Menu

Navigácia

 • Vyhlásenie súťaže Hodžova esej

 • Pozvánka -Hodžova esej 2018

   

  Pozývame Vás na slávnostné vyhodnotenie 14. ročníka celoslovenskej literárnej súťaže Hodžova esej 2018, ktoré sa uskutoční dňa 21. 6. o 10.30 hod. v Robotníckom dome v Sučanoch.

 • Garden Party 2018- pozývame Vás

 • Prihlásenie na Garden Party pre absolventov

 • Dni Milana Hodžu sú za chvíľku tu opäť

 • Fyzika v Tricklandii

  Nadšenci fyzikálnej a fyzickej aktivity sa rozhodli koniec školského roka osláviť výletom. Išli objavovať krásy Slovenska. Ich kondičku preverili Hrebienok a Štrbské pleso a ich oči pobláznili optické klamy v Tricklandii. Aj napriek nepriazni počasia si odniesli skvelé zážitky a originálne fotky, ktoré im môžu všetci závidieť.

 • Frisbee

  V piatok 8.6.2018 sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v Ultimate Frisbee pre stredné školy kde náš tím obsadil výborne 5 miesto.

 • Gratulujeme

 • Debatný klub

  Debatný klub Sučany ukončil jednu z najúspešnejších sezón svojej existencie víťazstvom Slovenskej Debatnej Ligy. Po 6. rokoch pohár do školy priniesol tím v zložení (Martin Repka, Andrej  Rybár a Sabína Kvasnicová) V základných turnajoch sa klubu darilo v stredoslovenskom aj západoslovenskom regiónone.

  V súťaži tímov sme pozbierali 4-krát 1. miesto, 6-krát 2. miesto a 3-krát 3. miesto a v top 10 rečníkov sme boli 41-krát.

  Gratulujeme a ďakujeme za  skvelú reprezentáciu školy.

 • Absolventi 2017/18

  ...včera ešte naši žiaci, dnes už absolventi...   Gratulujeme k úspešnému ukončeniu štúdia a želáme  zdarné  pokračovanie na VŠ alebo v  pracovnom a  osobnom   živote. Jedna etapa sa končí, ďalsia začína,.. aj tak vždy budete NAŠI.

 • Návšteva v prezidentskom paláci

  Miška Knošková, žiačka 4tého ročníka, bola v rámci finálovej delegácie Olympiády ľudských práv dňa 10.05. 2018 oficiálne prijatá u pána prezidenta Andreja Kisku.Vieme, že za jej úspechom sa skrýva množstvo dobrovoľníckej  práce,  projektov a kretívnej práce. Želáme jej  veľa  elánu, pozitívneho myslenia i ďalších úspechov. Gratulujeme!!!

 • Ústna maturitná skúška v plnom prúde

  V pondelok začala    ústna časť maturitnej  skúšky. Je to záverečná  bodka  po  niekoľkých kolách, ktoré  začali už vo štvrtom  ročníku externými skúškami z  anglického a  slovenského jazyka, potom  internými  písomnými mat. skúškami, na konci ústnymi  skúškami.  Maratón pokračoval aj v piatom  ročníku pri  volitelných predmetoch. Všetkým maturantom želáme veľa šťastia pri výbere otázok a  dobrý pocit   z  predvedenia svojich  vedomostí.   GOOD LUCK !

 • Piataci sa lúčia pred odchodom na študijné voľno

  Želáme im  veľa šťastia pri maturitných odpovediach a v ďaľšom osobnom i odbornom živote.

 • Hodžovo fórum 

  V dňoch 9.5. - 10.5.2108 sa na pôde našej školy uskutočnil 4. ročník celoslovenskej debatnej suťaže Hodžovo fórum pri príležitosti Dní Milana Hodžu, ktoré sa konajú každoročne na konci júna. Téza tohto turnaja je vždy spätá s témou Hodžovej eseje – literárnej súťaže: 

  „Absolventi slovenských vysokých škôl by mali byť prednostne zamestnávaní v slovenskej štátnej správe”. 

