková, Monika Sereková, Michal Pati, Linda Lomenčíková, Anna Žaloudeková, Ida Ďurčová, Miloš Mičík, Katarína Karáseková, Terézia Jakubíková, Alexandra Danková, Daniela Malatincová, Simona Priebojová, Aneta Griačová, Kvetoslava Družkovská, Simona Kovaľová a Terézia Kakošová.

  Všetkým menovaným ako aj darcom finančného príspevku ĎAKUJEME.

 • Phyton days

  Začiatok júna nám spestrila dvojdňová  konferencia Phyton days zameraná na  programovanie v jazyku  Phyton. V úvodnej časti boli  prednášky, na ktorých vystúpili:

  • Ing. Samuel Hopko, Cloud Specialist, spoločnosť Davinci, Žilina
  • Ing. Ján Kalmár, programátor, spoločnosť Nokia, Bratislava
  • Ondrej Sika, programátor a vývojár, spoločnosť  Slush Pool, Praha 

  Potom nasledovali workshopy, na ktorých žiaci pracovali v programovacom prostredí a zaoberali sa zadaniamiv závislosti od ich prihlásenia sa na daný workshop. Podujatie bolo veľmi zaujímavé a pre žiakov veľmi prínosné. Je skvelé zúčastňovať sa na podobných podujatiach čo najviac, nakoľko žiaci vidia a zažijú priamo prepojenie teórie s praxou. Akciu zorganizovali učitelia z martinských škôl-SPŠ a Gymnázium VPT, za čo im veľmi pekne ďakujeme.

   

 • Sučianska debatná akadémia

  Tretí ročník Sučianskej debatnej akadémie sa niesol v znamení zlepšovania trénerských a debatných zručností naprieč celým Slovenskom. V CVČ Kamarát v Martine sa 7.-8. júna 2017 stretlo vyše tridsať debatných nadšencov z deviatich slovenských klubov. Šesť debatných seminárov a príjemná atmosféra prispeli k tomu, aby každý z účastníkov vydal zo seba v ďalšej debatnej sezóne maximum.

 • Tretí Žilinský summit: študenti i našej školy sa učia riadiť štát v rámci projektu Create & Control

  Vo štvrtok, 25.5.17,  sa študenti i našej školy, Martin Sušienka a Miriam Sokoláková, v rámci Tretieho Žilinského summitu popasovali s tretím medzinárodným problémom, rasovou diskrimináciou a hľadali nové spôsoby ako toto vyriešiť. Za ich dnešný výkon im patrí veľký obdiv, len študenti stredných škôl si vyskúšali aké je to jednať formou formálnych aj neformálnych rokovaní a presadzovať si svoj názor i keď stoja všetci proti vám. Zastávali názory svojich fiktívnych štátov ako vládcovia týchto krajín a na ich tvárach bolo skutočne vidno, že si to užívajú.

  Ďakujeme všetkým, účastníkom, ktorí sa naozaj veľmi snažili a spravili naozaj skvelú prácu, všetkým porotcom, ktorí vyhodnocovali ich riešenia problémom a samozrejme i podpore projektu, pánovi europoslancovi Ivanovi Štefancovi.

  Všetkým zúčastnením patrí jedno veľké ďakujeme, nakoľko sú práve tí, ktorí robia tento projekt , organizovaný taktiež našimi študentami: Michalou Knoškovou a Adriánou Repáňovou, tak skvelým :)

    

  Viac o projekte: https://dennikn.sk/766084/stredoskolacky-videli-ze-by-mladi-volili-kotlebu-a-kollara-tak-vymysleli-sutaz-o-tom-ako-funguje-stat/

 • Výnimočný čas pre piatakov

   

  Gratulujeme všetkým maturantom  k úspešnému  zloženiu maturitnej skúšky  a želáme veľa úspechov pri  ich vysokoškolskom štúdiu i v  osobnom živote.

                                                                   zamestnanci a žiaci školy

   

 • Slovenský experiment v CERN-e

  Dňa 10. mája 2017 sa v klube uskutočnila prednáška vedúceho Oddelenia jadrovej fyziky Fyzikálneho ústavu SAV Mgr. Martina Venharta, PhD.

   

  Témou bol prvý slovenský experiment v CERN-e. Čo viac sme sa ešte dozvedeli? Okrem  iného aj to, aká je súvislosť medzi jadrovou fyzikou a  viedenským valčíkom a prečo sa uchádzačom o vedecké posty v CERN-e odporúča pravidelne cvičiť vo fitness centrách. Príjemné fyzikálne doobedie pre spolužiakov pripravili členovia fyzikálneho krúžku.

 • 1miesto: krajské kolo Fyzikálnej olympiády

  Gratulujeme!!!

  Usilovná práca sa vyplatila! Gratulujeme žiačke 2. ročníka, Kristíne Grolmusovej, k 1.miestu v krajskom kole 58.ročníka Fyzikálnej olympiády v kategórii D.

    

   

 • Hodžovo fórum-debatný turnaj

  Síce nás Hodžova esej ešte len čaká, no debatéri si už v predstihu stihli zmerať sily v debatnom turnaji Hodžovo fórum. Už 3. rok nás teší účasť nie len sučianskych tímov, ale aj debatérov z iných miest ako napríklad Martin či Žilina. Vo finále proti sebe bojovali sučianske tímy, ale ani to neodradilo našich kamarátov z iných škôl, aby ich prišli podporiť. Príjemné dve poobedia uzatvorila výhra tímu Sučany 2 v zložení Šimon Pekár, Filip Chobor a Jakub Abrahám. Ďakujeme všetkým zúčastneným tímom a rozhodcom a už teraz sa tešíme na ďalší ročník. 

   

 • Projekt Create & Control - Oceňovanie Generácia 3.0

   

    

  Študentky našej školy a zároveň predstaviteľky občianskeho združenia Pomáhame druhým, Michaela Knošková a Adriána Repáňová, sa dňa 03.05. 2017 zúčastnili oceňovania Generácia 3.0 organizovaného Nadáciou Pontis. Ich projekt Create & Control sa dostal do finálovej 15tky najlepších vzdelávacích projektov na Slovensku, kde boli odprezentované práve tie, ktoré sa snažia zlepšiť situáciu v našej krajine a pomáhajú zakryť nedostatky nášho vzdelávacieho systému. Medzi účastníkmi boli napríklad projekty:  Bilingválne gymnázium C.S. Lewis, Slovenská debatná asociácia, AMAVET, Aj ty v IT, ChemPlay a iní.

  Taktiež bol o dievčatách a tomto projekte napísaný článok do časopisu Forbes: http://www.forbes.sk/zmena-vo-vzdelavani-sa-uz-deje/

strana:

Novinky

Kontakt

 • Bilingválne gymnázium Milana Hodžu
  Komenského 215 Sučany
 • +421 43 4 293 474

  RNDr. Vasil Dorovský
  riaditeľ školy
  0910 945 956

  RNDr. Ľubica Bošanská
  zástupkyňa
  0911 348 411

  Ing. Martina Lojdová
  zastupkyňa pre TEČ
  0911 348 415


  sekretariát riaditeľa školy
  0911 348 424Fotogaléria