  Svoje pozície obhajovali tímy z Martina (1 tím), Sučian (3tímy), Žiliny (3 tímy), Popradu (2 tímy) a Košíc (3 tímy). Víťazom tohto ročníka Hodžovho fóra sa stal tím z Gymnázia Varšavská v Žiline v zložení Barbora Horehájová, Nina Mališová a Marián Modranský. Najlepší tím domáceho klubu v zložení Dário Mikuš, Filip Kužma a Jakub Dobeš sa umiestnil na 2. mieste a broznovú priečku obsadil tím z Gymnázia Jozefa Lettricha v Matrine, v zložení Aneta Migátová, Roland Nepela a Martin Štípala.

  Najlepšími tromi rečníkmi sa stali Lucia Elečková z Gymnázia Poštová v Košiciach, Aneta Migátová z Gymnázia Jozefa Lettricha v Martine a Marián Modranský z víťazného tímu. 

 • Gratulujeme

 • Šachové úspechy

  Gratulujeme žiakom Sofia Anna Cibíková, Dominika Tomčíková, Richard Ján Mojš, Rudolf Antálekk  2. miestu  v šachovom turnaji družstiev. Ďakujeme ze  skvelú reprezentáciu školy.

 • Vyrástol nám MÁJ

  Dnes  sa záhradou našej školy niesli ľúbozvučný spev, hudba i tanec, ktoré krásne  dotvorili atmosféru  tradície stavania Mája. Ďakujeme  všetkým chlapcom a kolegom, ktorí pripravili tento  darček pre  dámsku časť osadenstva školy

 • Hodžafest 2018

  ... rada na lístky a radosť z účasti na podujatí

 • Časopis Karis opäť zabodoval!

  Aj tento rok sa náš časopis KARIS môže pýšiť ďalším úspechom! V dňoch 20.-21.4. sme sa vo Zvolene zúčastnili celoslovenskej súťaže školských časopisov- Štúrovho pera 2018. Čakalo nás plno zaujímavých workshopov a prednášok z oblasti žurnalistiky, vrátane návštevy prezidenta Andreja Kisku. Ako čerešnička na torte bol pre nás prichystaný veľký úspech v podobe Ceny televízie Markíza 3. stupňa! S veľkou motiváciou a povzbudením sa tak budeme aj naďalej snažiť prejaviť naše žurnalistické cítenie a využiť nadobudnuté skúsenosti aj v budúcom roku. 

  Váš KARIS

 • FINANČNÁ OLYMPIÁDA

  Dvadsať najlepších riešiteľov - z toho 4 z našej školy-Juraj Bielik, Eduard Kofira, Gabriela Zemenčíková a Martin Kňaze (z celkového počtu 5000 žiakov), ktorí úspešne prešli prvými dvoma súťažnými kolami zabojovalo o atraktívne ceny pre seba a svoju školu. Žiakov čakal vo finálovom kole test zameraný na svet financií, objasnenie ekonomických pojmov či riešenie slovných úloh týkajúcich sa hospodárenia s peniazmi.

  S úlohami si najlepšie poradil a 1. miesto obsadil práve náš žiak Martin Kňaze, ktorý si vďaka zisku najväčšieho počtu bodov odniesol nový MacBook a svojej škole zároveň zabezpečil peňažnú výhru v hodnote 2 000 eur.  Ďakujeme a gratulujeme!

   

strana:

Novinky

Kontakt

 • Bilingválne gymnázium Milana Hodžu
  Komenského 215 Sučany
 • +421 43 4 293 474

  RNDr. Vasil Dorovský
  riaditeľ školy
  0910 945 956

  RNDr. Ľubica Bošanská
  zástupkyňa
  0911 348 411

  Ing. Martina Lojdová
  zastupkyňa pre TEČ
  0911 348 415


  sekretariát riaditeľa školy
  0911 348 424Fotogaléria